29.9.2012

Starší dorostenci prohráli v Písku

PÍSEK — Nepovedené extraligové utkání sehráli starší dorostenci HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. V Písku sice vedli po brance Michaela Špačka, ovšem domácí čtyřmi góly v řadě zcela otočili vývoj zápasu a získali jej 5:2.

Extraliga staršího dorostu, 8. kolo, sobota 29.9.2012, ZS Písek

Písek

5:2
0:1, 3:0, 2:1
Branky a nahrávky: 24:40 Hanus (Schwamberger), 29:46 Hřebíček (Volf, Schwamberger), 39:54 Schwamberger (Dudák, Volf), 44:24 Volf (Březina), 55:30 Volf (Dudák, Duchoň) – 10:55 Špaček, 46:48 Kysela. Rozhodčí: Mertl – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 90. Střely na branku: 30:21. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Písek: Mazuch – Červinský, Hájek, Hanus, Hřebíček, Koutenský, Sýbek – Březina, Duchoň, Dudák, Rod, Schwamberger, Šuhaj, Točík, Vlk, Volf.
Dynamo Pardubice: Stibůrek – Budík, Divecký, Faltýnek, Kalous, Petric, Procházka – Barkóci, Bohuněk, Drobný, Havrda, Hlaváček, Chvojka, Kuťák, Kysela, Panna, Polák, Špaček, Velínský.

Pardubičtí byli od úvodu zápasu aktivnější a svého soupeře převyšovali zejména důrazem a bojovností. Odměnou jim byla vedoucí branka Špačka z jedenácté minuty, který dojel odraženou střelu a velmi pohotovým způsobem obkroužil branku a zasunul kotouč těsně za pravou tyč Mazuchovy klece.

V prostředním dějství se začal obraz hry proměňovat a více ze hry měli domácí. Ve dvacáté páté minutě se na modré čáře do puku opřel písecký obránce Hanus a díky drobné teči jednoho z Pardubických se parta z jihu Čech radovala z vyrovnání. Podobným způsobem se zhruba za pět minut prosadil Hřebíček a těsně před druhou sirénou upravil na 3:1 Schwamberger.

Zhruba pět minut po začátku závěrečné části hry navýšil vedení domácího celku Volf a zdálo se, že je rozhodnuto. Zdramatizování utkání nastalo ve čtyřicáté sedmé minutě, když pardubický Kysela vymetl pavučinku v levém horním rohu písecké branky. Definitivní pojistku přidal zhruba čtyři minuty před koncem Volf, který zajistil svému týmu výhru o tři branky.

Vladimír Hanus (vedoucí mužstva IHC Písek): Do zápasu jsme vstoupili špatně. Na týmu byla znát nešťastná porážka v Jihlavě. První třetinu jsme prohráli 1:0 a náš výkon nebyl dobrý. Ve druhé třetině jsme vtsali z mrtvých, přidali bojovnost a aktivní hru. Odměnou nám byli tři branky a otočení zápasu. Třetí třetinu už jsme si pohlídali a zaslouženě jsme vyhráli.

Vladimír Martinec (trenér HC ČOSB Pojišťovna Pardubice): Po našich hrubých chybách jsme prohráli 5:2, když naši obránci nebyli schopni rozehrát kotouč. Vítězství jsme domácím víceméně darovali.