11.02.2008
(HoH)

„Pardubáci“ na LG Games rozhodně nezklamali

TAMPERE/STOCKHOLM/PARDUBICE — Dva zástupci pardubického hokeje byli vidět na letošním ročníku LG Games, třetím podniku Euro Hockey Tour. V obraně tvrdil českou muziku bek Petr Čáslava, jenž v této sezoně hostuje v Severstalu Čerepovec, v útoku rozbíjel defenzívy soupeřů Tomáš Rolinek, střelec patnácti gólů HC Moeller Pardubice v této sezoně. Oba borci na tomto klání patřil k oporám českého národního mužstva.

V české obraně na LG Games si zahrál i Petr Čáslava, toho času na hostování v Severstalu Čerepovec. S výbornou bilancí 1+1 se z třetího dílu Euro Hockey Tour vrátil útočník HC Moeller Pardubice Tomáš Rolinek.

Oba borci odehráli všechny tři zápasy v letošním ročníku LG Hockey Games. V první utkání, které se hrálo ve čtvrtek v Tampere, nestačili Češi na domácí Finy, kterým podlehli jednoznačně 1:6. V tomto duelu se útočník Rolinek neprosadil, bek Čáslava se ukázal v ofenzívě v 8. minutě, za stavu 0:1 z českého pohledu ale jeho poměrně nebezpečné nahození neskončilo ve finské brance.

V sobotu sehráli Češi vyrovnanější zápas s domácí reprezentací. Ta ale nakonec před více než 10 500 diváky dovedla poměrně zajímavý duel do vítězství. Češi nedokázali udržet vedení 1:0, respektive 2:1. Petr Čáslava se nejvíce v ofenzívě ukázal ve 30. minutě, kdy si najel do nebezpečné pozice, ze které ale minul Larssonovu branku.

To Tomáš Rolinek se bodově podepsal pod oba české góly. Nejprve v 8. minutě poslal kotouč za švédského beka na Jana Marka, jenž otevřel skóre zápasu. A ve 36. minutě pardubický útočník vracel Čechům vedení, vstřelil branku na 2:1. To Radek Hamr nebezpečně vypálil, aby kotouč za záda švédského brankáře dorazil právě útočník HC Moeller Pardubice. Švédové ale přesto nakonec vyhráli 4:2.

Ve včerejším utkání dokázala naše reprezentace porazit Rusko 4:2. Žádný z hokejistů HC Moeller Pardubice se sice bodově neprosadil, přesto oba patřili k aktivním bojovníkům Hadamzcikovy družiny. Tomáš Rolinek byl nejblíže ke skórování ve 24. minutě, kdy se nadějne málem prosadil do zakončení proti ruskému trojbloku.

Výsledky české hokejové reprezentace na letošním ročníku LG Games:

1. utkání LG Games, čtvrtek 7. února 2008:
FINSKO – ČESKÁ REPUBLIKA 6:1 (2:0, 3:0, 1:1).
Branky a nahrávky: 4:17 Kallio (Salmelainen), 19:58 Lehtonen (Pesonen), 23:30 Hyvönen (Pesonen, Pirnes), 25:51 Pirnes (Kallio, Puistola), 32:40 Salmelainen (Pirnes, Kallio), 59:54 Pihlman (Helminen) – 44:03 Kašpařík (Melichar). Rozhodčí: Ravodin (Rus.) – Fonselius, Orelma (oba Fin.). Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 7800 (vyprodáno). Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
Finsko: Wallinheimo – Aalto, Saravo, Luoma, Puistola, Väänänen, Lehtonen, Salmela, Söderholm – Laaksonen, Helminen, Pihlman – Kallio, Pirnes, Salmelainen – Hyvönen, Santala, Pesonen – Leino, Hytönen, Koivisto. Trenér: Doug Shedden.
Česká republika: Duba (25:51 Hnilička) – Melichar, Hamr, Sičák, Žižka, Krstev, ČÁSLAVA, Benák, Černošek – Klepiš, Marek, Netík – Kůrka, Kašpařík, Bulis – Irgl, Huml, Lukeš – Kumstát, Skuhravý, ROLINEK. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

2. utkání LG Games, sobota 9. února 2008:
ŠVÉDSKO – ČESKÁ REPUBLIKA 4:2 (0:1, 1:1, 3:0).
Branky a nahrávky: 33:05 K. Jönsson (Ekman, Hörnqvist), 44:56 Weinhandl (Arerman, Martensson), 48:59 Ledin (Martensson, Widing), 59:01 Weinhandl (Fernholm, Warg) – 8:59 Marek (ROLINEK, Kůrka), 35:19 ROLINEK (Hamr, Žižka). Rozhodčí: Rantala (Fin.) – Sabeltröm, Winge (oba Švéd.). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváci: 10 532. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Švédsko: Larsson – Petrasek, Lindtröm, Åkerman, K.Jönnson, Fernholm, Junland, Jonsson, Frögren – Hörnqvist, Johansson, Ekman – Windig, Warg, Ledin – Weinhandl, Mårtensson, Videll – Brunnström, Wallin, Fabricius. Trenér: Bengt-Åke Gustafsson.
Česká republika: Hnilička – Hamr, Žižka, Sičák, Melichar, Krstev, ČÁSLAVA, Benák, Černošek – Kůrka, Marek, ROLINEK – Klepiš, Kašpařík, Bulis – Irgl, Huml, Netík – Kumstát, Skuhravý, Lukeš. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.

3. utkání LG Games, neděle 10. února 2008:
ČESKÁ REPUBLIKA – RUSKO 4:2 (0:1, 4:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 23:08 Kumstát, 24:34 Kašpařík (Netík, Kůrka), 27:30 Netík (Lukeš), 35:38 Klepiš (Lukeš) – 18:34 F. Fjodorov (D. Markov, Těrešenko), 37:21 I. Nikulin (Nikolišin). Rozhodčí: Johansson – Jönsson, Winge (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1080. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Česká republika: Hnilička – Hamr, Žižka, Černošek, Melichar, Benák, Krstev, Sičák, ČÁSLAVA – Kůrka, ROLINEK, Irgl – Klepiš, Kašpařík, Netík – Jánský, Huml, Lukeš – Kumstát, Skuhravý. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: Jerjomenko (40:00 Varlamov) – I. Nikulin, Kornějev, Pereťjakin, D. Markov, Jemelin, Kutějkin, Aťjušov, Birjukov – Platonov, Nikolišin, Saprykin – F. Fjodorov, Těreščenko, Afanasenkov – Pěrežogin, Kurjanov, Mozjakin – Michnov, Ščastlivyj, Kuljomin. Trenér: Vjačeslav Bykov.