23.8.2014
Patrik Moučka

Junioři nesklopili hlavy a otočili zápas s Mladou Boleslaví

PARDUBICE — Neskutečný zápas s vítězným koncem mají za sebou junioři HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Třikrát Mladá Boleslav ve velké hale ČEZ Areny vedla, Pardubice vždy dokázaly srovnat. Ovšem třetí gól stál za to: Východočeši hráli v oslabení v poslední minutě, v poslední vteřině ale Karel Nedbal střelou přes celé hřiště vyrovnal a domácí otočili duel využitou přesilovkou v prodloužení.

DHL extraliga juniorů, 4. kolo, sobota 23.8.2014, ČEZ Arena Pardubice

Mladá Boleslav

4:3p
0:1, 2:1, 3:3 – 1:0
Branky a nahrávky: 22:56 Chvojka (Voženílek), 38:42 Panna (Nedbal, Kusý), 59:59 Nedbal, 63:04 Krajňák (Ščotka, Kusý) – 3:31 Sonnek (Volf), 30:41 Borovec (Kurka, Brzák), 51:59 Brzák (Borovec, Kurka). Rozhodčí: Hejduk – Blümel, Kis. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Vejmelka – Adam, Franc, Nedbal, Petira, Pilný, J. Procházka, Ščotka, Vácha – Barkóci, Bohuněk, Hlaváček, Chvojka, Krajňák, Kusý, Kysela, Panna, Pipek, Velinský, Voženílek.
Mladá Boleslav: Růžička (60:00 Pechek) – Bernad, Čermák, Červinský, Hes, Kurka, Tůma, Žalud – Borovec, Brzák, Kotala, Motloch, Pätoprstý, Podsedníček, Poljanyčka, Pořízek, Průšek, Sonnek, Volf.

Ihned v počátku první třetiny se Mladoboleslavští dostali do jednobrankového vedení po gólu Jana Sonnka, který vymetl pavučinky v domácí brance – 0:1. Celkově velmi mnoho vyloučení jsme viděli v první třetině, ale bez využití.

První obrovskou šanci domácích zařídil Martin Krajňák, který ale ostrou ranou trefil pouze rameno hostujícího brankáře Růžičky. Další dvě šance si připravil v první třetině Denis Kusý, jednou puk trefil betony brankáře. Podruhé se puk dostal až do ochranné sítě nad brankou Mladé Boleslavi.

Největší šanci první části hry měl ovšem Jiří Kysela. Ten měl zpola odkrytou branku, ale puk který poskakoval po ledové ploše netrefil.

Druhá třetina přinesla větší podívanou než ta předchozí. V úvodu druhé třetiny, se po nahrávce Daniela Voženílka, prosadil Radovan Chvojka, který dorazil osamocený puk do branky – 1:1. V čase 30:41 se Boleslav podruhé v zápase ujala vedení. Po teči se prosadil Zdeněk Borovec – 1:2.

V čase 37:41 bylo nařízeno trestné střílení pro Pardubicím. Jakub Kotala zkusil kličku do bekhendu, ale na pardubického Vejmelku si nepřišel. Pardubice se i nadále tlačily do branky a odpověď přišla záhy. Nahozený puk tečoval Ondřej Panna do horního rohu branky – 2:2.

Karel Vejmelka sklidil ovace od publika minutu před koncem druhé třetiny, když v poslední chvíli položil přikladač hole na led a zastavil jistý gól. Třetí třetina pak začala hodně zvolna. Mladá Boleslav se dostala do vedení gólem Stanislava Brzáka po kombinaci na brankovišti – 2:3.

Pardubice vytrvale dobývaly branku hostí a když už doslova byly všechny naděje ztraceny přišel kuriózní okamžik zápasu. Karel Nedbal, v poslední minutě utkání, poslal příklepem puk přes celé hřiště a trefil branku hostí, i když byl brankář na svém místě – 3:3. Gólman Růžička pak obdržel trest do konce utkání

Pardubice v prodloužení ustály přesilovou hru a vzápětí rozhodly o vítězi dnešního duelu. Do sítě dorazil puk Martin Krajňák a zajistil tak Pardubicím dva body do celkové tabulky – 4:3.