30.03.2009
(HoH)

Čtvrťáci a šesťáci skončili čtvrtí

HRADEC KRÁLOVÉ, NERATOVICE — Bramborové medaile přivezli hokejisté 4. a 6. třídy HC Pardubice. Ti na mistrovství republiky svých věkových kategorií obsadili čtvrtá místa. Čtvrťáci nestačili v souboji o třetí místo na GRAND PRIX žáků čtvrtých tříd o putovní pohár primátora města Hradce Králové na celek Litvínova, šesťáci v Turnaji o Mistra České republiky 6. tříd dvakrát prohráli na samostatné nájezdy.

Hokejisté 4. tříd se zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje GRAND PRIX žáků. V Hradci Králové porazili v základní skupině týmy Žďáru nad Sázavou a Zlína, naopak prohráli s Letňany a Karlovými Vary.

V semifinále nestačili Východočeši na celek z Kolína, v souboji o třetí místo prohráli s Litvínovem 2:3. Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen pardubický bek Vojtěch Budík.

Základní skupina: HC Letci Letňany – HC Pardubice 4:1, HC Energie Karlovy Vary – HC Pardubice 6:3, HC Pardubice – SKLH Žďár nad Sázavou 6:1, HC RI Okna Zlín – HC Pardubice 2:6.
Čtvrtfinále play off: HC Pardubice – SC Kolín 3:4.
Utkání o 3. místo: HC Litvínov – HC Pardubice 3:2.

Celkové pořadí turnaje: 1. RI Okna Zlín, 2. SC Kolín, 3. HC Litvínov, 4. HC Pardubice, 5. HC VOKD Poruba, 6. HC Letci Letňany, 7. SKLH Žďár nad Sázavou, 8. HC VCES Hradec Králové, 9. HC Strakonice, 10. HC Energie Karlovy Vary.

Hokejisté 6. tříd přivezli čtvrté místo z Turnaje o Mistra České republiky této kategorie v Neratovicích. Mladí Východočeši prohráli s Kometou Brno 4:5 po samostatných nájezdech, poté porazili Chomutov vysoko 7:0, s pozdějším vítězem z Nového Jičína padli 3:4 po samostatných nájezdech, na Spartu nestačili 1:2. Nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen pardubický Josef Horyna.

Výsledky: HC Kometa Group – HC Pardubice 5:4 po samostatných nájezdech, HC Pardubice – KLH Chomutov 7:0, HC Pardubice – HC Nový Jičín 3:4 po samostatných nájezdech, HC Sparta Praha – HC Pardubice 2:1.

Celkové pořadí turnaje: 1. HC Nový Jičín, 2. HC Sparta Praha, 3. HC Kometa Group, 4. HC Pardubice, 5. KLH Chomutov.