02.05.2008
(HoH)

Česko vstoupilo do mistrovství vítězně, porazilo Dánsko 5:2

QUEBEC — Tříbrankovou výhrou nad houževnatými Dány vstoupili čeští hokejoví reprezentanti do letošního světového šampionátu. Ti sice po půlminutě prohrávali 0:1, dokázali ale skóre otočit a připsat si první výhru na turnaji. V dresu české reprezentace nastoupili i obránce Petr Čáslava a Tomáš Rolinek.

Pardubický zadák strávil na ledě 19 minut a 2 sekundy (celkem 22 střídání, jedno trvalo průměrně 51 vteřin), v nichž jednou v první třetině vystřelil na branku. V hodnocení +/− zaznamenal jednobodové kladné hodnocení.

Petr Čáslava spolu se svými spoluhráči oslavuje třetí branku v dánské síti.

Tomáš Rolinek pobyl mezi mantinely 13 minut a 11 sekund (celkem 19 střídání, jedno trvalo průměrně 41 vteřin). Útočník, který v minulé sezoně působil v Pardubicích, dvakrát vystřelil: v první a třetí dvacetiminutovce.

Soustředěný Tomáš Rolinek v utkání.

První zápas české reprezentace na mistrovství světa:
DÁNSKO – ČESKÁ REPUBLIKA 2:5 (2:2, 0:2, 0:1).
Branky a nahrávky:
0:31 Lassen (Damgaard, Hansen), 18:03 Hansen – 8:00 Vrbata (Kaberle, Hanzal), 13:49 Kotalík (Vrbata, Kuba), 24:35 Vrbata (Fleischmann), 31:31 Irgl, 50:52 Hejda (Hanzal, Vrbata). Rozhodčí: Looker, Sterns – Feola (všichni USA), De Hann (Kan.). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 8369. Střely na branku: 17:47. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.
Dánsko: Hirsch – Damgaard, Lassen, D. Nielsen, Andreasen, Boedker, Dahlmann, Mads Bech Christensen – Degn, Regin, Hansen – Green, Madsen, K. Staal – Hardt, Eller, Kjaergaard – Nordby-Andersen, Mads Christensen (21. Lykkeskov), Olsen. Trenéři: Mike Sirant, Mats Mejdevi, Stefan Lunner, Ken Babey.
Česká republika: Hnilička – Z. Michálek, T. Kaberle, Kuba, Hejda, Židlický, Čáslava – Eliáš, Krejčí, Erat – Vrbata, Hanzal, Fleischmann – Kotalík, Novotný, Klepiš – Irgl, Rolinek. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a František Musil.