8.8.2006

HC Moeller v přípravě nadále vítězí. Vyhrál i derby

První třetina rozsekla debaty o tom, jak dopadne východočeské derby. Pardubičtí gólově zcela ovládli první dějství a v pohledném utkání dokráčeli ke čtvrtému vítězství v přípravě. O branky HC Moeller se postupně podělili Tomáš Rolinek, Jiří Cetkovský, Zdeněk Ondřej a Michal Tvrdík. Hradec Králové uspěl v nájezdech. Pardubičtí útočníci v nich selhali a Alexandra Hyláka v brance Královéhradeckých nepřekonali.

přát., úterý 8.8.2006, ČEZ Arena Pardubice

Mountfield HK

4:1sn
4:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 5:29 Rolinek (Blažek), 10:09 Cetkovský (Andrašovský, Tvrdík), 10:38 Ondřej (Havíra), 16:23 Tvrdík (Čech) – 65:00 Roubík. Rozhodčí: Chlaň – Čížek, Prchal. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 200 (odhad). Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Dynamo Pardubice: Lašák (31. Koutský) – Čech, J. Nakládal, Novotný, J. Koma, M. Šeda, Vágner, Lesák – Ondřej, Hlinka, Havíra – Rolinek, Blažek, J. Šeda – Čaloun, Starý, Rákos – Andrašovský, Cetkovský, Tvrdík. Trenéři: Miloš Říha a Pavel Rohlík.
Mountfield HK: Hylák – Toužimský, Mocek, Hendrich, Pazdera, Petr Suchý, Burian, Višňák, Daňo – Šebek, Roubík, Potůček – Domin, Koudelka, Vondráček – Haluza, Fišer, Pavel Suchý – Šejnoha, Volráb, Petružálek. Trenéři: Vladimír Jeřábek a Jiří Mička.

Do utkání sice aktivněji vstoupili hosté, ale jejich aktivita trvala pouze do první branky Moelleru. Nejprve pohrozil z brejku Tomáš Rolinek, který neuspěl. O pár vteřin později to už 1:0 bylo. Tomáš Blažek přihrál v situaci dva na jednoho právě volnému Tomáši Rolinkovi, který hbitou střelou otevřel skóre.

Pardubice poté zcela převzaly otěže hry, tvořily hru a pravidelně se dostávaly do šancí. V 9. minutě byl za hákování vyloučen hostující útočník Ondřej Potůček, který ale na trestné lavici vydržel jen 70 vteřin. Ven jej poslala pěkná střela švihem Jiřího Cetkovského po neméně kvalitní přihrávce od Dušana Andrašovského.

O půl minuty později byl rozdíl tříbrankový. Po nahrávce Davida Havíry se v silovém souboji prosadil Zdeněk Ondřej. V dalších partiích zápasu Pardubice zvolnily, přesto byly aktivnější a přímočařejší. V 17. minutě dokonce skórovaly v oslabení – Martin Čech vyslal do úniku Michala Tvrdíka, který nájezd, ač byl tísněn, proměnil – 4:0.

Druhá třetina už tolik hokejové krásy nenabídla, přesto srpnové utkání nabídlo spoustu pěkných hokejových okamžiků. Ve druhé třetině se také poměrně hodně vylučovalo. Žádná přesilovka ale nebyla využita.

V polovině utkání trenér Miloš Říha prostřídal brankáře. Místo Jána Lašáka se v čase 30:44 přesunul mezi tři pardubické tyče Vladislav Koutský, který v minulé sezoně působil v Hradci Králové.

Největší šanci si hosté vypracovali ve 37. minutě. Pardubické obraně ujeli Martin Koudelka a Roman Vondráček. Proti byla ale hruď Vladislava Koutského, který si chytře vyjel, aby minimalizoval prostor pro své překonání.

Ve třetí třetině šancí ubylo, přesto se bylo na co dívat. Ve 45. minutě bomba od modré Andreje Novotného trefila spojnice tyčí. Okolo 50. minuty se zase činila Starého formace, která dostala Hradec Králové pod tlak. Pardubičtí se soustředili, aby v základní hrací době neinkasovali, což se jim povedlo.

Zápas podle plánu neskončil v čase 60:00, ale oba celky si zahrály prodloužení. V něm ale branka nepadla. Závěr utkání vylepšily penalty.

Královéhradečtí slaví alespoň „malé vítězství“. V sérii pěti nájezdů uspěl jen kapitán Hradce Jaroslav Roubík, který ve druhé sérii hezkým blafákem překonal Vladislava Koutského. Pardubičtí střelci byli jaloví, žádný z nich branku nevstřelil.