22.03.2012

Pardubice letos neprohrály s Libercem v základní hrací době

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice porazili Liberec v obou domácích zápasech základní části, v Tipsport areně vždy udrželi plichtu v šedesáti minutách. Východočeši získali nad Bílými Tygry osm bodů v letošní sezoně.

Pardubičtí hokejisté tak mají s Libercem aktivnější bilanci 8:4 na body. Doma nezaváhali, vždy jim nastříleli pět branek a roztleskali ČEZ Arenu.

2. kolo: Pardubice na úvod přehrály Liberec

Pravou nohou vkročili do nové extraligové sezony hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Východočeši dokázali ve velmi pohledném utkání porazit Liberec 5:2. Východočeši šli za výhrou od prvního buly, soupeře předčili celoplošným aktivním a hlavně typickým pardubickým hokejem.

2. kolo, neděle 18. září 2011 od 17.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 5:2 (2:0, 2:2, 1:0).
Branky a nahrávky: 16:01 Nakládal (Koukal), 16:47 Elkins (Somík), 35:42 Starý (Kolář I, Koukal), 38:22 Bartek (Sičák), 43:12 Sim (Rákos, Zohorna) – 37:02 Bárta (Bulíř), 39:15 Kudrna (Nedvěd, Čakajík). Rozhodčí: Jeřábek, Polák – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 8640. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2. Nejlepší hráči: Corey Elkins – Tomáš Vošvrda.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Kolář II, Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Nakládal – Starý, Koukal, Kolář I – Somík, Elkins, Bartek – Rákos, Zohorna, Sim – Buchtele, Radil, Kousal. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Bílí Tygři Liberec: Vošvrda – Výtisk, Čakajík, Hay, Holub, Derner, Pavlů, Kajínek – Kudrna, Nedvěd, Klimenta – Bartovič, Bulíř, Špaček – Bárta, T. Urban, Dušek – Bortňák, Vak, Víšek – Vantuch. Trenéři: Jiří Kalous a Filip Pešan.

15. kolo: Pardubice vydřely v Liberci bod

Nerozhodný zápas po šedesáti minutách sehráli v dalším vzájemném utkání hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Ti po Koukalově trefě z 11. minuty v liberecké Tipsport areně vedli. Severočeši dokázali nejprve srovnat a v prodloužení v přesilovce otočit. Zisk bodu podpořil skvělým výkonem gólman Martin Růžička.

15. kolo, neděle 23. října 2011 od 17.00 hodin:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0).
Branky a nahrávky: 38:56 Trončinský (Kudrna, Bortňák), 62:26 Bárta (Trončinský, Nedvěd) – 10:06 Koukal (Píša). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 6495. Střely na branku: 37:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1. Nejlepší hráči: Marek Trončinský – Martin Růžička.
Bílí Tygři Liberec: Pinc – Výtisk, Čakajík, Kajínek, Ulrych, Derner, Trončinský, Hay, Holub – Kudrna, Nedvěd, Bartovič – Bárta, T. Urban, Dušek – Krejčík, Vak, Bortňák – Vantuch, Bulíř, Kica. Trenéři: Jiří Kalous a Filip Pešán.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Píša, Kolář II, Sičák, Drtina, Benák, Borer, Kočí – Kolář I, Koukal, Starý – Zohorna, Somík, Bartek – Sim, Elkins, Rákos – Kousal, Radil, Buchtele. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

28. kolo: Pardubice s Libercem prohrávaly, zápas ale zcela ovládly

I ve druhém domácím utkání s Libercem dokázali hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice nastřílet Severočechům pět branek. První třetina utkání 28. kola Tipsport extraligy se sice Východočechům nepovedla, ale i díky dvěma brankám Jana Buchteleho zápas otočili a užili si výhru nad silným soupeřem.

28. kolo, neděle 4. prosince 2011 od 17.00 hodin:
HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 5:1 (0:1, 3:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 20:40 Kolář I (Píša, Koukal), 25:27 Buchtele (Radil, Borer), 39:41 Buchtele (Zohorna), 53:02 Zohorna (Benák), 53:48 Radil (Buchtele, Píša) – 6:22 Bulíř (Čakajík, Trončinský). Rozhodčí: Homola, Jeřábek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 8857. Střely na branku: 30:18. Průběh utkání: 0:1, 5:1. Nejlepší hráči: Jan Buchtele – Michal Bulíř.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Kolář II, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Nahodil, Zohorna – Radil, Kousal, Buchtele – Nosek, Půhoný, Semorád. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Bílí Tygři Liberec: Pinc – Čakajík, Trončinský, Výtisk, Ulrych, Pavlů, Holub, Derner, Štich – Kudrna, Bulíř, Bartovič – Bárta, Vak, Vantuch – Bortňák, Špaček, Krejčík – Jonák, Urban, Kopic. Trenéři: Jiří Kalous, Filip Pešán a Miroslav Kapoun.

41. kolo: Pardubice nestačily na Liberec v nájezdech

Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice prohráli v utkání 41. kola Tipsport extraligy v Liberci 3:4 po samostatných nájezdech. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, pětašedesát minut hry však vítěze nenašlo. Vyrovnaný duel tak rozhodly až samostatné nájezdy.

41. kolo, pátek 20. ledna 2012 od 18.30 hodin:
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0 – 1:0).
Branky a nahrávky: 10:35 T. Urban (Kudrna), 28:51 Kudrna (Trončinský, Bartovič), 54:49 Nedvěd (Bartovič, Trončinský), rozhodující samostatný nájezd Nedvěd – 18:18 Radil (Benák, Somík), 26.35 Kousal (Buchtele, Jánský), 36:23 Kolář I (Somík). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Jindra, Kostka. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6521. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:3, 4:3. Nejlepší hráči: Jaroslav Kudrna – Jan Kolář I.
Bílí Tygři Liberec: Pinc – Derner, Trončinský, Čakajík, Výtisk, Moravec, Štich, Ulrych – Kudrna, Nedvěd, Bartovič – Bárta, T. Urban, Špaček – Bulíř, Vak, Vantuch – Dušek, Kica, Bortňák – Krejčík. Trenéři: Jiří Kalous, Filip Pešán a Miroslav Kapoun.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Kolář II, Borer, Drtina, Benák – Kolář I, Koukal, Starý – Radil, Somík, Zohorna – Jánský, Kousal, Buchtele – Půhoný, Nosek. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.