Na závodišti se v sobotu zrodí partnerství „pardubických koní“ 

Na závodišti se v sobotu zrodí partnerství „pardubických koní“

23.06.2017 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Červnová kvalifikace na Velkou pardubickou bude v sobotu 24. června 2017 kulisou pro slavnostní podpis memoranda o spolupráci tří sportovních odvětví, která jsou pro pardubické fanoušky na předních místech. Za jeden provaz v rámci prezentace a podpory potáhnou hokejisté, basketbalisté a s nimi i dostihový sport. Slavnostní akt bude doprovázen autogramiádou, které se zúčastní hvězdy každého z klubů.

ONLINE VSTUPENKY

Memorandum s podtitulem „Společné geny – partnerství pardubických koní“ propojuje Dostihový spolek s kluby HC Dynamo Pardubice a BK Pardubice. Vzájemně se budou podporovat při prezentaci, budou postupovat společně v oblasti marketingu, ale také třeba spolupracovat na společných charitativních projektech.

„Dostihy, hokej a basket jsou tři sporty, které v Pardubicích hrají prim. Tři silné kluby – budeme-li tak hovořit i o Dostihovém spolku – mají mnoho společného, mají společné geny. A to, že všichni tři máme v logu koně, to jen potvrzuje,“ říká místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku Martin Korba.

Po podpisu memoranda bude následovat autogramiáda, do které se zapojí nejen hvězdy hokejového a basketbalového týmu, ale také legendy dostihového sportu. Autogram mohou fanoušci získat ve fanzóně před tribunou D v čase od 13.40 do 14.10 hodin, tedy o přestávce mezi druhým a třetím dostihem sobotního mítinku.

Dostihový sport

Josef Váňa – osminásobný vítěz Velké pardubické, čtyřikrát v sedle legendárního Železníka, třikrát s Tiumenem a jednou s Vronskym. Za svou kariéru startoval v 654 dostizích a nasbíral 186 vítězství. Úspěšný je také jako trenér. Prozatím připravil koně do téměř 5300 rovinových i překážkových dostihů.

Petr Vozáb – než se stal vyhlášeným vozatajem, byl úspěšným žokejem. V roce 1985 vyhrál Velkou pardubickou s koněm Festival. Je mnohonásobným mistrem České republiky v závodech spřežení

Lední hokej

Marek Trončinský – obránce se zkušenostmi z reprezentace. Pochází z Ústí nad Labem, do Dynama přišel v závěru minulé sezony, a ač obránce, byl nejproduktivnějším hráčem celé loňské baráže.

Jan Sýkora patří k nejrychlejším útočníkům u nás, hokejově vyrostl ve slovenské Detvě. V minulé sezoně vstřelil po příchodu do Pardubic deset branek a pomohl k záchraně nejvyšší soutěže.

Basketbal

David Škranc je reprezentantem České republiky a mistr České republiky. Odchovancem TJ Jiskra Havlíčkův Brod do pardubického klubu přišel přes BC Vysočina.

Viktor Půlpán, rozehrávač, získal několik titulů v mládežnických kategoriích, MVP a člen all star týmů na Mistrovství České republiky mládeže. Účastnil se reprezentace a zapsal si nejvíce asistencí na Mistrovství Evropy.

Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna arena

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Lumius
Westminster Unternehmensgruppe
Autocentrum Barth
Léčebné lázně Bohdaneč
Střída Sport
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Fanshop Dynana Pardubice
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH

Partneři mládežnického hokeje

RENOMIA
Edera

Chcete být vidět?

Banner sponzoři