19.11.2010

Mistr jede bojovat do O2 areny. Čeká ho opět velký zápas?

PARDUBICE — Zápasy Pardubic se Slavií Praha nikdy nenudí. První vzájemný duel v této sezoně dopadl pro Východočechy nezdarem, o to více touží Eaton slávistům oplatit porážku z 9. extraligového kola. Utkání HC Slavia Praha – HC Eaton Pardubice začíná v pražské O2 areně v 18.15 hodin. Přijeďte podpořit úřadujícího mistra!

Hokejisté HC Eaton Pardubice najeli na vítěznou vlnu. Z posledních sedmi zápasů dokázali šestkrát vyhrát a získat tak cenných sedmnáct bodů. Díky nim se Eaton vyšvihl na třetí místo v průběžné extraligové tabulce. A to mají Pardubice úterní duel s Karlovými Vary k dobru!

Zdá se, že reprezentační přestávka nezanechala na pardubických výkonech negativní stopu. Předevčírem dokázaly Pardubice před nejvyšší návštěvou sezony (9865 diváků) po dramatickém průběhu porazit Vítkovice 4:3.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, dali rychle branky, hráli jsme uvolněně a za stavu 3:0 jsme měli spoustu dalších šancí, které jsme neproměnili. Dostali jsme dva laciné góly, soupeř ožil, my se naopak trošku báli. V závěru jsme měli kliku,“ hodnotil nakonec vítězný duel trenér Pardubic Josef Jandač.

Ten řídil zápas po odchodu Jana Votruby do Petrohradu sám, na střídačce jej kryl Jaroslav Landsman, trenér brankářů. Těžko odhadovat, jak se situace ohledně hledání nového asistenta trenéra A týmu HC Eaton Pardubice vyvine, je však pravděpodobné, že i v Praze bude Josef Jandač koučovat tým sám.

Ten ví, že Slavia se zvedá. Nedávno dokázali Pražané otočit zápas v Plzni, kde ještě ve třetí třetině prohrávali 1:4 a nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení. „Slavia měla dobrý závěr v Plzni, ale už před reprezentační přestávkou vyhrála ve Varech. Měla problémy s koncovkou a teď jí to tam začalo padat. Nám nezbývá nic jiného, než je zase trochu přibrzdit,“ uvedl směrem k dnešnímu duelu pardubický kouč.

Slavia je spíše úspěšnější na venkovních stadionech, doma vyhrála v této sezoně pouze třikrát. „To jsou přesně ty statistické údaje, které sice něco napovídají, ale třeba Třinec tady dostal devítku a před tím jsme měli doma špatnou bilanci. Je to jen statistika,“ doplnil trenér HC Eaton Pardubice.

Poslední dva zápasy dokázala Slavia vyhrát. Na západočeské misi v Karlových Varech a Plzni dokázala nastřílet celkem deset branek. Zdá se, že pryč je trápení Pražanů v koncovce z úvodu sezony.

„Poprvé v sezoně jsme dali dvakrát po sobě pět gólů, což je potěšitelné, ale rádi bychom na to navázali i nadále,“ prohlásil asistent trenéra Slavie Jiří Čelanský. „Pardubice jdou nahoru a budou velmi těžkým soupeřem,“ doplnil kouč Pražanů.

Sestavy z minulého utkání

Kopřiva (54.–55. Furch) – Kadlec, Špelda, Žižka, Kolařík, Kuboš, Vašíček, od 45. navíc Roth – Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka – T. Svoboda, Holec, Tomica – Jaškin, Štefanka, Krenželok – Jelínek, Endál, Doležal (34. Micka).
Svoboda – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Rákos, Radil, Buchtele.

Představení soupeře

Oficiální název klubu: HC Slavia Praha s. r. o.
Adresa: Vladivostocká 1640/10, Praha 10, 100 05

E-mail: klub@hc-slavia.cz
Telefon, fax: 267 311 417, 267 311 414

Rok založení klubu: 1900
Klubové barvy: bílá, červená a modrá
Kapacita stadionu: 17 000 míst (z toho 17 000 k sezení)
Mistr ligy: dvakrát (2002/2003 a 2007/2008)
V nejvyšší soutěži: sezona 1936/1937, od roku 1994
Názvy klubu: 1900 – SK Slavia, 1948 – Sokol Slavia, 1949 – Dynamo Slavia, 1953 – Dynamo, 1956 – Slavia, 1977 – Slavia IPS Praha, 1993 – HC Slavia Praha

2010/2011 0 – 0 – 0 – 0 – 1 2:4 2:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).