14.12.2008

Pardubice mohou být čtvrté, musí však porazit Třinec

PARDUBICE — Čtyři zápasy v řadě bodovali hokejisté HC Moeller Pardubice. Pokud se chtějí před reprezentační přestávkou vměstnat do elitní čtveřice, musí dnes vyhrát na Třincem. Jistě zajímavý zápas začíná dnes od 17.00 hodin v pardubické ČEZ Areně.

Statistický předzápasový souhrn

Otázky před zápasem
  • Vystřídají Pardubice postavení Třince v tabulce?
  • Využije Moeller přesilovku?
  • Kdo nastoupí do pardubické branky?
  • Dorazí do ČEZ Areny více než 9000 diváků?

Tomáš Srnka
Odchovanec pardubického hokeje Tomáš Srnka se narodil 12. prosince 1963. Dres s číslem 7 začal oblékat v sezoně 1982/1983. Poté další dvě sezony v Dubnici a Hradci Králové. Do roku 1990 opět v Pardubicích, s přestávkou plnění vojenských povinností v Dukle Jihlava B, sehrál 153 utkání. Je mistrem republiky ze sezony 1988/1989. Úspěšný byl i v žákovském a dorosteneckém věku, když vybojoval tři tituly mistra, 1976/1977 mistra ČSR a ČSSR jako mladší žák, 1981/1982 a 1982/1983 opět oba tituly ve starším věku.

——› Memory program: Tomáš Srnka
Není se na co šetřit. Po tomto utkání následuje reprezentační přestávka. Pardubice by rády svého dnešního soka, jenž v pátek získal bod na ledě Sparty Praha, porazily. Jedině tak si zajistí čtvrtou pozici v neskutečně našlapané tabulce.

Už vloni se hovořilo o tom, jak je vyrovnaná. Letos je ještě několikanásobně více. Třetí až osmé místo oddělují pouze dva body! Právě v této skupině šelem je i HC Moeller Pardubice. Východočeši dokázali v pátečním utkání dotáhnout zápas v Kladně, přestože prohrávali 1:3. Každý se bod počítá!

„Soutěž je opravdu velice nadupaná. Důležitý je každý zápas, tak to prostě je,“ vzkazuje z pardubické kabiny kapitán Jan Snopek. Podle něj je důležité, aby Moeller minimálně udržel své postavení nahoře v tabulce.

„Podle mě se to začne někdy v lednu trhat. Dřív to bylo takto našlapané do první reprezentační pauzy, teď se to podle mě začne trhat po Vánocích. Nebude to nic velkého, ale začnou se projevovat rozdíly,“ pokračuje obránce Pardubic.

„Týmy, které se dostaly nahoru, nyní prohrávají, takže se tam tlačí ty odspodu. Tak to holt je, doba, kdy se jezdilo ven možná něco utrhnout, jsou pryč. Každý zápas je stejný, je jedno, kde hrajete,“ dodává obránce HC Moeller Pardubice.

Východočeši by rádi proti Třinci zlepšili obranu. V Kladně dostali ze hry čtyři branky. Přestože soupeře přestříleli, získali jen bod… „My jsme se s Chrudimí dohodli na působení obránce Jana Koláře, který v loňské sezoně hrál v Pardubicích. To byla reakce na plánovaný odchod Martina Štrbáka,“ komentuje situaci v zadních řadách kouč Václav Sýkora.

„Teď je v sestavě v šesti obráncích. Začíná se nám uzdravovat Michal Šeda a v plném tréninku je Jaroslav Koma. Takže tuto chvíli máme těchto sedm obránců,“ dodává trenér HC Moeller Pardubice.

Zajímavosti, statistiky, aktuality

• Hokejisté HC Moeller Pardubice bodovali ve všech čtyřech posledních kolech a získali 9 z 12 možných bodů.
  • Jan Starý vstřelil na ledě Kladna svůj 12. přesilovkový gól letošní sezony.
  • Na Kladně se mužstvu nedaří. Prohrálo zde popáté v řadě (skóre 8:20).
  • Michal Tvrdík si v minulém kole připsal 200. kanadský bod v lize.
  • V průměru na zápas letos mužstvo inkasuje 3,03 branek – to je nejvíce za posledních 5 sezon.
  • Ján Lašák inkasoval v posledních 5 zápasech 20 gólů.
  • Na ledě soupeře Pardubice inkasovaly třikrát za sebou alespoň 5 branek (celkem 16).
  • Zdá se, že se hokejisté Moelleru znovu začali prosazovat v přesilovkách. V pěti posledních kolech využili 24,1 % přesilovek.
  • Poslední dva zápasy neinkasovali branku v oslabení.
  • Jen ve 2 ze 14 posledních zápasů vstřelili jako první gól Pardubičtí.
  • Někteří hráči jsou ve velmi dobré produktivní formě – Petr Koukal bodoval v posledních 5 utkáních (3+3), Petr Čáslava a Jan Kolář bodovali v posledních 3 utkáních (shodně 1+2), Radovan Somík bodoval v posledních 4 utkáních (3+2).
  • Radovan Somík a Jan Starý skórovali ve všech třech posledních duelech. Druhý jmenovaný v nich vstřelil 5 gólů.