07.01.2022
Redakce

Byl to kanadský večer, měli bychom jich dělat víc, těší Robertsona

Dennis Robertson v 50. minutě srovnal skóre utkání proti Karlovým Varům na 2:2. Svou druhou brankou v české extralize tak dal možnost započnout parádnímu obratu až na celkových 4:2 pro pardubické Dynamo. Jak kanadský bek popsal svoji branku a jak se mu žije v městě perníku?

„Byl to parádní obrat, jsem rád, že jsme dokázali otočit zápas v závěru, stejně jako už se nám to několikrát povedlo. Jsem spokojený, nejdůležitější jsou další tři body do tabulky,“ popisoval Dennis Robertson. Kanadský zadák se v 50. minutě postaral o vyrovnávací branku na 2:2. „Kluci dobře připravili celou situaci po vyhraném vhazování v útočném pásmu, Honza Košťálek vyslal tvrdou střelu. A já jsem měl štěstí, že jsem stál v pravý čas na správném místě a dorazil puk do sítě,“ popsal svůj druhý přesný zásah v sezoně.

Východočeši velkou část zápasu prohrávali, v posledních deseti minutách ale dokázali vývoj překlopit na svou stranu a nepřipustili třetí domácí porážku v řadě. „Podle mě bylo rozhodující, že jsme pokračovali v naší hře a nic nezměnili. Občas se nám stane, že dostaneme jeden nebo dva šťastné góly a začneme něco měnit. Dnes tomu tak nebylo, pokračovali jsme v naší aktivitě a to nám přineslo úspěch,“ myslí si třicetiletý zadák.

Dennis Robertson se postaral o jeden gól Dynama, další dva přidal jeho krajan a spoluhráč Anthony Camara. Berou tedy utkání proti Karlovým Varům jako jejich kanadský večer? „Ano a měli bychom je dělat častěji,“ odpovídal s úsměvem.

Po změně obranných formací nastupuje Robertson po boku Jana Košťálka. „Bylo to v pohodě, dobře jsme spolupracovali. Honza je hodně ofenzivní hráč a výborný bruslař,“ řekl ke svému parťákovi z obrany. „Mně to nevadí, pro mě je na ledě spíše jednodušší komunikace v angličtině než češtině. S Dennisem se mi hraje super, odehráli jsme spolu už dost utkání a jsme na sebe zvyklí. Hlavně si rozumíme, dohodneme se, vyhovíme si, takže super,“ je spokojen Jan Košťálek, jenž má zkušenosti ze zámoří a proti Energii se blýskl třemi asistencemi.

Pardubice se drží se ziskem 72 bodů na třetím místě Tipsport extraligy, plní tak jeden z cílů, a to umístění do první čtyřky. „Je to dobré umístění. Jsme rádi, že jsme tam, kde jsme, ale rozhodně se nechceme uspokojit, musíme dál pokračovat v práci a zlepšovat naši hru směrem k závěru sezony,“ je si vědom Robertson.

Jak se mu líbí v Pardubicích a pomáhá mu jeho krajan Anthony Camara? „Jsem rád, že je zde i Cam, ale všichni kluci jsou tady výborní. Spoustu z nich hrálo v Severní Americe a je tu také pár Slováků, kteří mají takovou lámanou angličtinu. (vtipkuje při příchodu Mateje Pauloviče k probíhajícímu rozhovoru) Ne, dělám si srandu. Všichni kluci tu jsou příjemní a komunikativní,“ je rád. A odpověděl také na otázku Pauloviče, proč mu v kabině říkají přezdívkou Brad. „Trenér mi jednou omylem řekl Brad, tak mi teď kluci říkají Brad,“ řekl s úsměvem.