Dynamo mění s Litvínovem: přichází bek Mathias Porseland 

Dynamo mění s Litvínovem: přichází bek Mathias Porseland

15.01.2019 | Jan Hrabal

PARDUBICE — Vedení hokejového klubu Dynamo Pardubice pokračuje ve změnách ve složení kádru A týmu s cílem zvrátit dosavadní vývoj sezony s tím, aby zvládl její blížící se náročný závěr. Po dohodě s Litvínovem míří na východ Čech švédský bek Mathias Porseland, opačným směrem putuje Marek Trončinský. Oba zadáci mění svá působiště v režimu hostování do konce aktuální sezony.

ONLINE VSTUPENKY

„V reakci na současnou situaci s cílem zlepšit náš herní projev jsme se s Litvínovem domluvili na výměně dvou obránců. Do konce sezony k nám přichází Mathias Porseland výměnou za Marka Trončinského,“ řekl generální manažer klubu Dušan Salfický.

Do Pardubic přichází ostřílený bek, odchovanec Frölundy odehrál v nejvyšší švédské a finské soutěži vždy přes 150 utkání, v KHL působil ve Lvu Praha, Admiralu Vladivostok a Viťazu Moskevská oblast. Mathias Porseland přišel do Litvínova začátkem listopadu, v patnácti extraligových utkáních vstřelil dvě branky a na další čtyři přihrál.

„Příchod Mathiase vítáme, věříme, že Mathias vytvoří s Oscarem Eklundem úderný švédský pár pro závěr sezony. Míří k nám bek se spoustou mezinárodních zkušeností, chceme, aby přinesl spolu s vůdčími schopnostmi klid do naší defenzívy,“ prohlásil asistent trenéra Petr Čáslava.

Mathias Porseland

  • Post: obránce
  • Datum narození: 12. června 1986
  • Výška: 188 cm
  • Hmotnost: 88 kg
  • Držení hole: pravé
Twitter
Facebook

Hlavní partner arény

ČSOB Pojišťovna ARENA

Partneři

Město Pardubice
Chládek a Tintěra
go4games
Autocentrum Barth
Seven Energy
FERATT
Pardubický kraj
České dráhy
Reklamní banner
KAS
 
Autocentrum BARTH
Autocentrum BARTH
Pardubická juniorka
Fanshop Dynana Pardubice
BARTH Reklamka
Autocentrum BARTH

Chcete být vidět?

Banner sponzoři