23.2.2010

Eaton prohrál přípravu v Kladně

KLADNO — Hokejisté HC Eaton Pardubice nestačili v přípravném utkání na Kladno, na jeho ledě prohráli 1:4. Jediný gól Východočechů vstřelil Petr Koukal. Další přátelský zápas hrají Východočeši tento čtvrtek od 17.30 hodin v České Třebové proti Kometě Brno.

přát., úterý 23.2.2010, Městský zimní stadion Kladno

Rytíři Kladno

4:1
1:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 11:33 Melk (Frolík), 38:56 Diviš (Eberle, Kameš), 43:16 Patera (Eberle, kabele), 58:37 Toman (Valský, Mrázek) – 12:50 Koukal (Starý). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Rytíři Kladno: Cikánek – Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Trončinský, Šmach, L. Procházka, Dlouhý, Mudroch – Eberle, Patera, Diviš – Valský, Kalla, Bílek – Bělohlav, Stieler, Kuchler – Horna, Frolík, Melka. Trenéři: Otakar Vejvoda a Petr Kasík.
Dynamo Pardubice: Růžička – Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář, Mitchell, MacKenzie – Semorád, Cetkovský, Pivko – Kolář l., Koukal Starý – Pinneault, Zohorna, Somík – Rákos, Radil, Buchtele. Trenéři: Václav Sýkora a Jan Votruba.

Oba týmy nastoupily do přípravného zápasu, který zpestřil jejich olympijskou přestávku, bez několika opor v sestavě. Úvod zápasu se více povedl Pardubicím, které nastřelily na začátku utkání tyčku. Kladno poté odpovědělo prvním gólem. Frolíkovu střelu ze strany dorazil Melk – 1:0.

Pardubičtí hokejisté se však nenechali zahanbit a během chvíle dokázali vyrovnat. Po spolupráce na trase Jan Starý – Petr Koukal se radovali ze srovnání na 1:1.

Velkou šanci ve druhém dějství měl hostující Somík, ale toho vychytal brankář Cikánek, další obrovskou příležitost měl Cetkovský, také on ztroskotal na výborném kladenském brankáři. A tak udeřili domácí ve své přesilovce. Eberle nebezpečně vypálil, pardubický gólman Růžička vyrazil puk k Divišovi, jenž jej doklepl do sítě – 2:1.

Východočeši měli další šance ve třetí třetině, ale opět troskotali na kladenském brankáři. Domácí naopak dokázali využít přesilovku, kdy ve 44. minutě poslal kotouč mezi tři tyče Pavel Patera – 3:1.

Pak sice mohl v zajímavé příležitosti snížit na rozdíl jediné branky pardubický Cetkovský, ale poslední slovo měl tým Kladna, konkrétně Toman při pardubické power play – 4:1.