26.12.2007

Srdnatý boj! Moeller podlehl Kanadě po samostatných nájezdech

DAVOS — Velmi zajímavý zápas zaplněné Vaillat Areně přinesl zápas Pardubic s Kanadou. Moeller vstoupil do své obnovené premiéry na Spengler Cupu výborně. V 15. minutě se totiž v přesilovce Moelleru prosadil Libor Pivko. Na počátku druhé třetiny se Pardubice dostaly do dvoubrankového vedení, nejprve se ubránily oslabení ve třech, pak se z trestné lavice vrátil Tomáš Rolinek a brejk proměnil – 0:2. Kanada pak přidala, soupeře přetlačila a výsledkem byl dokonalý obrat skóre na 3:2 z pohledu Kanady. Moeller se ale nevzdal, zásluhou trefy Michala Tvrdíka vybojoval prodloužení, ve kterém zápas nenašel rozuzlení. Pomoci musely samostatné nájezdy a dvě nechytatelné rány borců z kolébky hokeje.

Spengler Cup, 2. kolo, středa 26.12.2007, Vaillant Arena

Kanada

3:4sn
1:0, 1:3, 1:0 – 0:0 – 0:1
Branky a nahrávky: 15:53 Pivko (Hlinka, Snopek), 22:18 Rolinek (Tvrdík), 48:35 Tvrdík (Hlinka) – 22:51 Jackmann (Keller, Sarault), 27:35 Law (Gamache, Giordano), 32:57 Vigier (Murphy, Green), rozhodující samostatný nájezd Aubin. Rozhodčí: Vinerborg (Švéd.), Levonen (Fin.) – Wehrli, Wirth (oba Švýc.). Vyloučení: 13:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6841. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Dynamo Pardubice: Lašák – Snopek, Šeda, Havíř, Posmyk, Nikolov, Koma, Stettler, Linhart – Rolinek, Hlinka, Pivko – Tvrdík, Blažek, Ondřej – Somík, Pucher, Cetkovský – Joggi, Koukal, Zohorna. Trenéři: Jiří Šejba a Ladislav Lubina.
Kanada: Joseph – Giordano, Jackman, Heins, Murphy, Tremblay, Benoit, Syvret, Siklenka – Gamache, Aubin, Law – McTawish, Green, Vigier – Pittis, Pecker, Abid – Sarault, Murray, Keller. Trenéři: Sean Simpson, Jim Koleff a Doug Gilmour.

Pardubice využily přesilovku a vedly

Oba týmy začaly zápas opatrně, ale i tak měl první šanci pardubický celek. Po parádní přihrávce přímo do jízdy na modrou čáru se řítil sám Zdeněk Ondřej. Kanadský brankář Curtis Joseph jej ale vychytal. Na druhé straně zase musela pracovat pardubická obrana při dvojnásobné přesilovce soupeře.

Moeller hrozil z rychlých přečíslení, totéž ale lze soudit i o hře Kanady. Každopádně sledovala zaplněná Vaillant Arena spolu s fanoušky HC Moeller Pardubice zajímavou partii.

Velkou část první třetiny se hrálo do brejků na obou stranách. Žádný tým nedostal ten druhý pod značný tlak. Ten si obě mužstva vypracovala při svých přesilovkách. Při té kanadské nebezpečně střílel z prostoru mezi kruhy Serge Dubin. Pardubickou největší šancí byl průnik Jiřího Cetkovského právě poté, co se vrátil z trestné lavice.

V 16. minutě využily Pardubice svou přesilovou hru, když Jan Snopek napálil kotouč na bránu, kde tečoval Miroslav Hlinka. Střelu Curtis Joseph vyrazil k Liboru Pivkovi, jenž nezadržitelně skóroval – 1:0.

Pardubice pak udržely nadějný stav do konce první třetiny, Kanada sice byla poté aktivnější, ale obrana Moelleru pracovala bezchybně.

Moeller vedl 2:0, Kanada otočila stav

Pardubice hrály na počátku druhé třetiny v oslabení. Hned po 11 sekundách byl vyloučen Tomáš Rolinek, o chvíli později byl za katr vykázán Marek Posmyk. Soupeř dostal Pardubice pod značný tlak, ale Moeller odolal.

A naopak se dostal do dvoubrankového vedení! Tomáš Rolinek, když se vrátil z trestné lavice, dostal pěkný pas do jízdy a sám před Josephem nezaváhal: poslal mu puk mezi betony – 2:0.

Kanada ale v následné přesilovce pět na čtyři stihla kontrovat. Dvě rychlé přihrávky rozložily obranu Moelleru a puk se dostal ke zcela volnému Ricku Jackmanovi, jenž ihned snížil na 1:2 z pohledu Kanady.

Soupeři Pardubic narostla křídla. Ve druhé třetině, kterou Kanada vyhrála na střely 16:9, byli bílí aktivnější, pardubické hokejisty držel Ján Lašák. Ve 28. minutě ale nestačil na střelu Kirbyho Lawa – 2:2.

Tlak Kanady sílil, Pardubice držel ve hře výborný gólman Lašák, jenž pochytal v této fázi bezpočet nebezpečných situací před sebou. Ve 33. minutě ale nestačil na střelu Vigiera – 2:3.

Pardubice vybojovaly prodloužení

Ve třetím dějství Moeller zapnul své motory na vyšší otáčky, výsledkem byla minimálně vyrovnaná hra, spíše to byly Pardubice, které měly více ze hry.

A ve 49. minutě se dočkaly srovnání. Moeller nejprve zatlačil soupeře, který fauloval, hrály pět na tři a převahu využily. Michal Tvrdík byl nejblíže odraženému kotouči po ostřelování gólmana a srovnal – 3:3.

V další fázi se Pardubice soustředily na ubránění výsledku, aktivnější byla Kanada. Ale obrana Pardubic pracovala kvalitně, změnu skóre i za přispění Jána Lašáka nepřipustila.

Zápas nenašel po šedesáti minutách vítěze, rozhodnout mohlo prodloužení. V něm ale Východočeši ani jednou nevystřelili na bránu soupeře, ten počastoval gólmana Lašáka třemi pokusy. Všechny slovenský reprezentační brankář kryl.

Téměř 7000 diváků se dočkalo rozuzlení až v samostatných nájezdech. V nich byli úspěšní nechytatelnými ránami pod víko Dále McTavish a Serge Aubin. Za Pardubice nedali Michal Tvrdík a Libor Pivko.