15.12.2006
PN

Junioři uspěli v dramatickém derby

Dramatické střetnutí sehráli v rámci třicátého kola extraligy juniorů hráči Moelleru Pardubice. V derby s Hradcem Králové nakonec slavili těsné vítězství a prodloužili tak šňůru vyhraných zápasů na šest.

Extraliga juniorů, 29. kolo, čtvrtek 14.12.2006, ČEZ Arena Pardubice

Mountfield HK

3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 15:45 Dobiáš Ugo (Paučin Michael), 28:39 Nakládal Jakub (Jindřich Ladislav), 42:57 Semorád Jan (Bláha Tomáš) - 38:49 Janoušek Jiří (Šejnoha Jan), 58:54 Pospíšil Petr (Pavlů Michal). Rozhodčí: - Wűrtherle Pavel, Padevět Jan. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 31:28.Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Dynamo Pardubice: Šimko – Drtina, Rejzek, Salava, Kučera, Poskočil, Šnejdr, Nakládal – Jindřich, Bláha, Kaut - Paučin, Semorád, Dobiáš – Janecký, Kousal, Škumát – Verner, Salava J., Nykl.
Mountfield HK:

Jiří Šejba (HC Moeller Pardubice): „Utkání s Hradcem Králové mělo náboj z obou stra. V první třetině jsme měli hodně šanci, ale bohužel jsme vstřelili pouze jeden gól. Pravděpodobně proto byl zbytek zápasu tak vyrovnaný. Ve druhé třetině jsme odskočili na rozdíl dvou branek, ale Hradec Králové po naší chybě opět snížil a byl nebezpečný až do posledních okamžiků zápasů. V závěrečné části jsme v přesilové hře zvýšili na 3:1, ale soupeř dokázal ve stejné početné výhodě opět snížit. Vedení jsme ale dokázali uhájit i při hradecké power play. Dosáhli jsme tak šestého vítězství v řadě. Vypadá to, že si hráči vzali k srdci naše slova o tom, že musí hrát především pro tým. Ubylo chyb, přibylo vstřelených gólů a při hře dozadu jsme schopni jít do přečíslení a dávat z toho góly. Přiblížili jsme se teď na pět bodů účasti v play off a naše šanci rozhodně stále žije. Čekají nás ale teď silní soupeři, takže uvidíme.“