20.11.2015
Adam Joska

Starší dorostenci doma nestačili na Havlíčkův Brod

PARDUBICE – Starší dorostenci Dynama vstoupili do utkání aktivně a v 5. minutě se ujali vedení díky přesilovkové trefě Šeligy. Jenže poté se jim už příliš nedařilo. Havlíčkův Brod dokázal ještě ve zbytku třetiny vyrovnat a v následující periodě otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Pardubicím nepomohlo ke vstřelení branky ani odvolání brankáře, prohrály nakonec rozdílem tří branek.

NOEN extraliga staršího dorostu, 21. kolo, pátek 20.11.2015, Tipsport arena

Havlíčkův Brod

1:4
1:1, 0:2, 0:1
Branky a nahrávky: 4:48 Šeliga (Machala) – 14:36 R. Martínek (Vlach, Zdeněk), 24:51 Králíček (Lachman, Donda), 37:53 Hendrych (Hrabaň, Veverka), 57:47 Hendrych (Beran). Rozhodčí: Barek – Barvíř, Kleprlík. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 67. Střely na branku: 27:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4.
Dynamo Pardubice: Klouček (Jánský) – Boček, Javůrek, Matýs, Mert, Trejbal, Žouželka – Blümel, Kubišta, Machač, Machala, V. Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Roubal, Šeliga, Štefka, Syrovec.
Havlíčkův Brod: Kulich (Hanák) – Benák, Hrabaň, Jančařík, Kopic, Lachman, Němec, Polák, Zdeněk – Beran, Donda, Hendrych, Holenda, Králíček, R. Martínek, Piskač, Přibyl, Veverka, Vlach.

Pardubičtí byli od úvodních minut aktivnějším celkem, díky čemuž si dokázali vybojovat přesilovou hru. Tu dokázali rychle využít, v 5. minutě se o to postaral Viliam Šeliga, jenž z předbrankového prostoru překonal Kulicha a otevřel skóre utkání – 1:0.

Havlíčkův Brod se po inkasované brance zlepšil a deset minut po obdržené brance se mohl radovat z vyrovnání. Vlach vyslal přihrávkou za obranu do útoku Robina Martínka, který dobrou příležitost dokázal využít, zamířil přesně do levé horní části branky – 1:1.

I vstup do druhé periody mělo lepší Dynamo, ve 23. minutě v přesilovce vypálil od modré čáry Trejbal, po jehož pokusu už mířil puk do branky, jenže Kulich ho parádním zákrokem lapačkou dokázal vyrazit. O dvě minuty později otočili hosté vývoj utkání a ujali se vedení. Po sražené ráně Lachmana se dostal k dorážce Daniel Králíček, jenž ihned vypálil přesně nad vyrážečku brankáře Kloučka – 1:2.

V další minutě mohl navýšit vedení svého celku Vlach, jenže samostatný únik nedokázal využít, zamířil jen do betonu gólmana. Ve 38. minutě se už Havlíčkovu Brodu podařilo skórovat, když důrazu před svatyní Pardubic využil k překonání Kloučka Pavel Hendrych – 1:3.

Východočeši byli aktivnějším týmem i na začátku třetí dvacetiminutovky, jejich soupeř se soustředil spíše na obranu, ve které si ale vedl velice dobře. Po vyloučení Hrabaně v 55. minutě si vzali domácí oddechový čas na poradu a poté zůstal na střídačce brankář Klouček. Jenže Dynamu se nedařilo vstřelit branku ani v šesti hráčích v polu a v 58. minutě inkasovali. Beran díky svému aktivnímu napadání vybojoval puk, který poslal do mezikruží na Pavla Hendrycha, jenž ho poslal do prázdné branky a pečetil vítězství svého celku – 1:4.