11.8.2018

Omlazené Dynamo se neztratilo, se Spartou získalo bod

HRADEC KRÁLOVÉ — Ve druhém utkání na Mountfield Cupu neudrželi hokejisté Pardubic dvoubrankový náskok s pražskou Spartou, s rivalem z Holešovic prohráli 2:3 v prodloužení. Východočechy poslali do vedení Daniil Miromanov svým prvním gólem v červenobílém dresu a Sacha Treille. Pražané srovnali v závěrečné dvacetiminutovce a obrat proti snaživě hrajícím Pardubicím dokonali v nastavení.

MFC, sobota 11.8.2018, ČPP Aréna

0:1, 0:1, 2:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 44:06 Košťálek (Jarůšek, Říčka; 5/5), 49:48 Kumstát (Pech; 5/5), 63:21 Kudrna (Košťálek, Jarůšek; 3/3) – 13:32 Miromanov (Bubela, Kratochvíl; 4/5), 24:47 Treille (Svoboda; 5/5). Rozhodčí: Fraňo, Micka – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 6:6 (4:1, 1:2, 1:3 – 0:0). Využití: 0:1. Diváci: 738. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Nejlepší hráči: Jan Košťálek – Milan Klouček.
Sparta Praha: Honzík – Blain, Kalina, Košťálek, Gregorc, Delisle, Piskáček, Dvořák, Voráček – Jarůšek, Klimek, Říčka – Forman, Pech, Kumstát – Kudrna, Černoch, Rousek – Jandus, Hanták, Pšenička.
Dynamo Pardubice: Klouček – Miromanov, Wishart, Trončinský, Budík, Holland, Gallet, Nedbal – Machala, Bubela, Mandát – Svoboda, Marosz, Treille – Vracovský, Kratochvíl, Bortňák – Machač, Voženílek, Kusý.

Pardubičtí trenéři poslali proti Spartě Praha výrazně omlazenou sestavu, řadu hráčů základního kádru nechali odpočívat, aby se ukázali právě hokejisté, kteří bojují o svou pozici v elitním týmu Dynama.

Brankář Klouček se poprvé ukázal ve minutě třetí, v níž zlikvidoval Jandusovu střelu z úhlu, poté se hra přesunula před sparťanskou klec poté, co Lukáš Rousek způsobil vysokou holí tržné zranění Janu Mandátovi. Ve čtyřminutové přesilovce pálili Ty Wishart nebo Marek Trončinský, neprosadili se však. V následné hře pět na pět zahrozil Lukáš Pech.

Pražané na sklonku 12. minutě špatně střídali, po půlminutě využil početní výhodu svou první trefou v pardubickém dresu Daniil Miromanov – 0:1. Sparta hrála posléze přesilovku, v ní ale nejvíce zahrozil Hugo Gallet ostrou ranou.

Aktivní hokej ze strany červenobílé party pokračoval i ve druhé části hry. Sacha Treille po Svobodově efektním objetí branky dorazil kotouč podruhé za Honzíkova záda – 0:2. Francouzský forvard se prosadil i ve druhém pardubickém utkání na Mountfield Cupu.

Od poloviny základní hrací doby se hra přiostřila. V první bitce se do sebe pustili Rhett Holland a Richard Jarůšek, další poměrně rázné zákroky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Vstup do třetí části hry lépe vyšel Spartě, po 246 sekundách vsítila snižující gól, když se prosadil Jan Košťálek. Na jeho přesnou střelou nad ramenou nemohl Milan Klouček stihnout zareagovat.

Sudí si dávali posléze pozor hlavně na pardubické zákroky a nabídli sparťanům dohromady tři přesilovky. V 50. minuě srovnal krok Petr Kumstát, když se prosadil po Pechově pasu – 2:2.

Utkání se rozhodně nedohrávalo, oba celky se střídaly v šancích, šedesát minut hry ale vítěze odpoledního duelu neurčilo. Pomoci muselo až prodloužení, v němž Andrej Kudrna 99 sekund před jeho koncem vsítil rozdílovou trefu – 3:2.