10.2.2017

Netradiční duel pobavil přes dva tisíce fanoušků

PARDUBICE — Nešlo až tak o výsledek, ale pobavení se a třeba i vyčištění hlavy. A mužstvo Dynama sehrálo modelové utkání s veterány, ti dokázali více než dvěma tisícovkám fanoušků v Tipsport areně, že ruce mají stále stejně šikovné. Po velkém obratu se veteráni radovali z výhry 8:6, ovládli i pozápasové samostatné nájezdy. Partnerem utkání byly Elektrárny Opatovice.

Přát., pátek 10.2.2017, Tipsport arena

6:8
2:0, 2:2, 2:6
Branky a nahrávky: 6:27 J. Sýkora (Hubáček), 10:48 Tomášek (Schaus), 24:57 Nedbal (Rolinek, Špirko), 29:50 J. Sýkora (Schaus), 40:06 Nahodil (Bárta, Schaus), 41:38 Poulíček (Zajíc) – 15:23 Koudelka (Král, Zadina), 28:16 Mudroch (Joudal, Pospíšil), 31:07 Pospíšil (Mudroch), 32:12 Král (Zadina) nájezd, 33:35 Tvrdík (Blažek), 34:28 P. Vršanský nájezd, 38:48 Janecký ml. (Tvrdík, Mocek), 44:59 Joudal. Rozhodčí: Barek – Kareš. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2500. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:7, 6:7, 6:8.
Dynamo Pardubice: Hübl (15:00 Vlk) – Nedbal, Trončinský, Schaus, Čáslava, Chaloupka, Ščotka, Havlík, Zajíc – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Bárta – Starý, Poulíček. Trenéři: Miloš Holaň a Pavel Marek.
Dynamo Pardubice: Biegl (22:58 Salfický) – Mocek, Srnka, Mudroch, Malinský, Píša, P. Vršanský – Procházka, Pospíšil, Joudal – Zadina, Král, Koudelka – Kudrna, Blažek, Tvrdík – Velinský, R. Vršanský, Tvrdík.

Zajímavé střetnutí současných a bývalých hokejistů Pardubic si nenechalo ujít přes dva tisíce diváků. Nejvíce zaplněná byla východní tribuna k sezení, pořadatelé pustili fanoušky i na západ, část příznivců zamířila i na jih.

Zápas se hrál dle pravidel veteránského hokeje, tedy na třikrát patnáct minut s tím, že nesmí střílet příklepem a hrát tělem, rozhodčí místo trestů udělovali za „vyloučení“ trestná střílení.

První gól utkání byl asi nejhezčí ze všech, Ján Sýkora po Hubáčkově nahrávce ukázal, že i on zvládne „granlundovku“ na výbornou, po něm zvyšoval David Tomášek po samostatném úniku na 2:0.

Hned na začátku druhé třetiny, kdy se do branky A týmu postavil starší dorostenec Tomáš Vlk, snížil po nádherné spolupráci druhého útoku Martin Koudelka. Nahrávky Marka Zadiny a finální asistence Richarda Krále – to byla lahůdka! Záhy ale domácí celek vedl opět o dvě trefy, rovněž povedenou akci zakončil obránce Karel Nedbal do poloodkryté branky – 3:1.

Ještě před třetím gólem svěřenců Miloše Holaně a Pavla Marka vystřídal Radovana Biegla, jehož fanoušci pozdravili přátelským pokřikem, Dušan Salfický. Generální manažer klubu ukázal, že svoje umění rozhodně nezapomněl, během utkání zlikvidoval několik šancí „domácího“ mužstva. Petr Mudroch krátce poté snížil na 3:2, v 30. minutě se podruhé trefil Ján Sýkora.

Dva a půl tisíce fanoušků si užívalo pohledný hokej. Za stavu 4:2 pro A tým veteráni ujeli do rozhodujícího trháku. Nejprve po Mudrochově nahrávce proměnil svůj nájezd David Pospíšil, na 4:4 srovnával po podobné akci Richard Král.

A to nebylo všechno: když se trefil Michal Tvrdík, Petr Vršanský a Otakar Janecký mladší, jenž nahradil svého nemocného otce v sestavě, vedli veteráni 7:4! Veteráni svým zaujetím a zápalem až možná překvapili A tým, ten poté snížil na rozdíl jediného gólu, nejprve Nahodilovu střelu dorazil Michal Bárta, dvě a půl minuty před koncem proměnil svůj únik Patrik Poulíček – 6:7.

A mužstvo Pardubic pak hrálo power play, mermomocí chtělo urvat „gentlemanskou remízu“, místo toho ale vteřinu před koncem inkasovalo poosmé z hole Zdeňka Joudala, jenž trefil prázdnou bránu.

Dle dohody obou týmů natáhly zápas samostatné nájezdy, a to rovnou deset sérií. Za A tým se trefil pouze Rastislav Špirko v první sérii střelou mezi nohy, naopak za veterány byli úspěšní Jiří Malinský, Richard Král a David Pospíšil.