23.02.2015
(HoH)

Cílová rovinka: tento týden rozhodne!

PARDUBICE — Základní část Tipsport extraligy míří do velkého finále. Poslední tři zápasy rozhodnou o tom, kdo uzavře první šestku, kdo si zahraje předkolo play off a kdo play out. Pardubice po pěti prohrách v řadě, ve kterých získaly dohromady pouze jeden bod, nemají jistého vůbec nic. Situaci mají ve svých rukou: zuby nehty drží šesté místo, na východočeské postavení ale dotírá pětice mančaftů.

11. Bílí Tygři Liberec 49 – 15 – 9 – 3 – 22 120:121 66

Že je naše nejvyšší soutěž neskutečně vyrovnaná, to víme všichni. V tuto chvíli činí rozdíl mezi šestým a jedenáctým týmem pouhých šest bodů, tedy dva zápasy. Ve hře jsou tři… Leccos může napovědět úterní kolo, jasno třeba bude v pátek a nebo taky až v neděli po závěrečném zúčtování.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice odehrají úterní zápas v Tipsport areně proti Karlovým Varům. Proti Energii mají Východočeši v této sezoně stoprocentní bilanci: na západě Čech zvítězili 4:2 a 3:2, doma na podzim vyhráli dokonce 6:3.

V pátek zajíždí Pardubice do Plzně. Tu sice dokázaly ve 12. kole v Tipsport areně porazit 3:2, další dva zápasy ale prohrály – koncem listopadu na západě Čech 1:5, v polovině ledna doma 3:4 v prodloužení, když urvaly bod poté, co prohrávaly 0:3 po dvou třetinách.

V 52. kole se Pardubice utkají s Litvínovem, který dokázaly letos dvakrát porazit! Na Zimním stadionu zvítězily 4:2, v domácí odvetě 6:4. Poslední mač ve svém domácím prostředí ale ovládla Verva 6:2.

Tři zápasy – devět bodů. Když jde o všechno – rozhodují maličkosti. Přijďte fandit a pomoci hokejistům HC ČSOB Pojišťovna Pardubice v těžké době. Věříme! Když jednou, tak navždy.

Takhle tenisově v dnešním utkání #PCEvLIB vyrovnával útočník #hcpce LUKÁŠ #NAHODIL na 3:3.