28.10.2018

Jeden gól ve Vítkovicích nestačil na bodový zisk

OSTRAVA — Hokejisté Pardubic nestačili v úvodním utkání druhé extraligové čtvrtiny, ve Vítkovicích prohráli 1:3. Jediný gól Dynama vstřelil Ty Wishart.

Tipsport extraliga, 14. kolo, neděle 28.10.2018, Ostravar aréna

3:1
1:0, 0:0, 2:1
Branky a nahrávky: 7:20 D. Krenželok (P. Zdráhal, Š. Stránský; 5/5), 52:38 Schleiss (Dej, Krenželok; 5/5), 59:11 Lev (Szturc; 5/6) – 44:11 Wishart (Cardwell, Bubela; 5/5). Rozhodčí: Šír, Veselý – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3 (1:1, 0:1, 2:1). Bez využití. Diváci: 5903. Střely na branku: 30:28 (11:9, 6:10, 13:9). Srážky: 18:18. Vhazování: 31:29. Blokované střely: 21:14. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1. Nejlepší hráči: Daniel Krenželok – Ty Wishart.
Vítkovice: Bartošák – Výtisk, D. Krenželok, Hrbas, Baranka, Šidlík, T. Černý, Urbanec – Dej, Lev, Schleiss – Tybor, T. Jáchym, D. Květoň – Szturc, Š. Stránský, P. Zdráhal – Toman, Pytlík, Baláž.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Wishart, Cardwell, Trončinský, Miromanov, Děrvuk, Hrabal, Budík – Treille, Bubela, Skokan – Rolinek, Marosz, Sýkora – Perret, Dušek, Vondráček – Kusý, Mandát, Poulíček.

Dynamo i ve druhém duelu pod novým trenérským vedením hrálo zodpovědně odzadu. Krátce po startu mohl udeřit Antonín Dušek, po nenápadné akci orazítkoval horní tyč Bartošákovy branky.

Jenže štěstí přálo v úvodní desetiminutovce Vítkovicím. Poté, co je břevno uchránilo od inkasovaného gólu, pomohlo i Krenželokovi, který v osmé minutě z obtížného úhlu propašoval kotouč po ledě za záda pardubického brankáře Kacetla, jenž si ne zcela pohlídal bližší tyčku – 1:0.

To byl na dlouho jediný gólový moment, hrálo se především odzadu bez větších střeleckých příležitostí. Ve 44. minutě nezúročil přečíslení domácí David Květoň, přišel trest. Ty Wishart nahodil puk od modré čáry na vítkovickou branku a Bartošák se k němu přes clonícího Dávida Skokana nedostal – 1:1.

Domácí se s remízou smířit. Útočníci Dej, Lev ani Schleiss se ale v krátkém sledu před Kacetlem nedokázali prosadit. Vítkovický tlak pokračoval v přesilovce, ale nakonec ho zužitkoval v 53. minutě už při hře pět na pět Jan Schleiss, kterému střela z voleje nesedla, přesto Kacetlovi prošla za záda – 2:1.

Hosté ve snaze srovnat krok 70 sekund před koncem zariskovali s hrou bez brankáře, ztratili ale kotouč a Jakub Lev do prázdné branky zpečetil vítězství Vítkovic – 3:1.

Jakub Petr (HC Vítkovice Ridera): „Hokejovou stránku nebudu hodnotit. Nebyli jsme lepším mužstvem a ani samotný zápas nebyl pro fanoušky tak atraktivní. Obrovský kredit patří všem hráčům a do kabiny míří poděkování. Během dne jsme řešili věci, které bych nepřál žádnému trenérovi. Ještě hodinu před zápasem jsme nevěděli, v jaké sestavě nastoupíme. Spousta hráčů nastoupila s větším či menším sebezapřením. Všichni, kdo na sobě měli vítkovický dres, zaslouží poděkování.“

Břetislav Kopřiva (HC Dynamo Pardubice): „Pro nás to byl druhý zápas v krátké době s těžkým soupeřem. Vítkovice jsou pro mě silný tým, byť bez řady hráčů, ale kvalitu stále mají. Naše mužstvo zabralo. Sahali jsme tady po bodu, ale zbytečně jsme to nezvládli. Paradoxně jsme hráli lépe než v Hradci. Často jsme drželi puk, místy jsme měli převahu, ale nestačilo to. Stále máme problém s výpadky, které nás často stojí body. Kluci se ale zvedli. Máme na čem stavět.“