24.02.2013
Jan Hrabal, Daniel Ryl

Všichni vědí, o co se hraje… Je tu souboj Pardubice–Sparta!

PARDUBICE — Poslední domácí zápas v základní části Tipsport extraligy sehrají dnes hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši vyzvou pražskou Spartu, se kterou v této sezoně nezískali ani bod. Pardubice ztrácí na postup do předkola play off jeden bod… Pojďte zaplnit ČEZ Arenu do posledního místečka! Hráči si vaši nezměrnou podporu zaslouží!

50. kolo: HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Sparta Praha
  • Sparta v úterý protrhla šňůru čtyř zápasů bez vítězství, v pátek pauzírovala.
  • Pardubice bojují o elitní desítku, Sparta o čtyřku, kde má náskok dvou bodů.
  • Pardubice prohrály se Spartou Praha ve čtyřech zápasech v řadě, nezískali v nich ani bod. Naposledy ji porazily 9. prosince 2011 doma 8:2.
  • Tak trochu proti „svým“ nastoupí beci Vladimír Sičák a Travis Gawryletz.
  • Pražané protočili v této sezoně již pět brankářů.
  • Pardubice pod vedením manažera Miloše Říhy neztratily doma ani bod.
Úterý 19. února 2013 od 18.00 hodin, ČEZ Arena, Pardubice

Zápasy Pardubice – Sparta Praha patří k hokejové klasice, které pravidelně plní arény. Dnes ale jde o něco víc. Východočeši touží vyhrát, aby zvládli závěrečný finiš o desítku. Okolo ní je tabulka neskutečně našlapaná, proto se bude počítat každý bod…

Tři získaly Pardubice v pátek na horkém brněnském ledě. V Kajot areně sice dvakrát prohrávali, nakonec ale však duel otočili ve svůj prospěch. Parta okolo manažera Miloše Říhy prolomila smolnou venkovní bilanci a v pravý čas přivezla pod Kunětickou horu plný počet bodů.

„Byl to zápas kvality play off hraný ve skvělé atmosféře vyprodané haly. Oba týmy šly na dno. Naši kluci dali do toho trošku více, a proto vyhráli,“ hodnotil povedený zápas manažer A týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Miloš Říha.

Rodák z Přerova mohl po svém comebacku do Pardubic oslavit první venkovní výhru, a hned za tři body! „Už na Slavii, kde jsme hráli výborně, jsme měli zvítězit. Zápas v Liberci jsme si prakticky prohráli sami,“ poznamenal manažer A týmu.

V průběžné tabulce, která zohledňuje skóre v případě rovnosti bodů, se Pardubice vrátily do elitní desítky, ve skutečnosti jsou ale jedenácté, neboť s Vítkovicemi mají horší zápasovou bilanci. Východočeši ztrácí bod na svého pátečního protivníka.

„Buďme pokorní, jsme stále jedenáctí a nyní nás čekají nesmírně těžké zápasy. V neděli hostíme doma silnou Spartu Praha, v úterý jedeme do Zlína, který hraje výborný hokej. Teď myslíme jen na neděli, věřím, že nám naše publikum pomůže,“ doplnil Miloš Říha.

Na zápas HC ČSOB Pojišťovna Pardubice – HC Sparta Praha přes zvýšený zájem fanoušků stále zbývá dostatek vstupenek. Můžete si je koupit buď ONLINE na webu nebo na pokladnách ČEZ Areny od 9.00 do 12.00 hodin nebo od 13.00 hodin do začátku utkání.

Pražský celek už může být několik kol v klidu, ale stále má, o co hrát. S Litvínovem totiž bojuje o čtvrtou příčku tabulky, kterou aktuálně drží Pražané s dvoubodovým náskokem. Sparťané by tedy potřebovali zvítězit, aby se zvýšila jejich šance na udržení nejlepší čtyřky.

Holešovickým se v posledním utkání proti Vítkovicím podařilo zvítězit a přerušit sérii čtyř porážek v řadě. Před televizními kamerami nastoupili s uzdraveným Petrem Tonem a už v sedmé minutě se mohli radovat po trefě Dominika Pacovského. Jednobrankový náskok domácí udrželi až do konce první části, ale v úvodní minutě prostředního dějství inkasovali po ráně Michala Barinky. O sedm minut později vrátil Pražanům vedení Jaroslav Hlinka, kterého minutu před koncem druhé dvacetiminutovky napodobil právě Petr Ton a jeho trefa byla trefou vítěznou. Půl minuty před koncem prostředního dějství snížil Rudolf Huna a po třech minutách třetí třetiny přidal čtvrtou branku Sparty Daniel Přibyl.

Sestavy z minulého utkání

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Salfický – Kočí, Benák, Píša, Vašíček, Gawryletz, Marušák, Mocek – Bartek, Cetkovský, Somík – Nahodil, Kousal, Buchtele – Endál, Rolinek, Starý – Zohorna, Nosek, Semorád.
HC Sparta Praha Pinc – Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Hanzlík, Hunkes, Krstev – Pacovský, Hlinka, Ton – Hovorka, Broš, Tenkrát – Simon, Přibyl, Rachůnek – Jánský, Bahenský, Forman.

Představení soupeře

HC Sparta Praha

Oficiální název klubu: HC Sparta Praha, a. s.
Adresa: HC Sparta Praha a. s., Tipsport arena, Za Elektrárnou 419, 170 00 Praha 7

E–mail: office@hcsparta.cz
Telefon, fax: 266 727 454, 224 232 251

Rok založení klubu: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá a červená v kombinaci s černou a stříbrnou
Kapacita stadionu: 13 150 míst
Mistr ligy: osmkrát (1952/1953, 1953/1954, 1989/1990, 1992/1993, 1999/2000, 2001/2002, 2005/2006, 2006/2007)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1950, od roku 1951
Názvy klubu: 1948 – Sokol Sparta, 1949 – Sokol Bratrství Sparta, 1951 – Sokol Sparta Sokolovo, 1953 – Spartak Praha Sokolovo, 1965 – Sparta ČKD Praha, 1990 – HC Sparta Praha

2012/2013 0 – 0 – 0 – 0 – 3 6:16 2:3 2:4 2:9
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).