28.1.2014

Pardubice promarnily náskok 3:0, z Kladna vezou bod

KLADNO — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice rozehráli zápas v Kladně parádně, tříbodový Jan Kolář (gól a dvě asistence) se spolupostaral o vedení 3:0, ale to nakonec nestačilo. Rytíři dokázali zápas zvrátit a poprvé v sezoně Pardubice porazit.

Tipsport extraliga, 43. kolo, úterý 28.1.2014, ČEZ stadion

Rytíři Kladno

4:3sn
0:1, 0:2, 3:0 – 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 48:34 Rudovský (Patera, Kaberle; 5/3), 53:05 Kuchler (Tenkrát; 5/5), 55:49 Doudera (Bajaruns, Zagrapan; 5/5), rozhodující nájezd Dragoun – 3:56 Cetkovský (Kolář, Sýkora; 4/5), 26:09 Kolář (Zohorna, Tybor; 5/5), 29:03 Tybor (Kolář, Kočí; 5/5). Rozhodčí: Šír, Minář – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:7 (1:2, 1:2, 2:3 – 0:0). Využití: 1:1. Diváci: 2165. Střely na branku: 33:27 (15:12, 9:7, 8:6 – 1:2). Srážky: 34:20. Vhazování: 47:33. Blokované střely: 8:10. Průběh utkání: 0:3, 4:3. Nejlepší hráči: Ivan Majeský – Jan Kolář.
Rytíři Kladno: Chábera – Kaberle, Růžička, Doudera, Jankovič, Černošek, Majeský, Gutwald – Kuchler, Patera, Tenkrát – Zagrapan, Dragoun, Bajaruns – Eberle, Dalecký, Rudovský – Bílek, Havlíček, Šilhavý. Trenéři: Jiří Čelanský, Josef Zajíc a Jan Neliba.
Dynamo Pardubice: Hudáček – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc – Somík, Cetkovský, Sýkora – Pianov, Nosek, Radil – Tybor, Zohorna, Kolář – Mozer, Moučka, Číp. Trenér: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice odjeli do Kladna s touhou po čtvrté v sezoně porazit Rytíře. Hosté vedli už o tři branky, ale ani to jim nestačilo. Do utkání s loňským pokořitelem v předkole vyřazovacích bojů nastoupili v totožné sestavě jako v posledním domácím utkání.

Jiří Cetkovský využitou přesilovkou poslal Východočechy do vedení

Nástup do utkání se lépe povedl Pardubicím. Počáteční aktivitu povzbudila Bílkova vysoká hůl, kterou po čtyřiceti vteřinách potrestal Jiří Cetkovský. Obr v červeném dresu obratně tečoval Kolářovu střelu – 0:1.

Rytíři mohli srovnat krok taktéž v přesilové hře. Marek Ďaloga ale pobyl za své nedovolené bránění celé dvě minuty na trestné lavici. Ve 12. minutě potkalo totéž Tomáše Zohornu, jenž pykal za hrubost.

Kladno sice přestřílelo Pardubice v prvním dějství 16:12, všechny jeho pokusy ale pochytal jistý brankář Hudáček.

Pardubice vedly o tři branky

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice se v úvodu druhé třetiny museli bránit po Gregorcově faulu, početní nevýhodu ale přežili bez následků.

Nedáš – dostaneš. Hosté se bleskově přesunuli dopředu a Jan Kolář si před brankou věděl rady s přihrávkou Zohorny – 0:2.

Ještě více do zpěvu bylo Východočechům v polovině utkání. Nejlepší hráč hostí Jan Kolář vybídl přesnou příhrou ke střele Radoslava Tybora. Slovenský útočník poslal puk spěšně pod horní tyčku – 0:3!

Pardubičtí hokejisté pak v klidu dohráli druhou třetinu, využívali každou možnost ujet do přečíslení a v pohodě přečkali Pianovův trest za nedovolené bránění. Když už se Kladno dostalo do gólové šance, tak ji chytil spolehlivý Július Hudáček.

Obrozené Kladeno se vzchopilo a vyrovnalo

V úvodu poslední části hry měly Pardubice k dispozici jedenáctivteřinovou přesilovku pět na tři, tu sice nevyužily, ale v následné „jednovýhodě“ byl Černoškem faulován Jan Kolář a pardubický forvard měl výhodu trestného střílení. Penaltu však proti Janu Cháberovi neproměnil. Po něm bekhendem trefil kladenskou tyč faulovaný Lukáš Radil.

Ve 44. minutě se do zajímavé šance dostával Jiří Cetkovský, domácí jej stihli dobruslit, o chviličku později se k nadějnému průniku procpal Petr Sýkora, ale ani on v tento moment neuspěl.

O čtyři minuty později mělo Kladno výhodu dvou minut hry pět na tři po trestech pro Jaroslava Moučku a Jevgenije Mozera. Po jedné ze střel od modré rozhodčí kontrolovali situaci u videa, ale zatím se skóre neměnilo… O chvíli později už ano: Jan Rudovský se z voleje prosadil z mezikruží po chytrém Paterově pasu – 1:3.

Vstřelený gól vlil Kladnu krev do žil, Středočeši se vytrvale tlačili dopředu. V čase 51:00 byl vyloučen Aleš Píša za podražení, pardubický bek sice strávil na trestné lavici celé dvě minuty, ale pět vteřin na to sledoval, jak po dalším Paterově vybídnutí snížil Rudovský na 2:3.

V 54. minutě se Kladno radovalo potřetí, když Milan Doudera nastřelil od modré puk do chumlu těl před Hudáčkem. Pardubický brankář jej neviděl a kotouč trefil přesně mezeru mezi jeho betony – 3:3.

Rytíři dokonali obrat v nájezdech

Prodloužení branku nepřineslo. V 62. minutě hry Pavel Patera nepřesně hledal Eberleho, načež Pardubice vyhodily jen na zakázané uvolnění. Vzápětí Július Hudáček vychytal aktivního Bajarunse. V závěru nastavení měl šanci Lukáš Radil, ale jeho střela cestu za Cháberova záda nenašla.

V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí – ve druhé sérii se prosadil Milan Doudera, na úspěšný Kolářův blafák do bekhendu odpověděl Michal Dragoun – 4:3.

Jan Neliba (Rytíři Kladno): „Pustili jsme Pardubice do třígólového vedení a byli jsme v kritické situaci. Soupeř měl na hokejce čtvrtý gól. My jsme to nastartovali ve vlastním oslabení, kde hráči začali konečně padat do střel. Pak jsme využili přesilovku pět na tři a ještě jsme to nevzdali. Chtěl bych hráče za poslední třetinu vyzdvihnout. Našli jsme charakter, který hledáme. Je to odrazový můstek k dalším zápasům."

Zdeněk Venera (Pardubice): „Dneska jsme tady jednoznačně dva body ztratili. Nesmí se stávat, abychom ve třetí třetině promarnili tříbrankový náskok. Byl to tam z naší strany trestuhodný výkon. Nejdříve jsme lehkovážně zahodili několik šancí včetně trestného střílení a přesilovky. My jsme nechali přesilovkou pět na tři nastartovat Kladno. První dvě třetiny byly z naší strany, jak jsme si představovali. Takový zápas bychom neměli ztratit."