8.12.2006

Pardubice dvakrát vedly, jubilejní zápas ale prohrály

AKTUALIZOVÁNO O FOTOGRAFIE, ZÁPIS O UTKÁNÍ, AUDIO ZÁZNAM A NEOFICIÁLNÍ STATISTIKY! Bravurní vstup do zápasu pomohl Pardubicím k jednobrankovému vedení nad pražskou Spartou. Ve 3. minutě se trefil Michal Šeda. Sparta dokázala zápas vyrovnat ve 26. minutě zásluhou Tomáše Netíka. Pardubicím vrátil přesnou střelou vedení Jan Čaloun ve 31. minutě, Sparta ale zcela otočila stav. Krátce po Čalounově trefě srovnal opět Netík a ve třetí třetině se prosadil Ton a Hlaváč. Snížení Tomáše Rolinka přišlo pozdě, Moeller alespoň bod nevybojoval.

O2 extraliga, 32. kolo, pátek 8.12.2006, ČEZ Arena Pardubice

3:4
1:0, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 2:32 M. Šeda (Kolář), 30:56 Čaloun (Hlinka), 59:08 Rolinek (Hlinka) – 25:44 Netík (Protivný), 31:29 Netík (Hlaváč), 47:34 Ton (Štrba), 48:17 Hlaváč (Eiselt). Rozhodčí: Husička – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 9300 (vyprodáno). Střely na branku: 46:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4.
Dynamo Pardubice: Lašák – PPíša, Havíř, Snopek, M. Čech, Čáslava, Linhart, Koma, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, Pivko – Čaloun, Hlinka, Andrašovský – Mrázek, Tvrdík, Ondřej – Kolář, Koukal, Blažek . Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Sparta Praha: Duba – Ptáček, Protivný, Černošek, Jan Hanzlík, Stehlík, Benýšek – Ton, Štrba, Klimt – Netík, Hlinka, Hlaváč – Dragoun, Zdráhal, Eiselt – Hromas, Hulva, Podlešák – D. Vrbata – Krätzer. Trenéři: František Výborný, Marian Jelínek.

Statistiky zápasu Zápis o utkání Referát ČTK

Zápas měl slavnostní úvod. Nejprve na jumbotronu nad ledem byl promítnut videoklip ke dvoustým narozeninám dnešního souboje, poté čestné buly vhodily dvě legendy českého trenérství – Luděk Bukač a Zdeněk Uher.

Bleskový nástup domácích

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání velice aktivně. Od první vteřiny se tlačili na branku Tomáše Duby. Vyprodané hlediště hnalo HC Moeller do útoku. Oslabená Sparta se v prvních vteřinách spíše rozkoukávala.

ČEZ Arena pukla radostí už ve 3. minutě. Po nahrávce od Jana Koláře se prosadila střela Michala Šedy. Tomáš Duby nestihl kotouči, který byl ještě tečován bruslí jednoho ze zadáků Holešovických, zabránit v cestě do brány – 1:0.

Východočeši krátce po vstřelení úvodní branky zápasu se museli bránit přesilové hře soupeře. Ten se ale k vážnějšímu ohrožení Jána Lašáka nedostal. Při následné hře pět na pět se do úniku dostal Petr Sýkora, ale neuspěl.

V první třetině měli častěji na svých holích kotouč domácí hráči. Snažili se rychlými kombinacemi dostávat hosty pod tlak. Pražané se naopak spoléhali na rychlé brejky.

Dva Netíkovy góly vyrovnaly stav

Hned zkraje druhého dějství se Moeller musel bránit přesilovce soupeře po vyloučení Martina Čecha za držení. Pražané sice dostali domácí borce pod tlak, ale k přímému ohrožení Jána Lašáka se nedostali.

Ve 24. minutě hodně promluvila ve sparťanské obraně dvojice Kolář – Koukal, jejich kombinace ale skončila pouze sraženou střelou. Na druhé straně musel Ján Lašák zasahovat po střele Františka Ptáčka.

Sparta se dočkala vyrovnání ve 26. minutě. Protivný našel na modré čáře osamoceného Tomáše Netíka, jehož střela po krátkém rozjezdu skončila u tyče – 1:1.

Okolo poločasu utkání dostala Sparta domácí hokejisty pod značný tlak při trestu pro hráčskou lavici HC Moeller. Na Jána Lašáka lítal jeden kotouč za druhým, ale pardubická obrana odolala náporu soupeře.

Pak jsme sledovali poměrně hluchou část zápasu, ze které vyprodané ochozy rychle probudil Jan Čaloun. Ten se po úspěšném vhazování Miroslava Hlinky dostal ke střele, jež skončila za Tomášem Dubou – 2:1.

Pardubická radost trvala pouze 33 sekund. Jan Hlaváč tvrdě vystřelil na branku, o gólovou změnu směru putování kotouče se postaral Tomáš Netík – 2:2.

Domácím mohl vedení vrátit rychlý brejk Jana Koláře, který proletěl do pásma a ze strany nebezpečně vypálil. Bohužel pro domácí jeho dělovka pouze trefila tyč. O dvě minuty zase Ján Lašák musel likvidovat nebezpečné přečíslení soupeře. V poslední minutě se zase zaskvěl Tomáš Duba při jasné šanci Libora Pivka.

Sparta otočila, Rolinkovo snížení přineslo jen drama

Oba týmy se snažily ve třetím dějství neudělat chybu. Proto už diváci sledovali spíše taktickou bitvu. Pardubickou arénu pořádně ve 48. minutě rozpálil paradoxně rozhodčí Husička, když při přesilovce domácích velice přísně vyloučil Petra Koukala za podražení.

O chvíli později se rozjel ve středním pásmu Petr Sýkora, ztratil ale kotouč. Martin Štrba hned nahrál do jízdy Petru Tonovi, který blafákem do bekhendu dostal Spartu do vedení – 2:3.

Pardubice mohly vyrovnat po brejku Miroslava Hlinky krátce po vhazování ve středovém kruhu, ale zase udeřilo na opačné straně. Přečíslení totiž proměnil Jan Hlaváč – Sparta vedla 4:2.

Domácí pak promarnili přesilovku poté, co byl za nafilmovaný pád vyloučen sparťan Hlaváč. Při převaze jednoho muže v poli nedostali soupeře do výrazného presu.

Pořádnou možnost ke snížení a následné zdramatizování zápas měly Pardubice v 54. minutě byl nejprve za naražení vyloučen hostující bek Stehlík a krátce po něm vyhodil puk mimo hrací plochu Jaroslav Hlinka. Výhodu 97 sekund převahy dvou mužů domácí nevyužili.

V závěru zápasu zaskvěl Ján Lašák, když v 57. minutě zneškodnil Janu Hlaváčovi trestné střílení po hákování Jana Snopka na něj o pár vteřin dříve.

Pardubice zdramatizovaly zápas v poslední minutě, Tomáš Rolinek z ostrého úhlu procedil puk za Dubu v čase 59:08. Moeller se dostal krátce po vhazování do akce, ale Tomáš Rolinek při power play při svém průnikem jen přestřelil.