19.2.2011

Derby pro Pardubice! Starší dorost famózně otočil duel s Hradcem

PARDUBICE — Prohrávali 0:2, dřeli do úmoru, ale gól nepřicházel. Přesto dokázali starší dorostenci počtvrté v sezoně porazit rivala z Hradce Králové. Až ve třetí třetině zúročili pardubičtí mladíci svou herní převahu a třemi brankami, o které se podělila dvojice Daniel Vachutka – Adam Chmelař, zápas fantasticky zvrátili ve svůj prospěch.

Extraliga staršího dorostu, 44. kolo, sobota 19.2.2011, ČEZ Arena Pardubice

Mountfield HK

3:2
0:2, 0:0, 3:0
Branky a nahrávky: 44:31 Chmelař (Vachutka, Moučka), 46:51 Vachutka (Škvor), 54:35 Vachutka (Chmelař) – 0:14 Červený (Pravda), 16:10 Pravda (Vlček). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Střely na branku: 44:30. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Dynamo Pardubice: Bernart – Kubín, Škvor, Poulíček, Mládek, Havel, Chmelař, Moučka, J. Veselý, Moravec, Vachutka, Zeliner, Pïlný, Schneider, Petira, Řezníček, Mejtský, Voženílek.
Mountfield HK: Pavelka – Ropický, Procházka, Kopsa, Půlpán, Kováč, Dostálek, Pilař, Ouzký, Havlena, Pravda, Konečný, Frk, Vlček, Kastner, Bartoň, Havlík, Matějček, Červený, Souček, Vencl.

Nástup do utkání se více povedl královéhradeckým mladíkům. Ti se hned po čtrnácti sekundách dostali do vedení. Marek Červený převzal ve středním pásmu kotouč, najel si na modrou a svižnou střelou nad lapačku překvapil pardubického brankáře – 0:1.

Pardubice se z královéhradeckého nástupu otřepaly poměrně rychle, v 16. minutě měl domácí Eaton kupu příležitostí při přesilovce. Pardubice se dokonce na moment radovaly z vyrovnání, ale v celém utkání přesný rozhodčí Kopeček kotouč za brankovou čarou nenašel.

A tak udeřilo na druhé straně. Dokonce při pardubické přesilovce! Hosté od soutoku Labe s Orlicí ujeli do rychlého brejku a když se zdálo, že domácí obrana celou akci pokryla, tak zpoza brány procpal kotouč do gólu Lukáš Pravda – 0:2.

Pardubice i ve druhé třetině pokračovaly v nápadité hře směrem dopředu, Hradec Králové hrozil z rychlých přečíslení, po jednom z nich ve 23. minutě dokonce zvonila tyčka pardubické branky! Eaton i tak stupňoval svůj tlak, ten vyvrcholil ve třetí třetině, kdy se domácí dočkali vytouženého obratu.

Kontaktní gól vstřelil hned na jejím začátku kapitán týmu Adam Chmelař. Pardubický bijec v přesilovce pět na tři tak dlouho operoval před skvělým gólmanem Pavelkou, až kotouč propasíroval do sítě – 1:2.

Vstřelený gól nalil domácím další krev do tepen a žil, pardubičtí hráči jezdili do plných, jejich energická hra dělala královéhradeckým hokejistům velké obtíže. Daniel Vachutka ve hře čtyři na čtyři vyrovnal na 2:2 a Eaton ještě více vystupňoval svůj útočný nápor.

Hradec Králové dlouho odolával, ale nakonec kapituloval. V čase 54:35 brankář hostí pustil třetí puk za svá záda. Adam Chmelař vyslal do akce Daniela Vachutku, jeho střela z rychlé jízdy nemohla být přesnější a odrazila se snad od všech tyčí za ně – 3:2!

Hostující celek se snažil v závěru vyrovnat, sáhl k více než minutu a půl trvající hře bez brankáře, ale pardubičtí bojovníci si cennou výhru nad rivalem nenechali vzít.