27.8.2006

Otakar Janecký se rozloučil velkolepou exhibicí

Poslední utkání Otakara Janeckého sledovala beznadějně vyprodaná ČEZ Arena. V exhibičním utkání porazil český výběr Otakara Janeckého ten finský 8:7. Po skončení utkání byl slavnostně vyvěšen dres Otakara Janeckého ke stropu pardubické haly. Číslo 91 po tomto utkání z pardubických hráčů už nikdo neoblékne.

exhib., neděle 27.8.2006

Czech team of Otakar Janecký

Finnish team of Otakar Janecký

8:7
0:1, 6:2, 2:3

Branky a nahrávky:
13:07 Petr Varis (Christian Ruuttu, Waltteri Immonen) – 0:1.
16:19 Jaromír Jágr (Martin Straka) – 0:2.
17:22 Aleš Hemský (František Musil) – 1:2.
19:44 Ladislav Lubina (Petr Čáslava, Jiří Dopita) – 2:2.
20:30 Tomáš Rolinek (Vladimír Martinec) – 3:2.
22:50 Milan Hejduk (Petr Čajánek) – 4:2.
23:31 Milan Hejduk (Petr Čajánek, Aleš Hemský) – 5:2.
24:39 Otakar Janecký ml. (Petri Varis) – 5:3.
27:18 Petr Sýkora (Miroslav Hlinka, Jan Čaloun) – 6:3.
27:56 Christian Ruuttu (Otakar Janecký ml., Jari Kurri) – 6:4.
31:53 Miroslav Hlinka (Petr Sýkora) – 7:4.
34:57 Petri Varis (Martin Straka) – 7:5.
38:32 Christian Ruuttu (Marko Tuulola) – 7:6.
44:07 Miroslav Hlinka (Petr Sýkora) – 8:6.
44:45 Martin Straka (Marek Židlický) – 8:7.

Rozhodčí: Miroslav Blümel – Stanislav Barvíř, Petr Blümel.
Bez vyloučení.
Diváci: 9 300 (vyprodáno)

Czech team of Otakar Janecký: Brankáři:
Adam Svoboda (31) – Petr Bříza (22).

1. formace:
Jiří Seidl (6) – Vladimír Bezdíček (25).
Vladimír Martinec (13) – Tomáš Rolinek (60) – Bohuslav Šťastný (17).

2. formace:
Aleš Píša (24) – Petr Čáslava (36).
Petr Sýkora (37) – Miroslav Hlinka (30) – Jan Čaloun (34).

3. formace:
František Musil (7) – Jiří Vykoukal (51).
Milan Hejduk (23) – Petr Čajánek (16) – Aleš Hemský (83).

4. formace:
Tomáš Pácal (26).
Tomáš Blažek (93) – Jiří Dopita (30) – Ladislav Lubina (49).

1. formace:
Karel Rachůnek (77) – Marek Židlický (15).
Jaromír Jágr (68) – Martin Straka (28) – Martin Ručinský (9).

2. formace:
Pavel Marek (3) – Stanislav Mečiar (11).
Otakar Janecký (91) – Jiří Kovařík (42) – Jiří Šejba (10).

3. formace:
Waltteri Immonen (24) – Marko Tuulola (36).
Christian Ruuttu (28) – Jari Kurri (17).

4. formace:
Mika Stromberg (26).
Peteri Varis (23) – Otakar Janecký ml. (12) – Juha Lind (27).

Navíc:
Martin Dejdar (6).

Trenér:
Dominik Hašek

Na začátku utkání moderátor večera Martin Dejdar slavnostně přivítal všechny účastníky. Natřískaná ČEZ Arena každého přivítala bouřlivým potleskem. Nejhalasnější ryk patřil poslednímu hráči – Otakaru Janeckému.

Diváci si užívali každý dotyk kotouče s hvězdou. Po ledě se proháněla hokejová esa. Pardubická aréna byla svědkem nečekaných setkání nejen na ledové ploše. Na „finské“ střídačce stál Dominik Hašek, který koučoval Jariho Kurriho. Ten nastoupil v jednom týmu společně s Jaromírem Jágrem. A nebo třeba si se soupeřem pohrávala lajna Janecký – Kovařík – Šejba.

V „pardubické“ brance začal chytat Petr Bříza. Bez helem se v první řadě představili Vladimír Martinec a Bohuslav Šťastný. Centra jim dělal Tomáš Rolinek. Radost rozdával i Ladislav Lubina, na pardubický led se v „domácím“ dresu vrátil i Jiří Dopita.

V první třetině čekali návštěvníci na první gól více než třináct minut. Pak se ale brankostroj rozjel. Nejprve se prosazovali hosté – zásluhou Petera Varise a Jaromíra Jágra se dostali do dvougólového vedení.

Pardubice ale pěti brankami v řadě otočily skóre. Všichni se náramně bavili. I o druhé přestávce, kdy si to rozdali hokejoví mladíci. Na začátku třetí třetiny Vladimír Martinec zápasnickým chvatem položil na zem Jiřího Šejbu. To Pardubice vedly 7:4, „hosté“ se ale snažili vyrovnat. V poslední minutě ale ujel Miroslav Hlinka. Snížení hostů na 8:7 v power play přišlo pozdě.

O výsledek ale vůbec nešlo. Diváci se v poslední prázdninovou neděli pobavili hokejem.

Po skončení utkání následoval slavnostní ceremionál, během něhož byl slavnostně vyřazen dres s číslem 91. V jeho úvodu diváci zhlédli poutavý medailonek Otakarovy profesionální kariéry. Pak mladí hokejisté přivezli Janeckého černobílou fotografii na ledovou plochu.

Pak Otakar přišel ve vyžehleném saku na ledovou plochu. Doprovodila ho i rodina. Prvním gratulantem byl primátor města Pardubic a senátor Jiří Stříteský. Poté mu gratuloval předseda představenstva HC Moeller Pardubice Ondřej Heřman. V závěru za fanouškovskou obec mu poblahopřál Karel Klodner, šéf fanklubu HC Pardubice. Finálem bylo slavnostní odhalení vyvěšeného dresu. Při projevu těžce Otakar Janecký zakrýval dojetí.