22.12.2010
(HoH)

Po pauze do Českých Budějovic. Nadělí si Eaton body pod stromeček?

PARDUBICE — Poslední kolo před reprezentační přestávkou odehrají dnes hokejisté HC Eaton Pardubice. Ti budou bojovat v českobudějovické Budvar aréně. Zápas, který můžete zhlédnout na programu ČT 4 Sport, začíná v 17.40 hodin.

Pardubičtí hokejisté poslední čtyři extraligové zápasy v řadě prohráli. Během přestávky Východočeši potrénovali, na druhou stranu je trápil vysoký počet marodů. Úzký kádr zapříčinil, že se trenéři  zaměřili během přestávky na individuální herní činnosti.

„V úterý jsme poprvé trénovali ve dvaceti lidech. Jinak nás bylo pořád zhruba dvanáct,“ prohlásil trenér HC Eaton Pardubice Josef Jandač.

Ten se dva dny před vánočními svátky vrátí na místa, kde prožil úspěšná léta své trenérské kariéry. „Kdybych jel do Budějovic na svátky, tak to bych se těšil, ale já tam jedu pracovat,“ pousmál se zkušený stratég na pardubické stídačce.

„Teď nekoukám, kam jedu. Čeká nás zápas, ve kterém potřebujeme bodovat. Nebude to lehké, v útoku to máme kvůli zraněním rozhašené,“ doplnil pardubický kouč.

Tomu dělá největší starosti početná marodka. Mimo hru je sedm hokejistů. Brankář Martin Růžička sice začal s tréninkem, ale na zápas to ještě není. Na marodce jsou Aleš Píša, Rastislav Špirko, Radovan Somík, Adam Pineault a nově s virózou laborující Petr Koukal.

České Budějovice stále střídají dobré výsledky se špatnými, což nejlépe dokumentují dva zápasy před reprezentační přestávkou. Jihočeši nejprve deklasovali Mladou Boleslav 10:2, ale dva dny nato podlehl v Kladně 0:4.

„To se stane. To se stane každému mančaftu, že má třeba tři zápasy nějak hluché. To však nemůže nikoho rozhodit. Byly jsme nahoře a měli bychom se z toho otřepat,“ hodnotil pro www.hokejcb.cz poslední období expardubický útočník v českobudějovických službách Michal Mikeska.

Sestavy z minulého utkání

Kovář (47:34 Hrubec) – Snopek, Šulc, Ptáček, Kolarz, Novák, Tůma, Kotaška – Šimánek, Mikeska, Pletka – Gulaš, Kašpařík, Martynek – Mertl, Langhammer, Podlešák – Kuchejda, Červený, R. Pšurný - M. Pšurný.
Svoboda – Nakládal, Kaberle, Kolář II, Kočí, Jillson, Mezei, Mocek – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Somík – Radil, Kousal, Buchtele – Šeda, Semorád, Rákos.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC MOUNTFIELD a. s.
Adresa: F. A. Gerstnera 8, 370 01 České Budějovice

E-mail: klub@hokejcb.cz
Telefon, fax: 386 355 026, 386 355 525

Rok založení klubu: 1928
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Kapacita stadionu: 6421 míst (z toho 5870 k sezení)
Mistr ligy: jednou (1950/1951)
V nejvyšší soutěži: od roku 1936 do roku 1938, v sezoně 1939/1940, od roku 1941 do roku 1959, od roku 1960 do roku 1963, v sezoně 1968/1969, od roku 1970 do roku 1991, od roku 1992 do roku 2004, od roku 2005
Názvy klubu: 1928 – AC Stadion (sloučení SK Viktorie a SK Slovan), 1948 – Sokol Stadion, 1949 – ZSJ Obchodní domy Stadión, 1950 – SKP (Sdružené komunální podniky), 1952 – Slavoj, 1965 – Motor, 1993 – HC České Budějovice, 2006 – HC Mountfield

2010/2011 1 – 0 – 0 – 1 – 0 5:3 2:3N 3:0
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).