Prohlášení Ladislava Lubiny

28.01.2019 | Ladislav Lubina

PARDUBICE — Nepochopitelné selhání pořadatelské služby poznamenalo jinak sportovně velmi kvalitní východočeské hokejové derby.

S odstupem dvou dnů a bez emocí musím konstatovat, že jsem za svou hráčskou i trenérskou kariéru nezažil takové selhání pořadatele, jako tomu bylo v sobotním derby. V médiích jsem si přečetl rozhovor s generálním manažerem Mountfield HK Alešem Kmoníčkem, kde se píše, že mi byla nabídnuta možnost vstupu na střídačku přes ledovou plochu. Proti tomu se chci ostře ohradit, není to pravda. Pro příchod na střídačku nám jako trenérům byli přiděleni dva pořadatelé, kteří namísto aby již při slovním napadání zasáhli, nechali celou situaci dojít až k fyzickému napadení.

Nepřipravenost pořadatelské služby dokazuje i fakt, že u vstupu do každého skyboxu v ČPP aréně v Hradci Králové stojí ochranka, u skyboxu určenému zástupcům HC Dynamo Pardubice však nikdo nebyl. I proto došlo po zápase k verbálnímu i fyzickému napadení generálního manažera HC Dynamo Pardubice Dušana Salfického s rodinou.

Předpokládám, že celou situaci bude řešit nejen Disciplinární komise extraligy, ale i samotný Mountfield HK, protože to, co se dělo mimo ledovou plochu, nemá s profesionálním sportem ani výchovou mladých hokejistů nic společného.