16.3.2012

Jednoznačná záležitost. Pardubice získaly mečbol půltuctem!

PARDUBICE — Hattrick Martina Barteka a vychytaná nula Martina Růžičky v napěchované pardubické ČEZ Areně. Východočeši zvládli pátý duel čtvrtfinále na podtrženou jedničku, porazili Vítkovice vysoko 6:0.

Tipsport extraliga, ČF5, pátek 16.3.2012, ČEZ Arena Pardubice

6:0
1:0, 2:0, 3:0
Branky a nahrávky: 10:47 Bartek (Somík), 31:26 Elkins (Bartek, Borer), 36:06 Kolář I z trestného střílení, 40:43 Starý (Píša, Kočí), 52:51 Bartek (Borer, Somík), 54:18 Bartek (Elkins, Somík). Rozhodčí: Minář, Pešina – Horinek, Lhotský. Vyloučení: 4:6, navíc Szturc (Vítkovice) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Diváci: 9754. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 6:0. Nejlepší hráči: Martin Bartek – Juraj Štefanka. Stav série: 3:2.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Sičák, Borer, Havíř, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Cetkovský, Zohorna, Rákos – Bartek, Elkins, Somík – Semorád, Kousal, Buchtele. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.
Vítkovice: Šindelář – Sloboda, Voráček, Sedlák, Kudělka, Punčochář, Koma – Ujčík, Burger, J. Káňa – Pohl, Strapáč, Klimek – Sýkora, Húževka, T. Káňa – Šedivý, Štefanka, Szturc (6.–16. Kolouch). Trenéři: Mojmír Trličík a Zdeněk Moták.

Všechny dosavadní zápasy v sezoně přinesly poměrně těsné výsledky, ten dnešní se ale poněkud vymykal. Pardubice sestřelily Vítkovice šesti přesnými zásahy.

Slovenská souhra zajistila domácím vedení

Pardubičtí hokejisté vstoupili do utkání poměrně aktivně, hned zkraje zápasu měli výhodu dvou přesilových her. Vyloučení Karola Slobody za krosček a Romana Szturce za zásah do oblasti hlavy a krku nepotrestali.

Nadále však Východočeši pokračovali v aktivní hře. V 11. minutě se do gólového zakončení dostal Martin Bartek. Slovenský forvard nejprve operoval před brankou, v klíčový moment si před ni vyjel přesně na Somíkovu nahrávku. Tu proměnil v gólovou v neobsazené pozici – 1:0.

Ostravané byli blízko vyrovnání v 18. minutě. Juraj Štefanka se zčistajasna zjevil sám před kasou, svůj blafák nedotáhl přesně, puk namířil vysoko nad Růžičkovu klec. I tak byly Pardubice aktivnější, svého soupeře přestřílely v první třetině 14:5.

Útočník Kolář proměnil trestné střílení

Hosté se ve druhé části hry zlepšili. Častěji podnikali nebezpečné výpady do polotevřené obrany soupeře, ten si ale všechno pohlídal. Třeba ve 28. minutě nebezpečně střílel od modré Karol Sloboda, neuspěl však.

Ve 32. minutě se Pardubice dostaly do dvoubrankového vedení. Východočechy nasměrovala za tímto náskokem dvakrát tečovaná střela Caseyho Borera. Jeho ostrý pokus změnil směr po zásazích Martina Barteka a Coreyho Elkinse, ten poslal puk do sítě – 2:0.

O pět minut později po bravurní přihrávce z obrany ujel útočník Jan Kolář, vítkovický obránce Sedlák jej sekl a rozhodčí rezolutně nařídili trestné střílení. Jeho exekuce se stalo přehlídkou šikovnosti pardubického útočníka. Boskovický odchovanec si potáhl kotouč do bekhendu a pověsil ho pod víko – 3:0.

Martin Bartek dokonal hattrick

Nástup do třetí dvacetiminutovky se Pardubicím povedl náramně. Václav Kočí vyslal dlouhý pas o mantinel Janu Starému, ten si ze strany najel do zakončení a svým čtvrtým gólem v letošních vyřazovacích bojích zvýšil na 4:0.

Vítkovice mohly zdramatizovat zápas záhy. Ostravané měli výhodu přesilové hry pět na tři, ale takřka minutovou situaci nezvládli. Východočeši se ubránili a od této chvíle kráčeli za jasnou výhrou.

I když ve 49. minutě Pardubicím pořádně zatrnulo, neboť Karol Sloboda si najel do palebné pozice a trefil tyč Růžičkovy klece. Její strážce bojoval o vychytané čisté konto. Nakonec uspěl.

V 53. minutě zvýšil Martin Bartek už na 5:0. Casey Borer ostře napálil kotouč na zadní hrazení, od něj se černá guma odrazila přímo k pardubickému útočníkovi a ten neměl větší problémy jej poslat do sítě. Ještě o chvíli předtím trefil Vladimír Sičák břevno a Daniel Rákos neprocpal kotouč za Šindelářova záda!

Skóre uzavřel svým třetím gólem v čase 54:18 Martin Bartek. Slovenský kanonýr po bravurní souhře třetí formace dokonal dílo – 6:0.

V závěru třetí dvacetiminutovky Pardubice držely nulu pro gólmana Růžičku a to se jim nakonec povedlo. I když Juraj Štefanka tři a půl minuty před koncem ještě teď přemítá, jak mohl netrefit poloprázdnou branku po luxusním Klimkově vybídnutí.

Ladislav Lubina (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Do utkání jsme dobře vstoupili a odehráli dobrou první třetinu, je jen škoda, že jsme v ní nevstřelili více branek. Naopak vstup do druhé třetiny jsme měli špatný, tam soupeř přidal na bruslení a agresivitě a až do gólu na 2:0 jsme hráli špatně. Dá se říct, že tento gól nám strašně moc pomohl, pak už jsme byli lepší, kontrolovali hru a jsme velice rádi, že jsme dnes získali ten třetí bod.“

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Steel): „Snad jen do našeho prvního vyloučení byla hra vyrovnaná. Pak byl soupeř lepší, a proto zaslouženě vyhrál. Celou sezonu nás trápí koncovka, i proto, že se nám rozpadly dva produktivní útoky, a v podstatě se s tím celou sezonu potýkáme.“