Baráž je v polovině. Dynamo nesmí polevit!

11.04.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — V pomyslném poločase se nachází letošní ročník prolínací soutěže o Tipsport extraligu. Hokejisté Dynama vyhráli pět z šesti utkání, vedou průběžnou tabulku s náskokem s náskokem osmi bodů na první nepostupovou pozici.

„Po šestém utkání baráže jsme zklamáni z toho, že jsme jej prohráli. Kdybychom se ale před jejím začátkem bavili o tom, že v polovině budeme mít patnáct bodů, tak bychom byli naprosto spokojení,“ řekl asistent trenéra Richard Král.

Pardubice mají aktivní skóre 26:9. „Nikdo nečekal, že vyhrajeme osm nebo devět zápasů v řadě. S patnácti body jsme spokojeni, musíme se co nejlépe připravit na další zápasy a uspět v nich,“ nechal se slyšet.

Do druhé poloviny vstupují Východočeši v pátek 12. dubna 2019 utkáním s Motorem České Budějovice, po dvou venkovních zápasech se v ČSOB Pojišťovna ARENĚ představí v pátek 19. dubna 2019 již od 17.00 hodin s Piráty Chomutov a prolínací soutěž zakončí ve své hale soubojem s Rytíři Kladno v úterý 23. dubna 2019.

Majitelé permanentek extra mají vstup na baráž zahrnut v ceně, nemusí si své karty dobíjet a projdou jimi přes turnikety ČSOB Pojišťovna ARENY. Jako symbolický dárek si mohou až do začátku prvního domácího utkání baráže vyzvednout na pokladnách haly oproti předložení plastové karty odznak s motivem „Společně to zvládneme“.

Majitelé permanentek klasik mají svá místa rezervována i online nejpozději 48 hodin před začátkem daného utkání, neuplatněné rezervace poté zamíří do volného prodeje. Vstupenky na baráž si mohou pouze při uplatnění svých rezervací zakoupit s padesátiprocentní slevou.

Tabulka po 6. kole baráže o Tipsport extraligu

Hokejisté Pardubic drží důležité vedení. Je nabíledni, že patnáctibodový zisk nemusí na udržení nejvyšší soutěže stačit. Například v sezoně 2012/2013 měly první dva celky 23 bodů…

• 1. HC Dynamo Pardubice – 15 bodů
  • 2. Rytíři Kladno – 12 bodů
  • 3. Piráti Chomutov – 7 bodů
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 2 body

Střely pro a proti

Ač Dynamo zdobí vysoké skóre 26:9, jeho střelecká bilance je překvapivě pasivní. Aneb hokejisté Pardubic vypálili průměrně méně ran, než kolik jich šlo na jejich branku.

• 1. Rytíři Kladno – 32,17:29,17
  • 2. ČEZ Motor České Budějovice – 32,00:26,67
  • 3. HC Dynamo Pardubice – 25,67:27,83
  • 4. Piráti Chomutov – 25,17:31,33

Úspěšnost střelby

Zde je hlavní důvod pardubické formy. Dynamo má suverénně nejlepší mušku, jeho úspěšnost se vymyká běžným číslům v sezoně.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 16,90 %
  • 2.–3. Rytíři Kladno – 7,30 %
  • 2.–3. Piráti Chomutov – 7,30 %
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 6,30 %

Využití přesilovek

Východočechům se hra v početních výhodách daří, v šesti utkáních nastříleli dohromady sedm branek při více než čtvrtinové úspěšnosti.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 26,92 %
  • 2. Piráti Chomutov – 12,50 %
  • 3. Rytíři Kladno – 12,00 %
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 10,71 %

Bránění oslabení

Pardubice inkasovaly v oslabeních pouze jednou, i úspěšné bránění je klíčem k úspěšné první polovině baráže.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 95,00 %
  • 2. Rytíři Kladno – 85,19 %
  • 3. Piráti Chomutov – 79,31 %
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 78,95 %

Úspěšnost vhazování

Dynamo je těsně pod poloviční úspěšností se „skóre“ 184:191, v této statistice jednoznačně dominují Rytíři Kladno s téměř třípětinovou úspěšností.

• 1. Rytíři Kladno – 58,35 %
  • 2. Piráti Chomutov – 51,29 %
  • 3. HC Dynamo Pardubice – 49,07 %
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 42,02 %

Trestné minuty

Zatímco v základní části byly Pardubice nejvylučovanějším týmem, tak v baráži jsou nejdisciplinovanější. Už tak hezká čísla kazí nedělní „desítka“ Oscara Eklunda z utkání v Českých Budějovicích.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 58 trestných minut
  • 2.–3. Piráti Chomutov – 64 trestných minut
  • 2.–3. ČEZ Motor České Budějovice – 64 trestných minut
  • 4. Rytíři Kladno – 92 trestných minut

Radegast index

I ve statistice obětavosti hráčů jsou hokejisté Dynama nejlepší. Tento žebříček ostatně kopíruje současná postavení všech týmů v průběžné tabulce.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 198 bodů
  • 2. Rytíři Kladno – 130 bodů
  • 3. Piráti Chomutov – 109 bodů
  • 4. ČEZ Motor České Budějovice – 69 bodů

Návštěvnost

V této fanouškovské statistice je vedení Pardubic suverénní. ČSOB Pojišťovna ARENA je suverénně nejnavštěvovanější halou, příznivci Dynama hojně jezdí i na stadiony soupeřů.

• 1. HC Dynamo Pardubice – 9185 diváků
  • 2. ČEZ Motor České Budějovice – 6421 diváků