18.9.2015
Adam Joska, Jan Hrabal

Jako junioři: také starší dorostenci vyhráli derby!

PARDUBICE — Po čtvrtečním vítězství juniorů v Hradci Králové si vítězné derby mohli vychutnat také starší dorostenci Pardubic. Dynamo přehrálo po velmi kvalitním výkonu Mountfield 3:0, dvě branky vstřelil Viktor Martínek, třetí ve vlastním oslabení přidal Martin Kout. Cennou výhru pohlídal stoprocentní brankář Milan Klouček, který pokryl všech šestadvacet střel soupeře.

NOEN extraliga staršího dorostu, 5. kolo, pátek 18.9.2015, Tipsport arena

Mountfield HK

3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 5:59 Martínek (Trejbal, Machač), 27:05 Martínek (Matýs), 52:16 Kaut (Machala). Rozhodčí: Homola – Klouda, Urubčík. Vyloučení: 4:2, navíc Leder (Dynamo Pardubice) 10 minut osobní trest. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 125. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 3:0.
Dynamo Pardubice: Klouček – Boček, Javůrek, Leder, Matýs, Trejbal, Žouželka – Kaut, Kubišta, Machač, Machala, Martínek, Paliesek, Petrus, Pochobradský, Syrovec, Šeliga, Štefka.
Mountfield HK: Vomáčka – Brádler, Gaspar, Kynčl, Lelek, Moník, Muška, Šalda – Dvořák, Hašek, Jirásek, Maršík, Mašín, Matouš, Matějček, Moník, Pažourek, Šimůnek, Štohanzl.

Po řadě nepřesností v úvodu utkání, kdy oba celky aktivně napadaly soupeře v jeho obranném pásmu, se v 6. minutě ujalo vedení Dynamo. Pochobradského střelecký pokus vyrazil brankář Vomáčka pouze před sebe, v předbrankovém prostoru se ke kotouči dostal Viktor Martínek, který ho dorazil za gólmana, čímž otevřel skóre utkání – 1:0.

Vzápětí mohli domácí vést již o dva góly, když jel zcela sám na gólmana Pochobradský, ten ale nedokázal svůj blafák dotáhnout do konce. V 9. minutě jel naopak sám proti Kloučkovi Štohanzl, ale ani ten svůj únik neproměnil v branku.

I ve druhé periodě slavily Pardubice svůj přesný zásah. Ve 31. minutě našel Matýs přesnou přihrávkou od levého mantinelu v předbrankovém prostoru Viktora Martínka, jenž střelou z první již podruhé překonal Vomáčku – 2:0.

Po vyloučení Kynčla si Dynamo vybralo oddechový čas na poradu, což jim ale příliš nepomohlo, jelikož gól v početní výhodě nevstřelili. Do největší šance se dostal Boček, když hostující brankář ležel na ledě, jenže pardubický kapitán trefil pouze jeho beton.

Ve 48. minutě měl Mountfield solidní šanci na snížená, jenže v mele před pardubickou svatyní, když Klouček ležel na ledové ploše, se žadný z hostujících hráčů nedokázal dostat ke kotouči. O dvě minuty později pálil domácí Štěfka z pravé strany, trefil ale pouze tyčku.

Sedm minut před koncem utkání dokázali domácí ještě navýšit svůj náskok na rozdíl tří branek. Machala se ujal kotouče již u obranného pásma, vyvezl ho po pravé straně až do útočné třetiny, odkud našel na druhé straně kluziště zcela osamoceného Martina Kauta, jenž zakončoval do odkryté klece – 3:0.