14.01.2018

Podruhé v řadě venku: Dynamo jede na Spartu

PARDUBICE — Po páteční výhře v Hradci Králové čeká na pardubické hokejisty další utkání na stadionu soupeře. Dynamo se dnes od 18.00 hodin utká s pražskou Spartou. Do O2 areny se chystá i početný výjezd fanoušků červenobílých.

40. kolo Tipsport extraligy: HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice
  • Dynamo hraje druhý zápas v řadě venku, Sparta naopak opět nastoupí doma.
  • Letošní ve vzájemné zápasy lépe vychází hostům: Sparta vyhrála dvakrát v Pardubicích, Dynamo touží podruhé zvítězit v hlavním městě.
  • Pražané letos vstřelili 28 branek v přesilovkách, Východočeši o jednu méně.
  • Sparta se může s průměrem 8215 diváků na zápas pochlubit nejvyšší návštěvností v letošní sezoně, na její utkání s Kometou Brno dorazilo 16 343 lidí.
Neděle 14. ledna 2018 od 18.00 hodin, O2 arena, Praha

Pardubičtí hokejisté mají po třech čtvrtinách základní části letošní sezony 54 bodů, mají nakročeno ke splnění svého cíle, kterým je postup do vyřazovacích bojů. „Myslím si, že závěr třetí čtvrtiny, v níž jsme nabrali devatenáct bodů, jsme měli dobrý a dostali jsme se na body, které jsme plánovali,“ poznamenal sportovní manažer a asistent trenéra Dynama Pavel Marek.

Důležitou tříbodovou injekcí bylo páteční vítězství v DERBY #23 v Hradci Králové. „Sobotním tréninkem jsme chtěli vybruslit poslední zápas, který byl velmi náročný. Připravovali jsme se už na další utkání, protože jdou v rychlém sledu. Chceme na Spartě bodovat!“ vyhlásil zkušený stratég.

Oba týmy půjdou do nejtradičnějšího souboje z rozdílné pozice: Sparta Praha si předehrála svůj duel s Piráty Chomutov, v němž prohrála 2:3, již v úterý. Pardubice hrály v Hradci Králové v pátek téměř tříhodinový zápas.

„Někdy bývá výhodou, že jeden tým hraje a druhý má volno. Sparta mohla pošetřit nějaké síly, ale na to se nedíváme. My musíme jít za svým cílem a snažit se od začátku nejdůležitější části základní části získat nějaké body,“ prohlásil Pavel Marek.

I pro utkání v hlavním městě platí: Dynamo bude hrát na výsledek. Potřebuje každý bod jako sůl, aby aspoň udržel své současné postavení ve vyrovnané tabulce Tipsport extraligy. „Nejedeme hrát na krásu, my musíme být účelní jedině potom můžeme uspět. Vše musíme podřídit tomu, že chceme bodovat,“ řekl.

V ČPP Aréně podporovaly červenobílý tým zaplněný kotel a další desítky fandů na ostatních tribunách. Dá se očekávat, že řada příznivců Dynama si nenechá ujít v Praze, kde Pardubice před více než třemi měsíci po povedeném výkonu vyhrály.

„Naši fanoušci jsou úžasní a neskuteční. Jejich podpora našemu týmu je ohromná, jsme za to vděčni a moc jim děkujeme. Věříme, že nám pomohou i v O2 areně,“ doplnil Pavel Marek.

Sparťané v posledních dvou utkáních nebodovali, a tak v tabulkovém hodnocení klesli pod to pardubické. Pražané naposledy vyhráli 4:2 ve Zlíně v pátek 5. ledna 2018, pak prohráli 1:3 v Mladé Boleslavi a v toto úterý 2:3 s Piráty.

„I když jsme minule ztratili body v Mladé Boleslavi, tak jsme hráče pochválili za to, že zápas odmakali a dostali dva smolné góly. Na dnešek jsme se připravovali s tím, že nemůžeme nic svalovat na smůlu a zase se dostat do dvoubrankového deficitu. Pak se to těžko otáčí. K první třetině jsme ale přistoupili naprosto laxně a soupeři jsme naším nedůrazem v obranném pásmu darovali dvoubrankové vedení. Pak jsme 40 minut fárali, abychom vyrovnali, což se nám povedlo, ale došlo k individuálnímu selhání. Individuální chybě v klíčovém momentu zápasu. V jasně rozebrané situaci jsme pustili hráče do samostatného nájezdu, faulovali jsme a Chlouba trestné střílení proměnil. Všichni víme, že teď je pro nás každý zápas důležitý, protože cítíme, že se spíše přibližujeme něčemu, čemu nechceme. Začátku zápasu nerozumím,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Nedvěd poté, co jeho tým prohrál první třetinu 0:2.

Nejproduktivnějším hráčem Sparty je Lukáš Pech se 30 získanými body z 36 zápasů, nejlepším střelcem je Andrej Kudrna, který letos vsítil tucet branek. Do posledního utkání nastoupil v pozici brankáře Ján Laco, nejvíce odchytáno mají David Honzík (19 utkání – průměr 2,82 a úspěšnost 89,90 %) a Sami Aittokallio (17 – 2,51 – 91,76 %).

Sestavy z posledního utkání

HC Dynamo Pardubice Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Poulíček, Perret – Kaut, Dušek, Beran.
HC Sparta Praha Laco – Pavelka, Michálek, Kalina, Ďaloga, Švrček, Piskáček, Nedomlel – Říčka, Vrána, Kudrna – Klimek, Pech, Forman – Rousek, Hlinka, Jarůšek – Uher, Černoch, Pšenička.

Představení soupeře

HC Sparta Praha

Oficiální název klubu: HC Sparta Praha, a. s.
Adresa: HC Sparta Praha a. s., Tipsport arena, Za Elektrárnou 419, 170 00 Praha 7

E–mail: office@hcsparta.cz
Telefon, fax: 266 727 454, 224 232 251

Rok založení klubu: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá a červená v kombinaci s černou a stříbrnou
Kapacita stadionu: 17 037 míst
Mistr ligy: osmkrát (1952/1953, 1953/1954, 1989/1990, 1992/1993, 1999/2000, 2001/2002, 2005/2006 a 2006/2007)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1950, od roku 1951
Názvy klubu: 1903 – AC Sparta Praha, 1948 – Sokol Sparta, 1949 – Sokol Bratrství Sparta, 1951 – Sokol Sparta Sokolovo, 1953 – Spartak Praha Sokolovo, 1965 – Sparta ČKD Praha, 1990 – HC Sparta Praha

2017/2018 1 – 0 – 0 – 0 – 1 5:4 2:3 3:1
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).