26.01.2019

Dynamo vyhlíží DERBY #27 v Hradci Králové

PARDUBICE — Druhé extraligové utkání za méně než 24 hodin čeká v sobotu 26. ledna 2019 na hokejisty Pardubic. V pátek Dynamo bojovalo doma proti karlovarské Energii, sobotu od 17.00 hodin nastoupí v Hradci Králové. Hosté budou chtít navázat na poslední vzájemný duel v ČPP aréně, kde na podzim dokázali zvítězit 6:4.

39. kolo: Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice
  • V obou letošních vzájemných utkáních vyhráli hosté.
  • Pardubice v pátek doma prohrály 2:3 v prodloužení s Karlovými Vary, Hradec Králové 5:8 v Mladé Boleslavi.
  • Mountfield průměrně vyšle 32,05 střel na bránu soupeře, to je nejvíce v Tipsport extralize.
  • Dynamo průměrně zablokuje 12,26 střel soupeře, to je druhý nejvyšší počet v české nejvyšší soutěži.
Sobota 26. ledna 2019 od 17.00 hodin, ČPP aréna, Hradec Králové
Derby

Vyprodané derby přináší bezpečnostní opatření

Stejně jako v minulých letech, i tentokrát budou sledovaný duel doprovázet zvýšená bezpečnostní opatření. I proto se vyplatí přijít na stadion s dostatečným časovým předstihem.

Bezpečnostní složky včetně Policie ČR vyhodnotily utkání 39. kola jako rizikové, proto jej budou doprovázet zvýšená bezpečnostní opatření. Ta budou v obdobném režimu, na která jsou návštěvníci ČPP arény zvyklí ze všech rizikových utkání z předešlých sezon.

Vstup na sobotní duel, který odstartuje v 17.00 hodin, bude umožněn od 15.30 hodin hlavním vchodem. Při vstupu na stadion budou probíhat důkladné osobní prohlídky, proto pořádající klub fanoušky prosí, aby na utkání dorazili s dostatečným časovým předstihem a vyhnuli se tak případným frontám.

Do prostor ČPP arény nebudou vpuštěni diváci, kteří u sebe budou mít pyrotechniku, zbraně a další nepovolené předměty, či budou pod vlivem jakýchkoliv omamných látek včetně alkoholu. Pro hostující fanoušky bude připraven samostatný vchod a oddělený sektor. Průchod ve spodním ochozu pod sektorem hostí bude navíc ohrazen a nebude tak průchozí.

Po utkání budou pro fanoušky hostujícího týmu před stadionem přistaveny autobusy, které je bezpečně dopraví na královéhradecké hlavní nádraží. Útroby ČPP arény a její přilehlé prostory jsou monitorovány kamerovým systémem. Případné škody či jiná porušení návštěvního řádu, který je bezpodmínečně nutné dodržovat, budou řešeny na základě těchto záběrů přímo s viníky.

Na pardubické hokejisty čeká venkovní utkání po třech domácích zápasech řadě. V tom pátečním se vystřídali ve vedení v duelu s Energií, ta rozhodla o své dvoubodové výhře ČSOB Pojišťovna ARENĚ v prodloužení.

„Jak nám první formace utkání začala, tak se první polovinu odvíjelo. První třetina byla z naší strany špatná, druhá ještě horší, bylo to od nás mdlé a nedařilo se mi tým probudit. Ve třetí třetině jsme se trochu zvedli, podařilo se nám výsledek otočit, ale krátce poté jsme kvůli nedisciplinovanosti inkasovali na 2:2. V nastavení měl soupeř pět vteřin puk a dal nám gól, takže co více k tomu dodat?“ řekl po porážce 2:3 v nastavení hlavní trenér Pardubic Ladislav Lubina.

Všechny myšlenky trenérů ji hráčů ale již směřují východočeskému souboji, který zakončí třetí čtvrtinu letošní základní části. Dá se očekávat, že přes konkurenci televizního přenosu na O2 TV Sport bude jiskřivý souboj sledovat vyprodaná ČPP aréna.

