Dynamo je na ledě. První dojem je příjemný, říká Pavel Marek

10.07.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — V neděli večer absolvovali první trénink na ledě hokejisté Dynama. Trenéři rozdělili široký tým na dvě party – nejprve vyjeli na led obránci a po nich útočníci. „Od začátku pracujeme na bruslení,“ řekl sportovní manažer a asistent trenéra Pavel Marek.

ONLINE VSTUPENKY

„Máme za sebou první trénink, který byl určený k zapracování. Hráči si musí osahat novou výstroj. Vzhledem k tomu, že nás trénuje hodně, rozdělili jsme hráče do dvou skupin – na obránce a útočníky. Máme tak lepší možnost porovnat je. První trénink jsme využili k bruslení. Puk nás sice tolik ještě neposlouchá, ale na bruslení se dá pracovat od začátku,“ okomentoval nedělní večerní jednotku pro klubový YouTube kanál.

Pardubický A tým se tvoří postupně. Trenéři mají nyní k dispozici na sedm pětek hráčů. „Tento výběrový kemp je určený pro to, abychom z něj sestavili kvalitní mužstvo. Naskytla se možnost otestovat větší množství hráčů. Vždy se stane, že někdo příjemně překvapí a může být posilou,“ nechal se slyšet sportovní manažer Dynama.

„První dojem je důležitý, z mého pohledu je příjemný, nikdo nezaostával. Dostali jsme tipy na jednotlivé adepty, důkladně jsme si je prohlíželi, nechceme se splést, chceme vybrat opravdu ty nejlepší pro náš tým,“ pokračoval.

Jedním z hokejistů na zkoušku je litevský centr Tadas Kumeliauskas, který od roku 2013 působil v TPS Turku. Minulou sezonu ale vynechal ze zdravotních důvodů. „Stane se, že hráč může mít vážnější zranění. Pokud je talentovaný a je mladý, což je Tadasův případ, dá se předpokládat, že se z toho dostane. Možná vypadnul z povědomí, u nás má šanci se ukázat. Věřím, že své příležitosti využije,“ řekl Pavel Marek.

„Hráči na try outu mají u nás velikou šanci. My musíme vše pečlivě srovnávat a dobře vybrat. Proto máme tréninky rozdělené na útočníky a obránce. Dopoledne budeme trénovat takto rozděleni,“ informoval.

Příspěvek sdílený HC Dynamo Pardubice (@hcpce),

Zužování A týmu bude postupné. „Nad každým hráčem si sedneme a pobavíme se o něm. Je výborné, že máme k dispozici zápasy s výbornými soupeři hned v úvodu přípravy, tam můžeme jednotlivé hráče otestovat. Počítáme s tím, že do Mountfield Cupu budeme mít takto široký kádr. Nejsme omezeni počtem, záleží na výkonnosti hráčů, zda zůstanou čtyři nebo nemusí ani jeden,“ prozradil bývalý výborný obránce a doplnil: „Hráči jsou profesionálové, je zde konkurence. Všichni hráči nás tak musí přesvědčit. Nejlepší je je vidět na ledě a porovnat je mezi sebou.“

 

Fotogalerie

 
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři