09.01.2007
Petr Novák, Jan Hrabal

Čtvrtou čtvrtinu chce HC Moeller načít výhrou ve Vsetíně

Už jen poslední čtvrtina zbývá před koncem základní části O2 extraligy. Pardubičtí hokejisté zajíždějí do Vsetína. Jejich cíl pro toto utkání? Jednoznačný: získat všechny tři body. „Pro nás je před námi nejdůležitější fáze. Máme Vsetín a pak další čtyři zápasy v domácím prostředí v řadě. Tam se rozhodne, jak dohrajeme sezonu,“ jasně říká pardubický trenér Miloš Říha. Dnešní zápas ve Vsetíně, který je beznadějně poslední, začíná v 17.00 hodin na Zimním stadionu Na Lapači.

Otázky před zápasem:
  • Jak vstoupí HC Moeller do závěrečné čtvrtiny?
  • Nastoupí Pardubice na tři nebo čtyři formace?
  • Oplatí Pardubičtí porážku soupeři z prvního utkání ve Vsetíně v této sezoně?
  • Přijde na utkání alespoň 3000 diváků?

V posledním utkání podlehli hráči HC Moeller Litvínovu na jeho ledě. „První třetinu jsme začali špatně, čekali jsme, co Litvínov bude hrát. Po naší chybě vstřelil gól. Ve druhé třetině jsme se zvedli, byli jsme aktivnější, vytvářeli jsme si spoustu šancí. Ale koncovka nebyla bohužel tak důrazná. Nechali jsme vyniknout brankáře Altrichtera, chyběl nám moment překvapení,“ ohlíží se za posledním zápasem trenér pardubických hokejistů.

Ve třetí čtvrtině základní části získal Moeller 24 bodů. Cíl, který si trenéři vytkli, tak Východočeši těsně nesplnili. „Chtěli jsme pětadvacet. Málo mužstev, snad až na výjimku Liberce a České Budějovic, má ustálené výkony. Proto jsou tam, kde jsou, my jsme v pořadí za nimi. Po první čtvrtině ale nemáme tolik propadáků. Je pravda, že v nedělním zápase mě náš tým trošku zklamal. Jednoznačně na bod, nebo i výhru jsme měli,“ pokračuje Miloš Říha.

Dvacet čtyři získaných bodů za čtvrtinu je nejvyšším příspěvkem do dosavadního hodnocení. V prvním kvartálu získal HC Moeller 19 bodů, ve druhém o čtyři více. „Je to dlohodobá práce od začátku sezony. Nemůžeme přijít k mužstvu a hned chtít, aby vyhrálo ligu. Hráči si musí zvyknout na trend, který jsme nastoupili a systém. Není to jednoduché. Liberec skládá tým tři roky, Budějovice dva. S tím, co se tady děje, bychom mohli být spokojeni. Ale na druhou stranu je tam spousta mezer. Výkony nejsou stále optimální, prohráváme vyhrané zápasy. Obránci nám nedávají góly, nedostatků je tam ještě dost,“ tvrdí šéf pardubické střídačky.

Už v dnešním utkání může HC Moeller vylepšit svou bilanci. Na ledě posledního Vsetína chce vyhrát. Jenže bacha! Zápas na Valašsku se nevyplatí podcenit. Poslední utkání ve Vsetíně prohrály Pardubice v prodloužení.

„Máme jediný cíl – vyhrát. Oni budou začínat novou sezonu a zkoušet mladé hráče. Jsou nepříjemní, chtějí se ukázat, čekají na šanci, proto to zkusí v každém zápase. Budou hrát to, co jim dovolíme. Od první do poslední minuty musíme přistoupit k zápasu zodpovědně,“ burcuje pardubický kouč.

„Výkonnost hovoří jasně. Máme o sto procent lepší mužstvo než Vsetín, ale musíme to ukázat na ledě. Hráči se musí nabádat sami, je to jejich profesionální chleba. Vsetín hraje na tři pětky, asi také zvolíme tuto variantu. Těžko se dostává do zápasu, když my hrajeme na čtyři a soupeř na tři. Chceme využít toho, aby se hráči rychle dostali do zápasu,“ doplňuje Miloš Říha, jenž pro start ve Vsetíně nemůže počítat s útočníkem Tomášem Blažkem, který si poranil lýtkový sval.

Zápasy v této sezoně

1. kolo, pátek 8. září 2006:
HC MOELLER PARDUBICE – VSETÍNSKÁ HOKEJOVÁ 8:2 (4:0, 2:1, 2:1).
Branky a nahrávky:
5:49 Čáslava (Čaloun), 9:42 Sýkora (Blažek), 12:50 Ondřej (Blažek), 13:27 Čaloun (Koukal), 20:58 Rolinek (Novotný), 26:22 Koukal (Kolář), 40:58 Hlinka (Ondřej), 57:05 Sýkora (Hlinka) – 20:32 Stantien (Kučný), 58:32 Galvins (Stantien). Rozhodčí: Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:11, navíc Linhart (Pardubice) 10 minut osobní trest. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:25. Diváci: 7854. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1, 8:2.
HC Moeller Pardubice: Lašák – Havíř, Linhart, Novotný, Snopek, Čáslava, Koma, Šeda – Mrázek, Blažek, Ondřej – P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek – Čaloun, Koukal, Kolář – Starý, Tvrdík, Andrašovský. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Vsetínská hokejová: Kučera (20:00 Štefl) – Kučný, Hrabal, Horák, Galvinš, Bobček, Bolf – Škoda, Stantien, Demel – Rob, Berzinš, Dubec – Kraus, Sabol, Grill – Davídek, Sakrajda, Duba. Trenéři: Rostislav Vlach a Břetislav Kopřiva.

