20.3.2015
Ondřej Mládek

Mladší dorostenci prohráli, rozhodne se v neděli

PARDUBICE — Mladší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nestačili ve druhém semifinálovém utkání na Hradec Králové a podlehli mu 2:3. Branky domácích vstřelili Filip Zadina a Vladimír Zahradník, rozhodující duel je na programu v neděli v poledne na ledě rivala.

ELIOD extraliga mladšího dorostu, SF2, pátek 20.3.2015, Tipsport arena

Mountfield HK

2:3
1:2, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 12:12 Zadina (Matýs, Ružička), 23:12 Zahradník (Zadina) – 13:28 Havelec (Štohanzl, Jakubec), 14:23 Matouš (Maršík, Síla), 36:51 Jirásek. Rozhodčí: Barek – Čížek, Pilný. Vyloučení: 4:11, navíc Muška (Hradec Králové) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: . Diváci: 200. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Dynamo Pardubice: Vlk – Dubovči, Javůrek, Mert, Oliva, Rudy, Sýkora, Trejbal, Žouželka – Blümel, Bucek, Černý, Hlaváček, Chára, Kaut, Machač, Machala, Matýs, Ružička, Zadina, Zahradník.
Mountfield HK: Vomáčka – Gaspar, Jonáš, Lelek, Muška, Pohl, Šalda – Dvořák, Hašek, Havelec, Hladík, Jakubec, Jirásek, Maršík, Matouš, Mazura, Růta, Síla, Štohanzl.

Od začátku to byl boj a hrálo se nahoru-dolů. Po pár minutách hry se domáci dostali dvakrát do samostatného úniku, ale Ružička a poté i Kaut si vylámali zuby na bezchybném Vomáčkovi. Gólový půst však vystřídalo šťavnatých 133 vteřin, během kterých viděli diváci hned tři branky.

Ve 13. minutě se domácí Filip Zadina prosadil skvělou individuální akcí až k Vomáčkovi, kterého překonal efektní kličkou do forhendu – 1:0.

Hosté s odpovědí nečekali nikterak dlouho a ve 14. minutě srovnal skóre zápasu střelou z první do odkryté domácí klece Jiří Havelec – 1:1.

O minutu později hosté svůj obrat dokonali, když Mikuláš Matouš skryl svou svižnou střelu z mezikruží a překonal tak podruhé bezmocného Vlka v domácí brance –1:2.

Do prostředního dějství se vrhli domácí s jasným cíle vyrovnat stav utkání a za svou snahu byli náležitě odměněni. Ve 24. minutě se zcela nepokrytý zjevil před Vomáčkou domácí křídelník Vladimír Zahradník, který zachoval klidnou hlavu a z bezprostřední blízkosti zavěsil touš pod horní tyč – 2:2.

Hosté však domácím znovu odskočili, když ve 37. minutě využil přečíslení tři na dva hostující Filip Jirásek – 2:3.

Ve třetí třetině se oba celky prezentovaly velice opatrnou hrou, a tak tempo hry trochu polevilo. Ani jeden celek se nedostával do vyložených šancí a všichni se soustředili především na obranu. Domácím na vyrovnání nestačili ani tři přesilové hry, které jim hosté svou nedisciplinovaností nabídli, a tak se radovali hosté. Ti vyrovnali stav semifinálové série na 1:1 a rozhodující klání se odehraje pod Bílou věží.