Dynamo vyhlíží ve své hale souboj se Spartakem

05.08.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Po 104 dnech bude pardubická aréna opět hostit hokejové utkání. V rámci Mountfield Cupu v ní hokejisté Dynama Pardubice vyzvou v pondělí 5. srpna 2019 od 18.00 hodin tým moskevského Spartaku.

Mountfield Cup

Další utkání Dynama na Mountfield Cupu

• Středa 7. srpna 2019 od 18.00 hodin, ČPP Arena:
    Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice

Informace o vstupenkách

Vstupenky na toto utkání jsou v prodeji v aplikaci ONLINE VSTUPENKY, lístky k stání jsou k mání za 50 korun, k sezení za 100 korun.

Je zapotřebí, aby si majitelé permanentek extra vyzvedli v aplikaci nebo na pokladnách arény volnou vstupenku. Více informací naleznete v tomto článku.

Pokladny haly jsou otevřeny od 9.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 18.00 hodin. Paralelně probíhá také prodej permanentních vstupenek na novou sezonu, a to až do 17.00 hodin.

Východočeši nestačili v prvním duelu královéhradeckého turnaje na Slovan Bratislava, ještě v polovině základní hrací doby drželi v kombinovaném složení s juniory a hokejisty Dvora Králové nad Labem krok, nakonec prohráli 0:3.

„Soupeř se prosadil, potrestal dvě naše větší chyby, kdy jsme v předbrankovém prostoru nechali volného hráče. My jsme se naopak nedokázali prosadit ani z nejvyloženějších šancí. Slovan byl lepší, ale mohli jsme jej brankově více potrápit, šance jsme na to měli,“ ohlédl se za nedělním utkáním asistent trenéra Radek Bělohlav.

Tým v červených dresech zdatně vzdoroval protivníkovi, který nastoupil v úplném složení. Mužstvo doplněné a juniory a hráče druholigového Dvora Králové nad Labem se neztratilo. „Nemohu hráčům vytknout nebojovnost, ba naopak! Kluci zápas oddřeli, ale chyby přišly a soupeř je využil. S některými hráči jsme se viděli poprvé ráno, měli jsme jeden společný trénink. Zápas jsme odpracovali,“ poznamenal.

V obdobném složení nastoupí Dynamo i ve své letošní domácí premiéře. Opět mnoho prostoru dostanou hlavně hráči na zkoušku. „Toto utkání odehrajeme opět v podobném složení, plánujeme dílčí změny, jedná se o čtyři pět jmen,“ potvrdil Radek Bělohlav.

Aktuálně z kabiny Spartaku

Moskevští hokejisté odehráli již dvě přípravná utkání, v Liberci nejprve zdolali Litvínov 2:1, v nedělním duelu zvítězili proti Mountfieldu stejným rozdílem po samostatných nájezdech, které rozsekla až osmá série. V brance Spartaku se představil Július Hudáček, který chytal za Pardubice ve druhé polovině sezony 2013/2014.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Vlk – Mert, Ivan, Kozák, Franc, Oliva, Petira, Blažej – Valášek, Hoskovec, Dušek – Obdržálek, Kuťák, Bondra – Brokeš, Škvrně, Koblížek – Bucek, Rohlík, Rozlílek.
Spartak Moskva Hudáček – Arkalov, Nikoncev, Kutuzov, Karsums, Daugavinš, Kokarev, Talalujev, Nikišin, Pedan, Rylov, Zubov, Kulik, Kutějkin, Višněvskij, Gončarov, Stoljarov, R. Hanzl, Zlobin, Chochlačjov, Fjodorov.

Představení soupeře

Spartak Moskva

Oficiální název klubu: Spartak Moskva
Adresa: Spartak Moskva, Sokolničeskij val 1B, Moskva, Rusko

Internetové stránky: www.spartak.ru
E-mail: sekretar@spartak.ru

Rok založení klubu: 1946
Klubové barvy: červená a bílá
Kapacita stadionu: 12 100
Mistr ligy: čtyřikrát (1961/1962, 1966/1967, 1968/1969 a 1975/1976)
V nejvyšší soutěži: od roku 1946 do roku 1953, do roku 1955 od roku 1999 do roku 2001 do roku 2003, od roku 2004 do roku 2006, od roku 2007 do roku 2014 a od roku 2015
Názvy klubu: 1946 – Spartak Moskva

Prezident klubu: Andrej Verevko
Generální ředitel klubu: Alexej Žamnov

Hlavní trenér: Oleg Znarok
Asistenti trenéra: Vitolin Charis, Igor Sergejevič Ulanov a Maxim Jurjevič Solovjov

Hráli v týmu soupeře

Klub Hráči
HC Dynamo Pardubice —.
Spartak Moskva Július Hudáček.

Pardubická juniorka