15.2.2019

Dynamo veze z Brna bod

BRNO — Cesta do Brna vlakem Českých drah se hokejistům Dynama vyplatila. Východočeši uhráli s mistrem remízu v základní hrací době, když vedení Komety dorovnal Petr Sýkora. V polovině nastavení rozhodl o výhře domácích Peter Mueller.

Tipsport extraliga, 44. kolo, pátek 15.2.2019, DRFG Arena

Kometa Brno

2:1p
1:0, 0:1, 0:0 – 1:0
Branky a nahrávky: 8:19 Orsava (Erat; 4/5), 62:27 Mueller (3/3) – 34:09 P. Sýkora (Mikuš, Ihnačák; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, M. Sýkora – Bryška, Pešek. Vyloučení: 4:3 (2:0, 1:1, 1:2). Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 34:16 (16:4, 7:7, 6:4 – 5:5). Srážky: 5:5. Vhazování: 15:24. Blokované střely: 7:10. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Peter Mueller – Ondřej Kacetl.
Kometa Brno: Čiliak – Němec, Barinka, Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Mikyska – Mueller, Holík, Zaťovič – Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, Čermák, Dočekal – Köhler, Kusko, Süss.
Dynamo Pardubice: Kacetl – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Zdráhal, Porseland – Hovorka, Bubela, Dušek – Sýkora, Ihnačák, Marosz – Horký, Mandát, Machala – Poulíček, Kloz, Machač.

Do první příležitosti se dostali Mueller a Zaťovič, ani jeden člen elitní formace ale neprotstřelil hostujícího Kacetla. V sedmé minutě dostaly Pardubice příležitost zahrát si v početní převaze, nicméně to byli modrobílí hráči, kteří se mohli jako první radovat. V čase 8:19 vypíchl puk na modré čáře Martin Erat, vydal se do přečíslení s Jakubem Orsavou, kterému na druhé straně hřiště posunul kotouč před prázdnou bránu a nejnovější posila brněnského týmu rozradostnila DRFG arenu – 1:0.

Kometa byla i nadále nebezpečnější a Kacetl se musel hodně otáčet. Štěstí při něm stálo v patnácté minutě, kdy si vybruslil před bránu Peter Mueller, svojí rychlou střelou zápěstím ale pouze orazítkoval tyčku pardubické brány. Hosté si v první části zahráli ještě jednu přesilovou hru, ani v té však neměla domácí obrana příliš mnoho starostí.

V druhé třetině se snažila domácí družina zvýšit náskok. Nejblíže k tomu měl jako první Orsava, který v pětadvacáté minutě nejprve střílel nepřesně z mezikruží a následně po parádní kombinaci, kdy dostal kotouč přímo před bránu, nepřekonal Ondřeje Kacetla.

Po polovině utkání se Dynamo nadechlo k velkému tlaku před Čiliakovou bránou a po několika neúspěšných pokusech se nakonec podařilo hráčům v červených dresech dostat puk za brankovou čáru. Petr Sýkora dorážkou do odkryté brány srovnal skóre utkání – 1:1. Kometa dostala v závěru druhé části možnost přesilové hry, Kacetl ale skvělými zákroky podržel svůj tým ve hře o body.

Ve třetí části se Brňané snažili od samého začátku překlopit skóre na svou stranu, nemohli ale najít recept na gólmana Kacetla, kterého ve třetí části skvěle podporovali hostující obránci, přes které se domácím forvardům těžko dostávalo do nebezpečného území. Kometa v závěru základní hrací doby ubránila přesilovou hru Dynama, krátce na to Patrik Poulíček nastřelil tyč.

Utkání dospělo do prodloužení, kde rozhodl nejlepší střelec Tipsport extraligy. Peter Mueller se probojoval do samostatného úniku a bekhendovou kličkou překonal ležícího Kacetla – 2:1.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „V první třetině jsme dominovali a hráli jsme, co jsme si řekli a co jsme chtěli. Byli jsme plní energie, dobře jsme kombinovali, ale bohužel nás provází to, že nedokážeme z tlaku odskočit soupeři na vyšší brankový rozdíl. Tím by se naše hra zklidnila a mohli bychom hrát v pohodě. Po naší chybě soupeř vyrovnal, vývoj se srovnal, nám začaly odskakovat puky. Kdyby daly Pardubice v závěru gól, bylo by to hodně kruté, ale jsme rádi, že jsme to v prodloužení strhli na svoji stranu. Soutěž je strašně vyrovnaná a tyhle dva body pro nás mají cenu.“

Ladislav Lubina (HC Dynamo Pardubice): „Odehráli jsme tragickou první třetinu, jediným jejím pozitivem bylo to, že jsme na vhazování vyhráli 12:5. Byli jsme pod neustálým tlakem Komety a bylo štěstí, že domácí vedli jen o gól. Po přestávce jsme se trošku zvedli, slušně jsme zahráli přesilovky a podařilo se nám srovnat. Paradoxně jsme v závěru utkání sahali po třech bodech, ale nedosáhli. V prodloužení se hra přelévala ze strany na stranu, my jsme šanci nedali a inkasovali, takže gratuluji k výhře Kometě.“