24.2.2018
Adam Joska

Junioři ztratili vedení se Spartou, rozhodli v nájezdech

PARDUBICE — Za juniory nastoupil v důležitém utkání proti Spartě v brance Milan Klouček. Dynamo čtyřikrát vedlo, jenže ani jednou vedení neudrželo, gól na 5:5 obdrželo minutu a dvě vteřiny před koncem. Svým druhým gólem rozhodl o bodu navíc pro Dynamo Ondřej Matýs.

DHL extraliga juniorů, 38. kolo, sobota 24.2.2018, Tipsport arena

6:5sn
2:1, 1:2, 2:2 – 0:0
Branky a nahrávky: 8:26 Pražák (Machač), 18:37 Veverka (Zukal, Hoskovec), 34:42 Hoskovec (Dušek, Veverka), 42:12 Matýs (Pražák, Zídek), 46:31 Dušek (Hoskovec), rozh. náj. Matýs – 15:53 Komárek (Dubský, Jeřábek), 33:48 Pejchal, 36:39 Jeřábek (Dubský, Procházka), 47:41 Janda (Jeřábek, Dubský), 58:58 Jandus (Pšenička, Procházka). Rozhodčí: Pilný – Laczko, Pechánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 75. Střely na branku: 40:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5.
Dynamo Pardubice: Klouček – Bučko, Faltys, Javůrek, Mert, Pražák, Žouželka, Zukal – Antoníček, Dušek, Hoskovec, Kubišta, Machač, Matýs, Petrus, Pochobradský, Syrovec, Veverka, Zídek.
Sparta Praha: Škorpík – Eliáš, Hanuš, Janda, Jeřábek, Mrkvička, Sedliský – Bílek, Chlouba, Dubský, Fabiánek, Jandus, Komárek, Kropáček, Larsen, Nacházel, Pejchal, Procházka, Pšenička, Schwamberger, Wojnar.

První dvě větší šance měla Sparta, ale skóre otevřely v 9. minutě Pardubice. Dlouho se nemohly dostat z vlastního pásma, z následného útoku se ale z pravé strany prosadil Vojtěch Pražák – 1:0. Klouček vychytal Pšeničkův bekhendový blafák při samostatném úniku, ale proti střele Vojtěcha Komárka z levé strany už byl krátký, puk mu prolétl pod pravou rukou – 1:1. Dynamo si vzalo zpět své vedení využitou přesilovkou. Zukal si nechal na středu hřiště přejet bránícího hráče a poté vystřelil, jeho pokus sice neměl příliš velkou razanci, ale Škorpík ho jen vyrazil beton a bleskově ho za něj dorazil Vojtěch Veverka – 2:1.

Na další branku se čekalo až do 34. minuty, Sparta předvedla rychlou souhru v početní výhodě, Pšenička poslal kotouč před branku, kde nastavil hokejku Tadeáš Pejchala a puk se od ní odrazil do branky – 2:2. Pardubičtí za necelou minutu odpověděli, ujeli do přečíslení dvou na jednoho, Veverka nahrál na pravou stranu Jakubu Hoskovcovi, který z první zakončil nad levý beton gólmana – 3:2. Další vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, Dubský poslal kotouč z pravé strany na střed, kde šikovně nastavil hokejku Radek Jeřábek a nasměroval puk přesně k pravé tyčce – 3:3. Vedení na stranu hostí mohl překlopit Tomáš Pšenička, jenže z trestného střílení Kloučka nepřekonal.

Pardubice se ujaly vedení na začátku třetí části další využitou přesilovkou, Pražák přihrál k pravé tyči Ondřeji Matýsovi, který z první prostřelil Škorpíka – 4:3. Sparťanům se vůbec nedařila přesilovka, ve které v 47. minutě inkasovali. Po špatné rozehrávce brankáře se k puku dostal Dominik Dušek, jehož první střelu Škorpík vyrazil, ale na dorážku už nestačil – 5:3. Ještě přesně při vypršení pardubického trestu se hosté dotáhli zpět na rozdíl jediné branky, když Sebastian Janda zakončil přesně do levé části branky – 5:4. Sparťané byli v závěru aktivnější, dvě a půl minuty před koncem odvolali gólmana a minutu před vypršením základní hrací doby vyrovnali. Východočeši už byli dlouho na ledě a tlak zužitkoval Tomáš Jandus střelou z pravého kruhu pod levou ruku Kloučka – 5:5.

V prodloužení se ani jeden z týmů neprosadil, následovaly tak samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní pouze domácí. Nejprve proměnil Ondřej Matýs zakončením nad pravý beton Škorpíka a po něm i Dominik Dušek. Klouček vychytal všechny čtyři nájezdy Sparty – 6:5.