13.11.2016

Plyšákový zápas je tady! Dynamo již od tří hraje s Piráty

PARDUBICE — Podruhé v tomto týdnu nastoupí hokejisté Pardubic v Tipsport areně k dalšímu extraligovému utkání. Posíleni snovým obratem v pátečním duelu se Zlínem změří Východočeši své síly již od 15.00 hodin s Chomutovem.

20. kolo: HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov
  • Mezi oběma kluby padá průměrně 6,97 branky na zápas.
  • Dynamo dokázalo v září v Chomutově pod vedením nových trenérů v čele s generálním manažerem Pavlem Rohlíkem vyhrát 6:5 v prodloužení.
  • Piráti mají v Tipsport extralize nejlepší úspěšnost přesilovek (28,77 %) a naopak nejhůře brání oslabení (70,42 %).
  • Oba týmy v pátečních duelech vyhrály za dva body: Piráti zdolali Spartu 6:5 v prodloužení, Dynamo zvítězilo 5:4 v nastavení ve Zlíně.
Neděle 13. listopadu 2016 od 15.00 hodin, Tipsport arena, Pardubice

Pro dnešní utkání klub nabízí bulletin PUK v elektronické podobě ve formátu PDF.

Naleznete v něm kromě představení obou soupeřů včetně soupisek bohaté zpravodajství z posledního utkání ve Zlíně, obvyklý mládežnický souhrn a další zajímavosti.

Pardubice předvedly jeden z nejúžasnějších finišů extraligové historie. Na Zimním stadionu Luďka Čajky dvakrát vedli, Zlín dokázal vždy vyrovnat a v třetí části hry strhnout vedení na svou stranu. Ještě půl minuty před koncem svítil na kostce stav 4:2… Jenže pak to přišlo: nejprve v power play snížil Tomáš Rolinek a posléze Lukáš Nahodil šest sekund před koncem poslal zápas do prodloužení. V něm rozjeté Dynamo dokonalo obrat a vyhrálo 5:4.

„I já jsem byl minutu před koncem trochu skeptický, ale mužstvo ukázalo, že má sílu. Závěr byl infarktový, ale tak to v hokeji někdy prostě je. Při hře bez brankáře jsme vsadili vše na jednu kartu a nakonec v prodloužení slavili,“ řekl po jistě zajímavém utkání generální manažer a hlavní trenér Dynama Pardubice Pavel Rohlík.

Jeho svěřenci kromě dvou bodů získali i potřebný psychický doping. Teď jen toho využít a prvně v sezoně vyhrát podruhé v řadě… „Mužstvo máme dobře poskládané, teď ukázalo svou vnitřní sílu. Stojím za hráči a věřím jim. Nyní máme před sebou těžké utkání s Chomutovem, naším cílem je potvrdit vítězství ze Zlína,“ doplnil Pavel Rohlík.

Utkání s Piráty má stanovený začátek již v 15.00 hodin. Hokejový klub Dynamo Pardubice jej věnuje zejména nejmenším fanouškům. Pro ně si ve spolupráci se společností Mlékárna Hlinsko připravil bohatý doprovodný program. Na děcka čekají zdravé pamlsky, navíc se mohou zúčastnit soutěže o tablet značky Lenovo.

To ale není všechno. Kromě nejmenších fanoušků můžete s sebou vzít plyšové hračky. Až Dynamo vstřelí svou první branku, můžete jim zaházet ledovou plochu Tipsport areny. Mládežničtí hokejisté spolu s dalšími pracovníky je spěšně sesbírají a věnují dětským domovům v Pardubickém kraji a dovezou na dětská oddělení Nemocnice Pardubického kraje. O chystané akci klub informoval ředitele Tipsport extraligy Josefa Řezníčky i výkonného ředitele Pirátů Chomutov Davida Dindu. Pokud žádnou plyšovou hračku nemáte, budete ji budete moci zakoupit v mobilním stánku přímo v Tipsport areně u společnosti HMstudio se slevou dvaceti procent.

Severočechům se páteční duel povedl – doma porazili pražskou Spartu. První třetina přinesla sedm branek – Piráti ji vyhráli 4:3, nakonec ji porazili 6:5 v prodloužení. „Jsme nesmírně rádi za dva body, jelikož nejsme v tabulce na místě dle našich představ. Věřím, že nyní se trochu uklidníme, rozebereme si chyby a připravíme se na důležité utkání v Pardubicích,“ řekl asistent trenéra Jan Šťastný.

Brankáři
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont
1. Brandon Maxwell 11 91,08 % 2,75 0
2. Jakub Štěpánek 8 85,11 % 3,75 0
3. Milan Klouček 3 85,71 % 3,75 0
4. Martin Růžička 1 87,50 % 4,50 0
Úspěšnost přesilovek 19,23 % (5. místo v Tipsport extralize)
Úspěšnost oslabení 79,27 % (12. místo v extralize)
2. Jan Strmeň 3 88,24 % 2,93 0
Úspěšnost přesilovek 28,77 % (1. místo v Tipsport extralize)
Úspěšnost oslabení 70,42 % (14. místo v extralize)