17.3.2010
(HoH)

Obrat snů se nekonal, starší dorost v Českých Budějovicích prohrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE — 0:5 prohrávali starší dorostenci HC Eaton Pardubice v prvním čtvrtfinálovém utkání play off v českobudějovické Budvar aréně. Pak sice třemi góly v rozmezí 149 sekund snížili, ale domácí si nabyté vedení vzít nenechali. Odveta se hraje v pátek od 18.00 hodin ve velké hale ČEZ Areny.

Extraliga staršího dorostu, ČF1, středa 17.3.2010, Budvar Aréna

České Budějovice

6:3
2:0, 3:0, 1:3
Branky a nahrávky: 3:24 Rousek (Babka), 15:40 Rousek z trestného střílení, 21:06 Švihálek, 22:21 Přibyl (Sekera), 27:26 Moudrý (Přibyl, Sekera), 55:14 Bernat (Koblasa) – 41:10 J. Moučka (Žemlička), 42:46 Šťastný (Vlček, P. Moučka), 43:39 J. Moučka (Hemský, Tomín). Rozhodčí: Horák – Šperl, Flegl. Vyloučení: 7:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 6:3. Stav série: 1:0.
České Budějovice: Bláha – Jank, Plášil, Kříž, Štěpán, Prokop, Předota, Liška, Heřmánek – Rousek, Švihálek, Babka – Trummer, Bernat, Koblasa – Sekera, Přibyl, Moudrý – Zvoník, Bárta, J. Beneš.
Dynamo Pardubice: Langhamer (27:26 Bernart) – Starý, Žemlička, Škvor, Havlík, Lenoch, Rychlík, P. Beneš, Voženílek – Šťastný, Březina, P. Moučka, Zrůst, Chlupáč, Nosek, Tomín, Vlček, Hemský, J. Moučka, Půhoný.

Utkání začalo svižně již od prvních minut. O něco aktivnější byli domácí. Po střele Štěpána od modré čáry se od mantinelu puk odrazil ke Koblasovi, který mohl otevřít skóre. Langhamer se však stihl včas přemístit a zabránil puku v přejetí brankové čáry. Ve 4. minutě se to ale domácím přeci jen povedlo. Po střele Babky se puk odrazil k Tomáši Rouskovi, který puk pohotově uklidil za Langhamerova záda – 1:0.

Pak se k šancím začali dostávat i hosté z Pardubic. V té největší neuspěl Radim Zrůst, jehož pěknou střele zlikvidoval nádherným zákrokem brankář Bláha. V 16. minutě uháněl v oslabení na branku Pardubic Tomáš Rousek. Hostující obránce ho ale zahákoval a bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil sám Tomáš Rousek a povedlo se mu Langhamera překonat a svou druhou brankou v utkání zvýšil na 2:0 pro domácí.

Ke konci třetiny byli domácí ve velkém tlaku, avšak Švihálek ani Předota své šance nevyužili. Do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhá třetina začala pěkně zostra. Už ve druhé minutě potrestal chybu v rozehrávce Pardubic Michal Švihálek, který se prezentoval pěkným blafákem do bekhendu – 3:0.

O pár sekund později se prosadili domácí po čtvrté. Pěknou střelou překonal Langhamera Adam Přibyl – 4:0.

O dalších pět minut později už to bylo dokonce 5:0. V situaci dva na jednoho poslal Přibyl pěknou přihrávku Lukáši Moudrému, který pohotovou střelou překonal Langhamera a vyhnal ho z brány.

Po této brance začali šance na obou stranách ubývat a vypadalo to, že domácí mají zápas pojištěn. Do šaten se šlo za stavu 5:0.

Začátek třetí třetiny byl opět velmi ostrý. Ve druhé minutě se povedlo domácí vstřelit první branku zápasu a snížili na 5:1 zásluhou Jaroslava Moučky.

Co víc, hostům se povedlo dát ihned po této i další branku. O tu se postaral Tomáš Šťastný, který si najel před bránu, dostal přesnou přihrávku a překonal z první Bláhu – 5:2.

Domácí si po této brance vzali time out, ale ani to nepomohlo. Téměř ihned po zahájení hry se Pardubice opět prosadili! Prosadil se opět Jaroslav Moučka a hostům už scházely pouhé dvě branky – 5:3.

Pak mohly Pardubice opět snížit, když měly možnost hrát dlouhou přesilovou hru pět na tři. Žádnou šanci však nevyužily, i když trefily i tyč. Ke konci zápasu v další přesilovce mohli domácí opět skórovat, ale puk poskakující po čáři nebyli schopni doklepnout do brány. Chvíli za Bláhu skvěle zaskočil i obránce Karel Plášil, který zabránil jistému gólu. Hned z protiútoku se ale prosadil domácí Roman Bernat, který uzavřel účet utkání – 6:3.