26.12.2016

Na Štěpána na hokej! Do Pardubic přijede Zlín

PARDUBICE — Vánoční klid a pohoda? To v hokeji neplatí! Dynamo dnes již od 17.00 hodin vyzve ve velmi důležitém utkání celek Zlína. Před dnešním soubojem na něj ztrácí v tabulce Tipsport extraligy osm bodů.

32. kolo: HC Dynamo Pardubice – PSG Zlín
  • Oba soupeři dnes spolu sehrají 200. utkání v nejvyšší soutěži.
  • Dynamo má lepší čísla v přesilovkách (18,64 % – 16,15 %), i v oslabení (82,93 % – 77,95 %).
  • V posledním vzájemném utkání Dynamo vyrovnalo dvěma brankami v závěrečné power play a obrat na 5:4 ve svůj prospěch dokonalo v prodloužení.
  • Zlín má formu, vyhrál třikrát v řadě.
Pondělí 26. prosince 2016 od 17.00 hodin, Tipsport arena Pardubice
Dynamo–Zlín

Stáhněte si zpravodaj PUK

V elekronické podobě si ještě před návštěvou dnešního utkání můžete přečíst bulletin PUK, který je věnován k jubilejnímu duelu se Zlínem.

Kromě tradičního zápasového servisu včetně statistik hráčů obou mužstev se v něm dočtete zajímavosti z historie vzájemných střetnutí včetně podrobností ze čtyř bitev v play off a nebo také informace k blížící se Rally Dakar, na které startuje také tým našeho významného partnera – BARTH Racing.

„Čekají nás tři zápasy ob den do konce kalendářního roku. Trénovali jsme 23. a 25. prosince,“ informoval generální manažer a hlavní trenér Pavel Rohlík. Dnes hraje Dynamo doma s týmem PSG, pozítří zajíždí do Chomutova k dalšímu televiznímu utkání a po Vánočním hokejovém dni ve čtvrtek 29. prosince 2016 přivítá v předposledním dni aktuálního kalendářního silnou Kometu Brno.

„V neděli jsme pracovali v posilovně, po ní jsme měli dvě krátké dvacetiminutové fáze na ledě. První byla zaměřena na střelbu a rovnovážné situace, ve druhé jsme nacvičovali náš aktivní forčeking, který chceme praktikovat v utkání se Zlínem. Poslední zápasy nás zlobilo obranné pásmo, na něj jsme se také zaměřili,“ pokračoval šéf střídačky.

Vánoční zápasy bývají tradičně hojně navštěvované, vloni přišlo na domácí dvojutkání s Třincem a Karlovými Vary dohromady 18 041 fanoušků.  „Všichni věříme, že i když se nám poslední domácí zápasy nepodařily, nás fanoušci vydatně podpoří. Chceme být aktivní a prolomit smůlu domácích utkání, hlavně jejich prvních třetin, kdy jsme byli zbytečně pasivní. Určitě nám příznivci svým fanděním pomohou zvládnout tento důležitý duel,“ doplnil Pavel Rohlík.

Valaši přijedou do Pardubic posilněni posledními výsledky. Dokázali pět zápasů z posledních šesti, naposledy doma porazili Plzeň 3:1 po tříbrankovém obratu ve druhé polovině utkání. „Za třetí třetinu musím kluky pochválit, nešlapali jsme vodu. V Boleslavi se nám to vrátilo, kdy jsme ve třetí třetině otočili zápas, a teď taky. Místy tam byl tlak Plzně, ale jinak jsme si to uhráli sami. Musím klukům poděkovat, jsou to tři důležité body pro nás,“ řekl po tomto utkání asistent trenéra Zlína Martin Hamrlík.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Milan Klouček 4 84,44 % 4,24 0
2. Martin Růžička 2 88,52 % 4,38 0
Úspěšnost přesilovek 18,64 % (6. místo v Tipsport extralize)
Úspěšnost oslabení 82,93 % (2. místo v Tipsport extralize)
2. Tomáš Štůrala 7 84,75 % 4,20 0
Úspěšnost přesilovek 16,15 % (9. místo v Tipsport extralize)
Úspěšnost oslabení 77,95 % (13. místo v Tipsport extralize)