30.04.2019

Dynamo dominovalo ve většině statistik baráže

PARDUBICE — Šestačtyřicet branek nastříleli hokejisté Pardubic ve dvanáctikolové baráži o udržení nejvyšší soutěže. Dynamo si dokázalo již po jejích třech čtvrtinách zajistit extraligovou příslušnost, po výhře v posledním klání ve vyprodané ČSOB Pojišťovna ARENĚ udrželo první pozici a díky zisku sedmadvaceti bodů jich má na svém kontě nejvíce po znovuzavedení tohoto formátu od sezony 2012/2013.

V tabulce střelců bodování mají Pardubice šest zástupců v elitní desítce, nejlepšími Východočechy jsou Luboš Horký a Marek Hovorka se sedmi zásahy. V tabulce produktivity je prvně jmenovaný na celkovém čtvrtém místě za sedm branek a čtyři nahrávky.

Z hráčů Pardubic odehrál nejvíce času během baráže Patrik Poulíček, a to 223 minut a 16 sekund, vytížen byl v přesilovkách (29:42) i v oslabeních (28:49). V celkovém hodnocení je pětadvacetiletý forvard až desátý, což značí, že trenéři se snažili rozprostřít síly na co nejširší počet hráčů.

Dynamo bylo ve vhazování pasivní, tedy více jich prohrálo, než vyhrálo. Nejlepší bilanci z pravidelně chodících hráčů na tuto činnost měl Brian Ihnačák (56,02 %) následovaný Tomášem Rolinkem (54,00 %).

Nejvíce trestných minut v baráži vinou posledního utkání posbíral Nicholas Schaus, a to 41, osmkrát dostal „dvojku“, jednou byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Naopak sedm hokejistů Dynama neusedlo během prolínací soutěže na trestnou lavici ani jednou!

Třináct hitů v baráži rozdali obránce Rhett Holland a útočník Matouš Kratochvil. Nejvíce střel (13) zablokoval z pardubických hráčů Oscar Eklund. Oba dva zmínění obránci ovládli statistiku účasti na ledě, Kanaďan nasbíral 11 kladných bodů, Švéd o dva méně.

Výbornými statistikami se mohou pochlubit oba nejvytíženější brankáři Dynama v baráži: Ondřej Kacetl obdržel průměrně 1,70 branky na zápas při úspěšnosti zákroků 94,26 % a čísla Milana Kloučka jsou rovněž výborná: 2,17 a 92,77 %.

Tabulka po 12. kole baráže o Tipsport extraligu

Hokejisté Pardubic měli v její polovině patnáct bodů, ve druhé jich získali dvanáct a udrželi své prvenství. Celkových sedmadvacet je nejvyšším ziskem po znovuzavedení prolínací soutěže v sezoně 2012/2013.

Pořadí Klub V VP PP P Skóre Body
1. HC Dynamo Pardubice 9 0 0 3 46:26 27
2. Rytíři Kladno 7 0 1 4 30:30 22
3. Piráti Chomutov 5 1 1 5 31:37 18
4. ČEZ Motor České Budějovice 1 1 0 10 26:40 5

Střely pro a proti

Ač Dynamo zdobilo po skončení prolínací soutěže vysoké skóre 46:26, jeho střelecká bilance byla překvapivě pasivní. Aneb hokejisté Pardubic vypálili průměrně méně ran, než kolik jich šlo na jejich branku.

• 1. ČEZ Motor České Budějovice – 32,00:27,83
  • 2. Rytíři Kladno – 31,08:28,75
  • 3. Piráti Chomutov – 27,33:30,00
  • 4. HC Dynamo Pardubice – 25,67:27,83

Úspěšnost střelby

Zde je hlavní důvod pardubického prvenství v baráži. Dynamo v ní mělo suverénně nejlepší mušku, jeho úspěšnost se vymykala běžným číslům v sezoně i u nejlepších klubů.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 14,60 %
  • 2. Piráti Chomutov – 9,50 %
  • 2. Rytíři Kladno – 8,00 %
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 6,30 %

Využití přesilovek

Východočechům se hra v početních výhodách dařila, ve dvanácti utkáních nastříleli dohromady devět branek při téměř pětinové úspěšnosti.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 19,15 %
  • 2. ČEZ Motor České Budějovice – 16,07 %
  • 3. Piráti Chomutov – 14,29 %
  • 4. Rytíři Kladno – 11,36 %

Bránění oslabení

Pardubice inkasovaly v oslabeních pětkrát, tedy méně jak každý druhý zápas obdržely branku ve své nevýhodě, naopak samy v ní třikrát udeřily. V prolínací soutěži žádný jiný tým ve vlastním oslabení neskóroval.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 88,64 %
  • 2. Rytíři Kladno – 88,10 %
  • 3. Piráti Chomutov – 81,36 %
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 81,08 %

Úspěšnost vhazování

Dynamo jako další dva celky skončilo pod poloviční úspěšností se „skóre“ 343:376, v této statistice jednoznačně dominovali Rytíři Kladno.

• 1. Rytíři Kladno – 57,30 %
  • 2. Piráti Chomutov – 48,77 %
  • 3. HC Dynamo Pardubice – 47,71 %
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 46,49 %

Trestné minuty

Zatímco v základní části byly Pardubice nejvylučovanějším týmem, tak v baráži byly nejdisciplinovanější. Dynamo nasbíralo 49 dvouminutových trestů, po jednom pětiminutovém, desetiminutovém a do konce utkání

• 1. HC Dynamo Pardubice – 135 trestných minut
  • 2. Rytíři Kladno – 147 trestných minut
  • 3.–4. Piráti Chomutov – 160 trestných minut
  • 3.–4. ČEZ Motor České Budějovice – 160 trestných minut

Radegast index

I ve statistice obětavosti hráčů byli hokejisté Dynama nejlepší. Tento žebříček ostatně kopíruje postavení všech týmů v konečné tabulce.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 323 bodů
  • 2. Rytíři Kladno – 246 bodů
  • 3. Piráti Chomutov – 229 bodů
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 123 bodů

Návštěvnost

V této fanouškovské statistice je vítězství Pardubic suverénní. ČSOB Pojišťovna ARENA, která byla dvakrát vyprodána, byla suverénně nejnavštěvovanější halou, příznivci Dynama hojně jezdili i na stadiony soupeřů.