30.12.2011
(HoH)

Pardubice zakončí rok 2011 velikým výjezdem na Slavii

PARDUBICE — Hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice dnes od 18.15 hodin sehrají svůj poslední zápas v tomto kalendářním roce. V rámci 35. extraligového kola nastoupí na ledě pražské Slavie. Do pražské O2 areny se chystá i početný zástup fanoušků východočeského týmu.

2011/2012, 35. kolo: HC Slavia Praha – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
  • Oba týmy dokázaly v této sezoně vyhrát na ledě soupeře. Pardubice urvaly zápas v Praze 2:1, naopak slávistické dobyli ČEZ Arenu 3:2.
  • Pardubice po šesti výhrách v řadě padly, doma nestačily na Mladou Boleslav, Slavia vyhrála druhý domácí zápas v řadě 3:1, předevčírem porazila Kladno.
  • Slavia získala ve své aréně v této sezoně pouze dvacet bodů, v této bilanci je poslední ze všech extraligových týmů.
Pátek 30. prosince 2011 od 18.15 hodin, O2 arena, Praha

Pardubickým hokejistům se poslední zápas příliš nevyvedl. Před téměř desetitisícovou návštěvou podlehli doma Mladé Boleslavi 1:2. O utkání rozhodlo neproměňování šancí ze strany domácího týmu, který soupeře přestřílel 28:13.

„Nedokázali jsme vytěžit víc ze střeleckých šancí, nepřetavili jsme je v góly. Stále jsme trefovali mantinely nebo plexiskla, když netrefíte branku, tak nemůžete dát gól. Branka soupeře byla pro nás začarovaná,“ nespokojeně komentoval páteční duel trenér Pavel Hynek.

Teď ale čeká na Východočechy nový zápas a ne ledajaký! Pardubice se těší na utkání na ledě Slavie Praha, kde dokázaly v této sezoně vyhrát. Začátkem října zvládly napínavou bitvu a zvítězily 1:2.

„Musíme se na zápas co nejlépe připravit. Vyhrála nad Kladnem 3:1 na malém hřišti. Určitě nás čeká nátlakový hokej ze strany domácího týmu,“ řekl směrem k dnešnímu duelu pardubický trenér.

Po šesti výhrách v řadě Východočeši touží nastartovat novou sérii. Proč by nemohla začít v českém hokejovém chrámu? „Za tuto sérii jsem hráčům poděkoval. Ve středu jsem neměl pocit, že by hráči nebojovali nebo nechtěli. Dokázali dostat soupeře pod tlak, ale ten neměl gólový efekt. Teď uděláme všechno pro to, abychom vyhráli v Praze a zakončili rok 2011 vítězně,“ doplnil trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

Slavia začala ve středu sérii tří zápasů v řadě na vlastním ledě. První duel proti Kladnu zvládla a především díky výbornému nástupu zvítězila 3:1. Vylepšila si tak o něco bilanci doma, kde je však pořád nejhorší v extralize. Ale to se možná začíná obracet k lepšímu – v O2 areně vyhrála dvakrát za sebou, z posledních pěti utkání hned čtyřikrát a pokaždé za tři body.

„Poprvé v sezoně jsme do utkání vstoupili výborně, z prvních dvou střel jsme dali dva góly, což bylo pozitivní. Druhým důležitým momentem bylo využití přesilovky pět na tři v závěru první třetiny. Od druhé třetiny jsme chtěli být pořád aktivní, ale pohyb nebyl takový jako v první třetině. Pak jsme se soustředili hlavně na obranu a podařilo se nám to ubránit, ale je vidět, že nejsme v pohodě. Chybí tomu lehkost a bylo to po první třetině upracované,“ hodnotil vítězství nad Kladnem asistent trenéra Slavie Praha Jiří Čelanský.

Úspěšnou premiéru ve slávistickém dresu si ve středečním utkání odbyl obránce Jan Dresler, jenž se hned při svém prvním střídání podílel na úvodním gólu Micky, k asistenci přidal spolehlivý výkon a přispěl k cenné výhře. A ještě jednu premiéru přinesla bitva s Kladnem – prvního gólu v sezoně se dočkal útočník Jiří Doležal, čekal na něj dlouhých 28 zápasů.

Sestavy z minulého utkání

HC Slavia Praha Kopřiva – Kadlec, Valach, Kuboš, Dresler, Roth, Kolařík, Krejčík – Kůrka, Alinč, Vondrka – Micka, Krenželok, Kalus – Pospíšil, V. Růžička ml., Tomica – Jelínek, Sklenář, Doležal.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Koutský – Benák, Kočí, Sičák, Kolář II, Drtina, Borer – Kolář I, Koukal, Starý – Jánský, Kousal, Buchtele – Somík, Zohorna, Šagát – Půhoný, Semorád, Nahodil.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC Slavia Praha, a. s.
Adresa: Vladivostocká 1640/10, Praha 10, 100 05

E-mail: klub@hc-slavia.cz
Telefon, fax: 267 311 417, 267 311 414

Rok založení klubu: 1900
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Kapacita stadionu: 17 000 míst (z toho 17 000 k sezení)
Mistr ligy: dvakrát (2002/2003 a 2007/2008)
V nejvyšší soutěži: sezona 1936/1937, od roku 1994
Názvy klubu: 1900 – SK Slavia, 1948 – Sokol Slavia, 1949 – Dynamo Slavia, 1953 – Dynamo, 1956 – Slavia, 1977 – Slavia IPS Praha, 1993 – HC Slavia Praha

2011/2012 1 – 0 – 0 – 0 – 1 4:4 2:1 2:3
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).