14. kolo, pátek 13. října 2006:
VSETÍNSKÁ HOKEJOVÁ – HC MOELLER PARDUBICE 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0).
50:18 Škoda (Hrabal), 63:07 Rob – 13:11 Tvrdík (Pivko). Rozhodčí: Mikula – Čech, Chytil. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Diváci: 3080. Střely na branku: 26:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Vsetínská hokejová: Štefl (23:16 Vehviläinen) – Hrabal, Kučný, Brincko, Galvinš, Horák, Ostrčil (21. Bolf) – D. Květoň, Stantien, Demel – Davídek, Berzinš, Rob – Dubec, Sakrajda, Grill, od 21. navíc Duba, Škoda, R. Hubáček. Trenéři: Rostislav Vlach a Břetislav Kopřiva.
HC Moeller Pardubice: Svoboda – Linhart, Havíř, Snopek, Šeda, M. Čech, Čáslava, od 24. Koma – P. Sýkora, Rolinek, M. Hlinka – Ondřej, Tvrdík, Pivko – Čaloun, Koukal, Kolář – Andrašovský, Starý. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.

27. kolo, neděle 26. listopadu 2006:
HC MOELLER PARDUBICE – VSETÍNSKÁ HOKEJOVÁ 4:0 (2:0, 0:0, 2:0).
3:57 Koukal (Čaloun), 15:23 Ondřej (Tvrdík), 44:18 Ondřej (Hlinka), 45:54 Čaloun (Koukal). Rozhodčí: Polák – Čech, Chytil. Vyloučení: 10:10 navíc Snopek (Pardubice) a Berzinš (Vsetín) oba 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 8174. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 4:0.
HC Moeller Pardubice: Koutský – Snopek, Čech, Šeda, Havíř, Čáslava, Linhart, Koma – Čaloun, Hlinka, Andrašovský – Sýkora, Rolinek, Blažek – Ondřej, Tvrdík, Pivko – Kolář, Koukal, Starý (41. Mrázek). Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Vsetínská hokejová: Vehviläinen – Kučný, Šmach, Bobček, Galvinš, Bolf, Balčík, Horák, Ostrčil – Demel, Stantien, Květoň – Rob, Berzinš, Dubec – Sakrajda, Sabol, Grill – Kraus, Podešva, Hrňa. Trenéři: Rostislav Vlach a Břetislav Kopřiva.

Čtrnáct (!) posledních zápasů Vsetína skončilo porážkou pro Valachy. Ti naposledy zvítězili 21. listopadu, když doma porazili Plzeň. „Soupeř přijede jako favorit, ale už kvůli našim fanouškům budeme dělat všechno pro to, abychom mu roli znepříjemnili a urvali nějaký bod,“ uvedl asistent trenéra Vsetínské hokejové Břetislav Kopřiva.

Proti Pardubicím sehraje poslední zápas v zelenožlutém dresu lotyšská dvojice Lauris Berzinš – Guntis Galvinš. Naopak novou tváří ve vsetínském dresu je další Lotyš Lauris Darzinš.

Sestavy z minulého kola

Štefl (30. Vehviläinen) – Bobček (34. – 43. Ostrčil), Kučný, Galvinš, Šmach, Andersons, Horák – Grill, Stantien, R. Hubáček – Dubec, Berzinš, Rob – Näätänen, Sakrajda, Sabol – od 35. navíc Hrňa, L. Duba, Davídek.
Lašák – Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Linhart, Čáslava, Koma, M. Šeda – Rolínek, Pucher, P. Sýkora – Čaloun, Pivko, Andrašovský – Ondřej, M. Hlinka, F. Mrázek – Kolář, Koukal, Blažek.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: Vsetínská hokejová, a. s.
Adresa: Na Lapači 394, Vsetín, 755 01
E–mail: hcvsetin@hc-vsetin.cz
Telefon, fax: 571 411 981, 571 412 262

Rok založení klubu: 1934
Klubové barvy: světle modrá a tmavě modrá
Kapacita stadionu: 5400 míst (z toho 1600 k sezení)

Mistr ligy: šestkrát; 1994/1995, 1995/1996, 1996/1997, 1997/1998, 1998/1999, 2000/2001
V nejvyšší soutěži: od roku 1994
Názvy klubu: 1905 – SK Vsetín, 1906 – Bruslařský klub Vsetín, 1933 – Sokol Vsetín, 1968 – Zbrojovka Vsetín, 1994 – HC Dadák Vsetín, 1995 – HC Petra Vsetín, 1998 – HC Slovnaft Vsetín, 2001 – HC Vsetín, 2003 – Vsetínská hokejová

Předseda představenstva: Oldřich Štefl
Sportovní ředitel: Alexej Jaškin

Trenér: Rostislav Vlach
Asistent trenéra: Břetislav Kopřiva