07.05.2008
(HoH)

Začátek zápasu s Italy se nepovedl, pak Češi kralovali

QUEBEC — Pětibranková výhra nad Itálií zakončila české vystoupení v základní skupině D letošního světového mistrovství. Našim reprezentantům se sice úvod utkání nevydařil, Italové vedli 2:1, ale ve druhé třetině čtyřmi brankami zcela zlomili odpor nakonec neškodného protivníka. V sestavě české reprezentace se objevili i pardubičtí hokejisté Petr Čáslava a Tomáš Rolinek. Česká hokejová reprezentace nastoupila do tohoto utkání v retrodresech z konce 40. let minulého století.

Zadák HC Moeller Pardubice odehrál ve třetím obranném páru se Zbyňkem Michálkem bez jedné vteřiny sedmnáct minut (na led nastoupil celkem jedenadvacetkrát, průměrná délka střídání 0:48), v nichž celkem čtyřikrát vystřelil na soupeřovu bránu, což je nejvíce ze všech českých hráčů v tomto utkání. Kromě čtyř trestných minut nasbíral jeden záporný bod do bilance +/−.

Tomáš Rolinek strávil na ledové ploše dvanáct minut a devětadvacet sekund, to v patnácti střídáních při průměrné délce čtyřiceti devíti vteřin jednoho pobytu na ledě. Tvořivý forvard jednou vystřelil na branku a zaznamenal plusový bod za účast na ledě při šestém gólu české reprezentace.

Tomáš Rolinek (druhý zleva) se raduje z druhé branky české reprezentace.

Třetí zápas české reprezentace na mistrovství světa:
ČESKÁ REPUBLIKA – ITÁLIE 7:2 (2:2, 4:0, 1:0).
Branky a nahrávky: 0:41 Erat (Eliáš, Kaberle), 4:19 Vrbata, 21:29 Židlický (Erat, Kaberle), 30:42 Vrbata (Fleischmann, Hanzal), 37:47 Eliáš (Kaberle, Židlický), 39:02 Kuba (Irgl, Novotný), 43:53 Hlinka (Erat, Klepiš) – 0:59 Ansoldi, 3:06 Fontanive (Helfer). Rozhodčí: Ország (SR), Sterns – Feola (oba USA), Novák (SR). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 7517. Střely na branku: 35:14. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 7:2.
Česká republika: Pinc – Židlický, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Z. Michálek, Čáslava – Eliáš, J. Hlinka, Erat – Vrbata, Hanzal, Fleischmann – Kotalík, Novotný, Klepiš – Irgl, Krejčí, Rolinek – od 6. navíc Kohn. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.
Itálie: Hell (44. Tragust) – Lutz, Strazzabosco, Borgatello, Helfer, Hofer, Trevisani - Scandella, Cirone, Chitarroni – Ramoser, Ansoldi, Fontanive – de Bettin, Pittis, Margoni – Bustreo, de Toni, Iannone. Trenéři: Michel Goulet, Fabio Polloni, Raffaele Tendi a James Corsi.