28.10.2007
(HoH)

Brankář Martin Vojtek září. S Třincem přijede dneska do Pardubic

Mezi extraligovými brankáři ční jeden, u kterého byste to možná ještě nedávno nečekali. Před sezonou měl přiřknutu roli dvojky, měl krýt záda Romanu Čechmánkovi. Jenže po jeho zranění využil šance a procpal se na místo prvního gólmana. Ano, řeč je o Martinu Vojtkovi, třineckém fantomovi, který už vychytal kdekoho. Nyní přijede potvrdit svou skvělou formu, kterou si říká o pozvánku do reprezentace, do Pardubic. Dnešní zápas HC Moeller Pardubice – HC Oceláři Třinec začíná v pardubické ČEZ Areně v 17.00 hodin.

» Statistický předzápasový souhrn (PDF, 72 stran, 1,06 MB)

Otázky před zápasem
  • Bude Martin Vojtek zářit i v Pardubicích?
  • Bude na pardubickém výkonu znát o den delší možnost odpočinku?
  • Trefí se Petr Sýkora?
  • Dorazí do ČEZ Areny více než 8000 diváků?

Dvaatřicetiletý brankář Třince bude pravděpodobně největší překážkou pro hokejisty HC Moeller Pardubice. V této sezoně chytal ve 12 zápasech naší nejvyšší soutěže, z nich devětkrát slavil vítězství. Celkem inkasoval pouze 12 branek, jeho gólmanský průměr činí 1,23 branky na zápas.

Také v procentuální úspěšností zákroků, která je možná ještě cennější, dosahuje nevídaných čísel: 96,73 %. K těmto numerům dodejme ještě jedničku k počtu vychytaných čistých kont. Ve 12. kola znemožnil Martin Vojtek sparťanské střelce, pochytal 40 ran v tomto utkání.

I díky němu se Třinec po horším vstupu do sezony vydrápal na aktuálně šestou pozici v extralize. V posledních pěti zápasů vytěžili Oceláři celkem 14 bodů.

„Třinec je velmi nepříjemný soupeř. Martin Vojtek má formu, ale my musíme doma zabrat a napravit porážku z Českých Budějovic,“ prohlásil pardubický gólman Ján Lašák.

Ten poslední zápas proti Českým Budějovicím nedochytal. Za protesty po čtvrté inkasované brance inkasoval osobní trest nejprve na deset minut a pak i do konce utkání. „Měl bych se ovládat, ano, to beru, ale toto bylo překročení nějaké hranice a každý ve sportu ví, že občas takový moment přijde. Já vím do budoucna, že, nastane-li tato situace, tak to musí skončit maximálně tou desítkou,“ prohlásil k tomuto momentu.

Podle jeho slov bude chtít dnes zabojovat a pomoci Pardubicím uhrát proti rozjetému Třinci co nejlepší. „Pro nás je nyní každý zápas o šest bodů. Musíme sbírat body, kde se dá, samozřejmě i doma proti Třinci,“ doplnil Ján Lašák.