28.11.2010
(HoH)

Potvrdí Pardubice zlepšení ve Zlíně?

PARDUBICE — Soupeř jeden z nejtěžších čeká dnes na hokejisty HC Eaton Pardubice. Ti nastoupí od 18.10 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky k utkání 25. extraligového kola proti Zlínu. Východočeši v hlavním městě české obuvi naposledy vyhráli před dvěma roky a touží v náročné bitvě uspět.

Hokejisté Pardubic zastavili v pátek nepříjemnou minisérii tří porážek v řadě. Zlepšeným výkonem ve druhé a třetí třetině porazili doma Kladno 5:2. „Připravovali jsme se na nástup do utkání, hlavně na první třetinu, bohužel první vyloučení nás zmrazilo a znervóznělo a podle toho se ta první třetina odvíjela,“ vrátil se k pátečnímu utkání nový asistent trenéra HC Eaton Pardubice Pavel Hynek.

Eaton nestačil v úvodní dvacetiminutovce na svého soupeře, prohrával 0:1. V prostřední části hry se ale herně zvedl, což se odrazilo i na výsledku. Tři vstřelené branky nasměrovaly Pardubice k tříbodovému zisku.

„Ve druhé třetině za stavu 1:1 nás výrazně podržel Adam Svoboda a pak jsme důrazem v předbrankovém prostoru dokázali odskočit a vítězství jsme si pohlídali,“ pokračoval Pavel Hynek.

Nyní je však zápas s Kladnem zapomenut. Všichni se soustředění na dnešní televizní duel ve Zlíně. Naposledy 21. listopadu 2008 zde dokázali pardubičtí hokejisté zvítězit. Jinak vždy prohráli. Není bez zajímavosti, že posledních pět vzájemných zápasů Pardubic ve Zlíně přineslo pět branek.

„Našim cílem je bodovat. Chceme navázat na zlepšený výkon proti Kladnu. Důležité bude se vyvarovat chyb a z nich vyplývajících faulů. V přesilovkách, zejména doma, je Zlín velmi silný,“ doplnil asistent trenéra HC Eaton Pardubice.

Stoprocentní bodovou úspěšnost z výjezdu k zápasům na Spartu a do Karlových Varů chtějí zlínští hokejisté potvrdit v nedělním televizním utkání proti HC Eaton Pardubice. Pokud se to podaří, úspěšně završí sérii šesti zápasů v rychlém sledu po reprezentační pauze.

„Určitě budeme chtít udržet formu a potvrdit tak body získané z ledů soupeřů. I kvůli cestování toho už má tým hodně, ale na Pardubice se určitě dobře připravíme. Nedaří se jim v posledních kolech tak, jako nám, ale o to více budou chtít uspět. Zase je to utkání, které nemá favorita. Chceme si ale udržet pohodu a lepší umístění v tabulce, takže pro vítězství uděláme vše,“ uvedl pro www.hokej.zlin.cz zlínský trenér Zdeněk Venera.

Sestavy z minulého utkání

Duba – Grof, Linhart, Švrček, Galvas, Bořuta, Řezníček, Míka, Lučka – Balaštík, Leška, Köhler – Důras, Sýkora, Rachůnek – Holík, Balán, Čech – Ondráček, Roman Vlach, Kubiš.
Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Mezei, Jillson, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Pivko, Cetkovský – Pineault, Špirko, Somík – Kousal, Zohorna, Rákos.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: PSG Zlín spol. s r. o.
Adresa: PSG Zlín, Zimní stadion Luďka Čajky, Březnická 4068, 760 01 Zlín

E-mail: info@hokej.zlin.cz
Telefon, fax: 577 221 892, 577 211 308

Rok založení klubu: 1928
Klubové barvy: žlutá a modrá
Kapacita stadionu: 6975 míst (z toho 4525 k sezení)
Mistr ligy: jednou (2003/2004)
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1960/1961, od roku 1963 do roku 1970, v sezoně 1971/1972, v sezoně 1974/1975, v sezoně 1976/1977, v sezoně 1978/1979, od roku 1980
Názvy klubu: 1928 – SK Baťa Zlín, 1945 – ZK Baťa Zlín, 1948 – Sokol Botostroj Zlín, 1949 – Sokol Svit Gottwaldov, 1952 – Spartak a Jiskra Gottwaldov, 1958 – TJ Gottwaldov, 1990 – SK Zlín, AC ZPS Zlín, 1997 – HC ZPS Barum Zlín, 1999 – HC Barum Continental, 2000 – HC Continental Zlín, 2002 – HC Hamé Zlín, 2007 – RI Okna Zlín, 2009 – PSG Zlín

2010/2011 0 – 0 – 0 – 0 – 1 1:3 1:3
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).