„V sobotu nás čeká východočeské derby, pro každého zúčastněného je takový zápas svátkem hokeje. Moc se na něj všichni těšíme. Taková utkání jsou vyhrocená, což k lednímu hokeje patří. Plné tribuny nabudí každého hráče k nejméně dvojnásobnému výkonu. Takové zápasy mě jako hráče vždycky bavily,“ prohlásil hlavní trenér pardubických hokejistů.

Favorit zápasu je při pohledu na tabulku jasně daný. Na druhou stranu v podobné roli jely Pardubice vloni na podzim do Hradce Králové, kde dokázaly zvítězit 6:4. „Do žádného utkání v této sezoně nepůjdeme se skrčenou hlavou, naopak každý zápas chceme vyhrát. Nejinak tomu bude i v sobotu,“ doplnil Ladislav Lubina.

V posledních čtyřech zápasech střídají hokejisté Mountfieldu výhry a porážky. Na góly bohatý duel sehráli v pátek ve Mladé Boleslavi, kde vedli o dvě branky, ale nakonec prohráli 5:8.

„Měli jsme skvělý vstup, dali jsme dva góly a v tu chvíli jsme byli na koni. Nevím, jestli to byla ztráta koncentrace nebo chvilkové uspokojení, ale Mladá Boleslav během minuty srovnala a vzápětí šla do vedení. Potom nám přesilovkami odskočila na 5:3. Ke cti nám slouží, že jsme se do zápasu dokázali vrátit a srovnat. Bohužel jsme pak udělali další chyby a o utkání přišli. Z defenzivního pohledu rozhodně zklamání, byl to náš nejhorší zápas. Ale my musíme rychle zregenerovat a připravit se na derby s Pardubicemi,“ řekl hlavní trenér Tomáš Martinec pro www.mountfieldhk.cz.

Sestavy z minulého utkání

Klub Sestavy
HC Dynamo Pardubice Klouček – Budík, Eklund, Schaus, Mikuš, Cardwell, Děrvuk, Holland – Hovorka, Poulíček, Rolinek – Machala, Ihnačák, Dušek – Horký, Mandát, Perret – Koffer, Marosz, Voženílek.
Mountfield HK Pavelka (36:16 Maxwell) – Linhart, Zámorský, Cibulskis, Graňák, Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel – M. Chalupa, Koukal, Smoleňák – Lessio, Cingel, Vopelka – Miškář, Bičevskis, Paulovič – Bezúch, Rákos, Vincour.

Představení soupeře

Mountfield HK

Oficiální název klubu: Mountfield HK, a. s.
Adresa: Komenského 1214, 500 02 Hradec Králové

E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Telefon, fax: 495 512 202, 495 512 202

Rok založení klubu: 2013 (sloučení klubů Královští lvi Hradec Králové /1925/ a HC Mountfield /2006/)
Klubové barvy: černá, bílá a červená
Kapacita stadionu: 6890 míst (z toho 3655 k sezení)
Mistr ligy: nikdy
V nejvyšší soutěži: v sezoně 1993/1994 a od roku 2013
Názvy klubu: 1925 – BK Hradec Králové, 1948 – Sokol Škoda Hradec Králové, 1952 – Spartak Hradec Králové ZVÚ, 1976 – TJ Stadion Hradec Králové, 1992 – HC Stadion Hradec Králové, 1994 – HC Lev Hradec Králové, 2000 – HC Hradec Králové, 2003 – HC VČE Hradec Králové, 2007 – HC VCES Hradec Králové, 2013 – Mountfield HK

2018/2019 1 – 0 – 0 – 0 – 1 7:8 6:4 1:4
V prvním řádku sezony jsou uvedeny zápasy v základní části.
Ve druhém řádku sezony jsou zápasy hrané v nadstavbě (play off, play out, apod.).