20.09.2015

Dynamo od 18.00 hodin vyzve Třinec

PARDUBICE — Druhý domácí zápas čeká v neděli večer na hokejisty Dynama Pardubice. Východočeši se utkají s jedním z extraligových favoritů – na východ Čech přijede tým HC Oceláři Třinec.

4. kolo: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec
  • Z důvodu konání plochodrážních závodů o Zlatou přilbu začíná utkání o hodinu později – tedy v 18.00 hodin.
  • Z posledních osmi utkání sedmkrát vyhráli Oceláři. Naposledy ale před osmi měsíci triumfovaly Pardubice 2:0.
  • Oceláři jsou nejlepším týmem v úspěšnosti vhazování s 63,44 %.
  • Útočník Petr Sýkora nastoupí k 700. utkání v extralize.
Neděle 19. září 2015 od 18.00 hodin, Tipsport arena, Pardubice

Východočeši mají pro dnešní zápas jasný cíl: prolomit nulový bodový stav na svém kontě. Blízko k tomu byli předevčírem na ledě Chomutova, který vstřelil vítězný gól v předposlední minutě.

„V první třetině jsme se dostali pod tlak díky častým vyloučením. Jednu přesilovku domácí využili. Ve druhé třetině byla aktivita na naší straně. Kdybychom proměnili šance, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Nám se to ale nepovedlo a v závěru utkání přišla naše hrubá chyba. Tu situaci jsme hráčům ukazovali, že ji domácí hrají,“ řekl po skončení utkání asistent trenéra Pardubic Václav Baďouček.

Pardubice podruhé v letošní extraligové sezoně ztratili alespoň bod v samotném závěru, vniveč přišla i střelecká převaha: Dynamo vystřelilo na branku Chomutova šestadvacetkrát, David Tomášek dokonce trefil tyč, Piráti vyslali osmnáct projektilů…

Tým v sobotu potrénoval ve stejném složení, v jakém odehrál utkání v SD Aréně. Celá kabina věří, že poctivou prací a za pomoci fanoušků smyje smůlu a poprvé v sezoně získá všechny tři body.

Ocelářům se minulé kolo příliš nepovedlo. V duelu se Zlínem sice byli střelecky aktivnějším týmem, skórovat ale dokázali jen jednou. Slezané nedokázali v zápase využít tři dvojnásobné početní výhody, nepomohla jim ani hra v šesti proti třem. Zlín tak bral tři body po výhře 2:1, Třinečtí se v tabulce propadli na čtvrtou příčku.

„První dvě třetiny jsme neodehráli vůbec tak, jak jsme si představovali. Vázla nám rozehrávka, Zlín velmi zodpovědně bránil střední pásmo. V obranném pásmu hrál velmi urputně, zblokoval strašně moc střel. A když už tam něco prošlo, tak to vychytal výborný Štůrala. Z naší strany to nebyl dobrý výkon,“ láteřil kouč Třince Jiří Kalous po posledním zápase.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Maxwell – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, Havlík, Roupec, Šeda, Bokroš, Ščotka – Sýkora, Tomášek, Rolinek – Svoboda, Divíšek, Starý – Havlík, Marcinko, Tybor – Moučka, Nahodil, Poulíček.
HC Oceláři Třinec Hamerlík – L. Doudera, Klesla, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Foltýn, Adámek – Rákos, Matuš, Irgl – Jašek, Plíhal, Chmielewski – Adamský, Polanský, Dravecký – Orsava, Kreps, Hrňa.

Představení soupeře

HC Oceláři Třinec

Oficiální název klubu: HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC, a. s.
Adresa: Werk aréna, Lesní 60, 739 61 Třinec

E-mail: info@hcotrinec.cz
Telefon, fax: 558 325 261, 558 325 259

Rok založení klubu: 1929
Klubové barvy: bílá a červená
Kapacita stadionu: 5200 míst (3700 k sezení)
Mistr ligy: jednou (2010/2011)
V nejvyšší soutěži: od roku 1995
Názvy klubu: 1929 – SK Železárny Třinec, 1938 – KS Zaolzik, 1939 – SK Železárny Třinec, 1950 – TŽ VŘSR Třinec, 1988 – TŽ Třinec, 1994 – HC Železárny Třinec, 1999 – HC Oceláři Třinec

2015/2016 0 – 0 – 0 – 0 – 0 –:–
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).