15.12.2013
(HoH)

A dost! Pardubice chtějí Zlín prvně porazit a dotáhnout se

PARDUBICE — Páteční vysokou výhrou 5:1 nad Kladnem pozvali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice své fanoušky na nedělní utkání s PSG Zlín. Zápas 31. kola Tipsport extraligy, který je posledním předvánočním v domácím prostředí, zhlédne ČEZ Arena od 18.20 hodin.

31. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – PSG Zlín
  • Zlín prohrál dvě poslední extraligová utkání: v Třinci 1:2 a doma s Karlovými Vary 2:4.
  • Pardubice naposledy porazily Zlín za tři body 30. listopadu 2012, doma triumfovaly 5:3.
  • Z obou letošních utkání nemá žádný hráč Pardubic v součtu více než jeden kanadský bod.
Neděle 15. prosince od 18.20 hodin, ČEZ Arena (Pardubice)

Pardubičtí hokejisté zakončují období před druhou reprezentační přestávkou v letošní extraligové sezoně domácím dvojutkáním. První duel vyšel, teď je třeba se co nejlépe připravit na nedělní i z důvodu, že Pardubice na aktuálně pátý Zlín ztrácí čtyři bodíky.

„Zlín je kvalitní mužstvo z čela extraligové tabulky. Čeká nás těžký zápas, budeme potřebovat pomoc diváků, abychom tento náročný duel zvládli a porazili jej. Potřebujeme dotáhnout první šestku,“ prohlásil asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Miloš Říha.

Pardubickým hokejistům se oba letošní zápasy se Zlínem nepovedly: nejprve v září mu doma podlehli 1:2, na Zimním stadionu Luďka Čajky 2:4. „Chceme každý zápas vyhrát a odehrát jej co nejlépe, musíme na to navázat i v neděli. Máme jednoznačný cíl: probojovat se do šestky,“ vyhlásil pardubický kouč nejen směrem k dnešnímu utkání.

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 30. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s Energií Karlovy Vary 2:4. Vicemistři vyšli po deseti domácích zápasech bodově naprázdno. Zlínu vůbec nevyšly úvodní dvě třetiny, neboť v 33. minutě prohrával již 0:3. Dva góly hostů vstřelil bývalý zlínský útočník Stanislav Balán. Čajánka a spol. postavil na nohy teprve gól v závěru druhé třetiny. Berani v závěru bojovali, nicméně na body nedosáhli. Zlínu nevyšla závěrečná power play, osmnáct vteřin před třetí sirénou inkasoval čtvrtý gól. Branky zaznamenali Patrik Urbanec a Jiří Marušák.

„Dnešní zápas rozhodly přesilové hry, které nám vůbec nešly. Naopak soupeř z nich vytěžil dva góly. Rovněž start do zápasu nebyl z naší strany vůbec ideální a Karlovy Vary zaslouženě vyhrály. Dlouhé přestávky nám vůbec nesvědčí, hráčům chvíli trvá, než se dostanou do tempa,“ komentoval druhou prohru Zlína v řadě trenér Rostislav Vlach.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Hudáček – Benák, Ďaloga, Píša, Kočí, Gregorc, Čáp – Radil, Kousal, Nosek – Kolář, Zohorna, Somík – Tybor, Nahodil, Endál – Rys, Moučka, Semorád.
PSG Zlín Horčička – Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Valenta, Řezníček – Balaštík, Leška, Veselý – Kubiš, Holík, Čech – Honejsek, Čajánek, Köhler – Okál, Melenovský, Sedláček.

Představení soupeře

PSG Zlín

PSG Zlín

Oficiální název klubu: PSG Zlín, spol. s r. o.

Mistr ligy: jednou (2003/2004)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1960/1961, od roku 1963 do roku 1970, v sezoně 1971/1972, v sezoně 1974/1975, v sezoně 1976/1977, v sezoně 1978/1979, od roku 1980
Názvy klubu: 1928 – SK Baťa Zlín, 1945 – ZK Baťa Zlín, 1948 – Sokol Botostroj Zlín, 1949 – Sokol Svit Gottwaldov, 1952 – Spartak a Jiskra Gottwaldov, 1958 – TJ Gottwaldov, 1990 – SK Zlín, AC ZPS Zlín, 1997 – HC ZPS Barum Zlín, 1999 – HC Barum Continental, 2000 – HC Continental Zlín, 2002 – HC Hamé Zlín, 2007 – RI Okna Zlín, 2009 – PSG Zlín

2013/2014 0 – 0 – 0 – 0 – 2 2:5 1:2 1:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).