Armáda na hokeji: fanoušci zhlédli prezentaci roty aktivních záloh 14. pluku logistické podpory

09.01.2018 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Nejen pěknou hokejovou podívanou si v neděli odpoledne mohli užít fanoušci v pardubické Tipsport areně. Součástí zápasového programu byla pestrá prezentace Armády České republiky, přesněji roty aktivních záloh 14. pluku logistické podpory. Ta se líbila fandům všech generací.

ONLINE VSTUPENKY

Napínavou podívanou návštěvníkům hokejového utkání připravili instruktoři vojenského lezení, kteří se po ukončení první třetiny zápasu slanili z kovové konstrukce střechy Tipsport areny na ledovou plochu. Několikaminutovou dynamickou ukázku oživilo prezentační video z výcviku a běžného života příslušníků 14. pluku logistické podpory a propagační spoty Armády České republiky.

Návštěvníci utkání si mohli prohlédnout vybranou vozovou techniku u hlavního vchodu do Tipsport areny, uvnitř pak za asistence vojáků Armády České republiky jejich zbraně. Hlavním cílem této akce bylo poskytnutí informací veřejnosti o možnostech uplatnění v aktivní záloze ozbrojených sil České republiky, zejména pak v již zmiňovaných jednotkách aktivních záloh 14. pluku logistické podpory.

V prostorách hlavního vstupu do Tipsport areny mohli zájemci získat informace o možnostech uplatnění v aktivní záloze, zprostředkované příslušníky roty aktivních záloh 141. zásobovacího praporu v Pardubicích ve spolupráci s profesním poradcem Rekrutačního pracoviště Pardubice. Zájemcům o zařazení do aktivní zálohy byly poskytnuty informace o podmínkách vstupu do aktivní zálohy, možnostech práce s nejmodernější vojenskou technikou a výzbrojí, či o zajímavých finančních bonusech.

14. pluk logistické podpory má od roku 2017 nově vytvořenou zásobovací rotu aktivních záloh u 141. zásobovacího praporu v Pardubicích a četu oprav přepravní techniky u 142. praporu oprav v Klatovech. I přes veškerou snahu o propagaci jednotek aktivních záloh na veřejnosti a nábor nových zájemců, nejsou obě jednotky plně obsazené a potřebují doplnit zejména pozice velitelů čet, velitelů družstev, technika roty, mechaniky, elektromechaniky a řidiče.

Přehled prezentované techniky:

Fanoušci si budou moci prezentovanou techniku prohlédnout za asistence vojáků Armády České republiky také zevnitř.

  • Tatra T815-7 multilift + flatrack (plošina)
  • Tatra T815-7 CAP 6 (cisterna PHM)
  • Tatra T810
  • Land Rover Defender 110 ST (s lafetovanými zbraněmi)
  • Land Rover Defender 110 HT

Přehled zbraní:

  • Pistole CZ 75 SP-01 PHANTOM
  • Útočná puška CZ 805 BREN
  • Kulomety vzor 59 a MINIMI
  • Granátomet AGS17
  • Pancéřovka RPG-7V
 

Fotogalerie

 
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři