22.2.2019

Dynamo vyšlo v Chomutově střelecky naprázdno

CHOMUTOV — Bez gólu a bez bodu se vrací hokejisté Pardubic ze severu Čech. Dynamo inkasovalo v každé třetině po brance, ke gólovému úspěchu mu nepomohla ani skoro minutová přesilovka pět na tři v závěru.

Tipsport extraliga, 47. kolo, pátek 22.2.2019, ROCKNET ARÉNA

Piráti Chomutov

3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 4:38 Klhůfek (Blaha; 5/5), 37:12 Raška (Tomica, Dietz; 5/5), 46:24 Blaha (V. Růžička; 5/5). Rozhodčí: Horák, Svoboda – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 7:5 (1:1, 2:3, 4:1), navíc Dietz (Piráti Chomutov) 10 minut osobní trest. Bez využití. Diváci: 3571. Střely na branku: 25:30 (13:8, 7:8, 5:14). Srážky: 6:6. Vhazování: 31:27. Blokované střely: 9:11. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči: Justin Peters – Petr Sýkora.
Piráti Chomutov: Peters – Knot, Trefný, Kovář, Jank, Blaha, Dietz – Marjamäki, Růžička ml., Sklenář – Klhůfek, Raška, Tomica – Duda, Vantuch, Koblasa – Havel, Gut, Chrpa.
Dynamo Pardubice: Klouček – Porseland, Eklund, Holland, Mikuš, Schaus, Zdráhal – Horký, Mandát, Rolinek – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Koffer, Poulíček, Machala – Hovorka, Bubela, Dušek.

Ihned po pár sekundách od úvodního buly fanouškům Chomutova zatrnulo. Obraně totiž ujel Luboš Horký, jenž i přes dotírajícího hráče zakončil z otočky. Piráty však podržel Justin Peters, který touš zastavil betonem. Ve čtvrté minutě prodloužil Vladimír Růžička na modré čáře nahození na Masi Marjamäkiho, který se tak ocitl osamocený před Kloučkem. Jeho zakončení však nebylo přesné.

Již o minutu později padla první branka utkání. Po nastřelení z levé strany od Lukáše Blahy se kotouč odrazil na pravý kruh k Pavlu Klhůfkovi, který procedil černou gumu mezi betony Milana Kloučka – 1:0. V desáté minutě převzal ve středním pásmu puk Jan Havel. Poté, co si na pravém kruhu obhodil obránce, se tlačil do zakončení, ke kterému však nedošlo, neboť byl faulován.

Ve dvaadvacáté minutě se ocitli v útoku samotní Sklenář s Růžičkou proti jedinému obránci. Druhý jmenovaný přijal křižnou přihrávku na pravý kruh, ale místo zakončení ze slibné pozice jen marně hledal v ještě komfortnějším postavení osmaosmdesátku Pirátů. O minutu později našel puk v levém rohu Pavel Klhůfek a přihrávkou do brankoviště hledal Adama Rašku, který poslal kotouč podruhé za záda Milana Kloučka. Po poradě s videorozhodčím však nakonec sudí gól neuznal, protože ho bylo docíleno kopnutím.

Ve 27. minutě pálil z vrcholu kruhů Vladimír Růžička. Po jeho zakončení nad klec hostů se však puk odrazil zpět do brankoviště, kde Kloučkovi ještě přivodil velké nesnáze. Ve 34. minutě hráli domácí přesilovou hru čtyř proti třem. V jejím závěru zakončoval po nahrávce Vladimíra Růžičky z ostrého úhlu zprava Radek Duda. Jeho bomba orazítkovala bližší tyč. Adam Raška si chuť z neuznané branky spravil necelé tři minuty před koncem druhého dějství. Při rychlém protiútoku těsně před Kloučkem usměrnil skákavou nahrávku Marka Tomici do branky – 2:0.

Ve 43. minutě vlétl do útoku Tomáš Rolinek a s kotoučem se natlačil do brankoviště. Se značnými obtížemi nakonec Peters schoval černou pryž pod lapačkou. Ve 47. minutě z levého rohu našel Vladimír Růžička na pravé straně na modré čáře Lukáše Blahu, který poctivě zamířil a poté ranou do bližší šibenice vstřelil svůj první extraligový gól – 3:0.

V 58. minutě pálil z levého kruhu při přesilovce pěti proti třem Petr Sýkora. Známý kanonýr si však nepřišel na výborného Justina Peterse v brance, který se parádně roztáhl na brankovišti. Ani v této výhodě hosté nevstřelil branku a Justin Peters si tak připsal třetí čisté konto v této sezoně.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Zápas byl poměrně vyrovnaný, ale chytal nám výborně gólman a dobře jsme bránili. Rozhodly góly, které se nám podařilo dát. Jsem rád, že jsme utkání zvládli a budeme bojovat.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Byli jsme si vědomi vážnosti utkání, kdybychom vyhráli, mohli bychom se tak nějak nadechnout k boji o lepší umístění. Bohužel pro nás boj o lepší umístění pravděpodobně skončil. Představoval jsem si, že podáme trochu jiný výkon, ale působili jsme na ledě jako vyklepané ‚startky’. Pro mě to je obrovské zklamání.“